Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik az a vallási irányzat,...

Melyik az a vallási irányzat, ami leginkább összebékíthető a mai tudományokkal?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy nem tagadja le az evolúciót, a Föld 4,6 milliárd éves korát, azt, hogy Noé bárkája hülyeség, stb, stb. Van ilyen vallási irányzat? Hogy hívják??
2011. aug. 26. 13:36
1 2 3 4 5 6 7
 1/61 anonim ***** válasza:
52%

Szigorúan véve mindegyik vallás összeegyeztethető a tudománnyal. Az általad említett összezörrenések a különböző EGYHÁZI magyarázatok eredményei, melyeknek társadalmi és nem tudományos céljuk van.

Csak egy példa: Noé bárkája, mint metafóra jelenik meg, és a dínók kihalásának a tényét meséli el emészthető történetként azoknak, akiket nem érdekel a tudományos magyarázat.

2011. aug. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/61 anonim ***** válasza:
53%
Mert kedves kérdező, az általad említett világnézeteket, mint tudományos tényeket kell elfogadnunk, vagy esetleg még változhatnak - mint ahogy változtak is sokszor már?!
2011. aug. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/61 A kérdező kommentje:

Én nem látom át ezeket a felekezeteket, de azt tapasztalom, hogy egyesek Noé bárkájáról, mint metaforáról beszélnek, míg mások (pl. USA-ban, nem tudom ott milyen keresztény egyház van?) VÉRESEN KOMOLYAN (azaz szó szerint) veszik az egész bibliát.


Azt kérdezem, hogy melyik az a felekezet, ami ebben a "a biblia az csak egy metafora" dologban legtovább megy el??

2011. aug. 26. 14:16
 4/61 anonim ***** válasza:
71%
Az ilyen adventista-pünkösdista-jehovás szekták véresen komolyak minden tézisükkel kapcsolatosan, mindezt úgy, hogy azok sokszor nincsenek is összhangban a bibliai tanokkal.
2011. aug. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/61 anonim ***** válasza:
46%

Hidd el az sem 100%-os amit a tudomány állít, valamint én azt mondom a vallás és a tudomány megfelelő szemmel nézve tökéletesen megférnek egymás mellett. Inkább azt nézd meg hogyan állnak a hit és a világ egyéb dolgaihoz, ne a tudományos magyarázatok legyenek a mérvadók, gyümölcséről ítéld meg a fát:) Mert írva vagyon:


Ekképen minden jó fa jó gyümölcsöt terem; a romlott fa pedig rossz gyümölcsöt terem.

18.

Nem teremhet jó fa rossz gyümölcsöt; romlott fa sem teremhet jó gyümölcsöt.

19.

Minden fa, a mely nem terem jó gyümölcsöt, kivágattatik és tűzre vettetik.

20.

Azért az ő gyümölcseikről ismeritek meg őket.

21.

Nem minden, a ki ezt mondja nékem: Uram! Uram! megyen be a mennyek országába; hanem a ki cselekszi az én mennyei Atyám akaratát.

22.

Sokan mondják majd nékem ama napon: Uram! Uram! nem a te nevedben prófétáltunk-é, és nem a te nevedben űztünk-é ördögöket, és nem cselekedtünk-é sok hatalmas dolgot a te nevedben?

23.

És akkor vallást teszek majd nékik: Sohasem ismertelek titeket; távozzatok tőlem, ti gonosztevők.


Tanácsot adni nem tudok, még nem találtam olyat ami megfelelt volna nekem. Katolikusoknál nem tetszik a szentek és különböző ereklyék tisztelete, a "lazább", modernebb gyülekezeteknek pedig elég sajátos magyarázatai tudnak lenni.


Szóval én is kíváncsian várom a javaslatokat:)

2011. aug. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/61 yuda ***** válasza:
35%

Úgy látom, a tudomány ahogy halad előre, úgy buknak meg a biblia ellenes "tudományos" tézisek és egyre inkább igazolják a bibliában sokezer évvel ezelőtt leírtakat.


Csak 3 példa amit leírtál: az evolúció az egy ELMÉLET jobb híjján, mert nem tudtak istentagadó módon jobbat kitalálni eddig- de majd fogod látni ez még változik, mint ahogy már most sem fogadják el a darwini hipotéziseket maguk az evolucionisták sem úgy, ahogy ő anno kitalálta hasraütéssel. Ez tehát hipotézis, nem tudományos tan. Azok mondják ténynek, akik avatatlanok. Minél kevesebbet értenek hozzá, mégis annál biztosabbak, hogy ez tény, holott nem az.

Az igazán hozzáértők ennél sokkal árnyaltabban fogalmaznak, mert sok sebből vérzik ez. . .és ők legalább tudják.

A föld lehet több milliárd éves, ez nem mond ellene a bibliának. Komolyan! Bibliában nincs leírva a föld kora- aki mást állít, azt valaki nagyon félreteologizálta.- mondom ezt úgy, hogy ezzel bárki vallásossal is összevitázok, mert egy sort nem tud mutatni a bibliából, ahol írva lenne a föld kora.

Noé bárkája miért lenne metafora?

Függetlenül gyakorlatilag minden nép legendáiban szerepel egy ilyen hajó. Ha már csak valószínűség elméleti síkon végig gonolod mekkora erre az esély, hogy mindenhol ugyanaz az ősi legenda? :)

Ne temesd még el szerintem a bibliát!

2011. aug. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/61 anonim ***** válasza:
A Földön több millió faj él. Ha a vízi élőlényeket leszámítjuk, valamint az egysejtűeket, akkor is nagyon sok marad még. Hogy fért ez mind be Noé bárkájába?
2011. aug. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/61 anonim ***** válasza:
48%

"legendáiban szerepel"

"elméleti síkon"


A hülyeségből soha nem lesz tény. Szóval temetem a dolgot inkább.

2011. aug. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/61 anonim ***** válasza:
48%

"Azok mondják ténynek, akik avatatlanok."


Az evolúcióbiológusoknál már csak te értesz többet a témához, igaz?


"Minél kevesebbet értenek hozzá, mégis annál biztosabbak, hogy ez tény"


Itt vagy te ellenpéldának, semmit nem értesz hozzá és kétségbe is vonod.


"minden nép legendáiban szerepel egy ilyen hajó."


Minden nép legendáiban szerepel egy lovag és egy sárkány. A sárkányokban is hiszel? Logika ismét nulla a részedről.


"Ne temesd még el szerintem a bibliát!"


A világ már eltemette a bibliát, a szórványszektákon kívül senki nem hisz az egészben.

2011. aug. 26. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/61 anonim ***** válasza:
51%

Szia!


Alapvetően nem felekezet, vagy vallási irányzat függő az, hogy a Biblia első 10 fejezetét hogyan tekintjük.


Tapasztalatom szerint a Bibliakritika irányzatát elsősorban a nagy egyházak teológusai (katolikus, református, evangélikus) vallják, bár van itt is kivétel, míg az első 10 fejezet valóságos elfogadása általában a kisegyházak (adventista, pünkösdi...stb) teológusai között jellemző.


Azt azért tudnod kell, hogy a Teremtés és Özönvíz elfogadása nem tudományos kérdés, mert egzakt tudományos módon ugyanúgy lehet éreveket felhozni mellette, amit komoly tudósok meg is tettek. Lásd: Biogenezis törvénye, Mendel törvényei, Alturizmus...stb. Ajánlom figyelmedbe Dr. Jeszenszky Ferenc fizikus munkásságát, például:

Tudományos elmélet-e az evolúció?, Magyar Tudomány, 1998, 9. szám, Az evolúció a termodinamika és az informatika fényében, 2002/2...


Üdv. Péter

2011. aug. 26. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!