Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi alapján döntsem el, melyik...

Mi alapján döntsem el, melyik vallási irányzat felé közeledjek?

Figyelt kérdés

Nem vagyok vallásos, de érzem a hit hiányát, így szeretnék azzá válni. Csak nem tudom mi alapján döntsem el, melyik vallási irányzat felé közeledjek?

Az, hogy melyik szimpatikus, könnyen félrevihet. Az élet más területein sem mindig válik be ez a módszer.


2009. jún. 28. 00:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem kóstolj bele egyikbe is, másikba is, mielőtt döntesz és ha már tapasztaltad, hogy milyen a közösség egyik vagy másik helyen, milyen törvények vannak, mire van alapozva a vallás, akkor könnyebb lesz döntened. Nem biztos, hogy most kell választanod. El kezdhetsz követni egyet és ha neked más az életfelfogásod, még mindig megtalálhatod a neked valót.
2009. jún. 28. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
69%

Nem vagyok egy hitközösségnek se tagja. Ezért lehet, nem én leszek a leghasznosabb válaszolód.


Nekem pl. a buddhizmus szimpi. Egész életemben hittem a lélekvándorlásban. A belső vallásomhoz az ilyesmi áll közel. Érdekes: kutatók szerint Buddha (vagyis Buda) szkíta származású volt. (A magyarok is szkíták.)


Jó lenne az ősvallásunkról többet megtudni. Volt Magyar Bibliánk, a magunk módján már keresztények voltunk, szeretetvallást követtünk.


A római katolikus vallás és a Biblia elég távoli tőlem. Nem hiszek a Biblia szentségében. A koroknak megfelelően szerkesztették, átírták. Pl. eredetileg a lélekvándorlás is benne volt. Én Istenben hiszek, de másként. Nem mellékesen ellenszenvvel vagyok a Vatikán iránt, mivel megfosztottak a történelmünktől. És most nem Jézusra gondolok.


Te miben hiszel?

2009. jún. 28. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Kedves 1:07-es!


Szimpatikus amit írsz, ugyanis hasonló cipőben járok. Igazából engem is a lélekvándorlás tana fogott meg először, így igazából már eleve azokra a vallásokra tervezem szűkíteni a választási lehetőségeket, ahol a reinkarnáció egy alappillér. De ebből is több változat van, és nem túl könnyen emészthetőek általában a bevezető szövegek egy-egy vallásnál. :)

És persze örülnék, ha nem kellene nagyon háttérbe szorítanom a magyarság tudatom...

Ami meglepő, hogy egész sok helyen szimpatizálnak a buddhizmus tanaival, konkrétan ezen az oldalon is!

2009. jún. 28. 01:14
 4/11 anonim ***** válasza:

Kedves második hozzászóló, ezt írtad: "A római katolikus vallás és a Biblia elég távoli tőlem."

Az az igazság, hogy az előbbi valóban távol áll az utóbbitól, vagyis sok olyan "kereszténynek" nevezett vallás létezik, akik a Biblia hamis barátjának számítanak.

Óriási sokszor az ellentét és az emberek többsége felületes, a domináns egyházak fantáziadús, valamint kegyetlen világából ítélik meg a Bibliát is. Ez az, ami félrevezet.


Persze hinni mindenben lehet. De egy dolgot soha ne feledj kedves kérdező: különbség van hit és hiszékenység között! Vagyis ahogy mondtad Te is, nem biztos, hogy az általunk 'szimpatikus'-nak vélt hely a nyerő. Az ember igenis várjon el sokkal többet attól a világnézettől, amire az életét akarja feltenni! Ha Te már szűkítetted a kört a lélekvándorlásra, akkor már nem vagy pártatlan, és fontos megvizsgálnod, hogy milyen érvek alapján utasítottad el az ettől eltérő hitnézeteket?


Fontos lenne, mert az nem jó indok, hogy a katolikus egyház nem szimpi, hiszen ezzel sok más keresztény is így van. Azt tudtad, hogy az ismert ún. szent könyvek közül, egydül a Biblia nem tanítja a lélek halhatatlanságát?. Sőt az ellenkezőjét tanítja! És ez nem mindegy, mert akkor nem lehetett csak úgy kiradírozni, vagy kihagyni a lélekvándorlás tanát belőle.

Ez még akkor is így van, ha ma a legtöbb "keresztény" felekezetnek (is) alap tanítása a lélek halhatatlan volta.

2009. jún. 28. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

Sok vallás - és vallásnak álcázott - felekezet van. Ezek közül némelyik veszélyes - pl scientológia, jehovatanúi/vérátömlesztés tilalma, stb - de igaz vallás csak egy van.

A szimpátia valóban nem lehet szempont, hiszen az Örökkévalóságról van szó. Most időben térben létezünk, de ez megszünik.

Következik az örökkévalóság és az üdvösség (vagy kárhozat) ami létállapot.

Csak ez lehet értelmes szempont a hit keresésében.

2009. jún. 28. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
32%

1:07-es vagyok. :)


Örülök, hogy így gondolkodol. :) Sajnos nem tudok hitközösséget ajánlani, mivel nincs saját tapasztalatom.


Én úgy gondolkodom, hogy mindegyik vallásban találok olyasmit, amivel nem tudok azonosulni. Ezért inkább a belső törvényeim alapján élek. Ezekben vannak egyezés a Biblia tanításaival.


Egyetértek a 7:57-es válaszolóval: vannak veszélyes vallások. A dédmamám jehovatanúja volt. Az epeköve miatt halt meg. A vallása nem engedte, hogy megműtsék. Üdvösség/kárhozat (Mennyország/Pokol) viszont szerintem nincs. "Nirvanaban" hiszek.


Ha választanom kellene, akkor az ősvallásunkat követném.

A pálos (páros) rend (is) érdekes: a Pilisben voltak templomaik, barlangjaik. A magyar király szakrális párja volt a vezetőjüket....


Sikeres keresgélést! ;-)

2009. jún. 28. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Amelyik kizárólag a Biblián alapul.
2009. jún. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az első válaszolóhoz. A lélekvándorlás tana erőszakkal lett kitörülve Jézus tanításaiból. Tehát jó lenne egy olyan tanítás, ami Jézustól származik, de nem ment át az úgynevezett kanonizáláson. Nekem van ilyen könyvem. És az az érdekes benne, hogy ez így hasonlítható a keleti vallásokhoz. Nem különbözik élesen. Azt tapasztalom, hogy minél ősibb egy vallás, annál igazabb. Nekem nem számít, hogy magyar legyen, azt godnolom, Isten annyira globális, sőt még annál is több, univerzális, ő az egész Univerzum teremtője, nem válhat szét népek szerint a hit lényege. De az lehet, hogy egyes szertartások, szokások, vannak népek szerint. Táltos, sámán, itt ismerek egy Mandorla kört, az is ilyesmi, de nem tudom, hogy pontosabban micsoda.
2009. jún. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én régebben a keleti vallásokhoz nagyon húzódtam, viszont sok éves tapasztalat során befejeztem, muszáj volt véget vetnem neki, mert ahogy most érzed a hit hiányát még jobban el fogsz keseredni, mert nem az az amit keresel. A misztikum mindig is nagyon húzta az embereket, régebben én is vándoroltam egyik vallásbol a másikba, mert egyik sem nyújtott szellemi "megelégülést", sőt egyre nagyobb lett az űr a lelkemben. Egy Isten van, ennyit tudtam... tudtam h vannak gonosz erők is, szellemi lények akik befolyásolják az emberek életét, rengeteg álmom vált valóra éveken keresztül, de igen nagy seb lett a lelkemen mikor elkezdtem a reinkarn8cioval, jóslásokkal és mágiával foglalkozni...az átok átkot követett az életemben és hidd el nem volt valami vicces igy élni...ha már egyszer belekevered magad a szellemi dolgokba, azoktól azután igen nehezen szabadulsz meg.Hálát adok az Úrnak h felnyitotta a szemem, és abbahagytam az okultizmust gyakorolni...nem ajánlom senkinek...az igaz hit sokkal többet nyújt akárminél az életben...már csak a tudat h megismerheted Istent...szó szerint mint ahogy ismerkedel emberekkel Ő is megnyilvánitja magát neked,és akkor kezdődik csak el igazán az életed!Kérd meg Őt h ismertesse meg magát veled...csak kérned kell.. :) Jézus az út...nicsen semmilyen más út az Atyához...és ez nem csak vlmi mese amit az emberek kitaláltak h vlmiben hinni kell vagy vlmi mitusz...a sok élettelen vallás az ami megölte az emberekben a vágyat jobban közeledni hozzá... hát sok sikert kivánok neked
2009. júl. 2. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Mindenféle képpen a Bibliát vedd figyelembe, ha a Bibliát alaposan szemügyre vetted, eljutsz a Katolikus hithez.

Sok szerencsét

2009. júl. 6. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!