Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vélemények A da Vinci kódról?...

Vélemények A da Vinci kódról? Minden vallásos elítéli?

Figyelt kérdés

Bár azt Dan Brown maga is elismerte, hogy a könyvben leírt dolgok fikciók, hozzátette azt is, hogy a tények, személyek, műtárgyak stb. valósak. Bár személy szerint egy kissé elrugaszkodott az elmélet, még sem látom logikátlannak, mivel rengeteg olyan következtetés van benne, ami igaz is lehet (pl.: Jézus zsidó volt, és abban a korban a zsidó férfiak körében az volt a természetes, ha egy férfi családot alapít. ha ez nem így lett volna, a négy evangéliumnak meg kellett volna indokolnia, h miért nem történt meg.)

A vallásos emberek véleményére vagyok kíváncsi. Mindenki csontból elutasítja? Vannak olyanok, akik a cselekményért elolvassák, élvezik, de nem hisznek benne?

Kérem, csak az írjon, aki olvasta a könyvet, ill. elég ismerettel rendelkezik ahhoz, hogy vitatkozzon vele.

Az olyan semmit mondó válaszokkal, h istenkáromlás, meg kereszténytagadás, és h lehet ilyet leírni stb. tele van a padlás, ilyenekből nem kérnék.


Előre is köszönöm, remélem ezáltal jobban megértem a vallásos emberek problémáját!


2011. aug. 27. 22:51
 1/9 Sághegyi Csaba ***** válasza:
38%

Nem olvastam, csak hallottam róla. Azt hallottam, hogy egy olyan kitalált történet, valós elemekkel, amely ellenkezik bibliai alapállításokkal. Ezért egyszerűen nem érdekel.


Van más kereszténységgel nem kifejezetten megférő mű, amivel nem értek egyet, de hatással volt rám. Coppola Drakulájának az elején, amikor Drakula arra jön haza, hogy menyasszonya öngyilkos lett, átél egy teljes összeomlást, és Isten ellen fordul. Hívő keresztény vagyok, de ennek a jelenetnek a drámája megindító volt. Lehet, hogy ha elolvasnám a Da Vinci kódot, akkor tetszene az is. Csak ha lehet, nem elsősorban ilyen témájú szórakozást keresek.

2011. aug. 27. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
63%

Az, hogy mekkora botrány volt körülötte, azt mutatja, hogy sokan igaznak hitték, ez pedig mindössze annyit jelent, hogy Dan Brown zseniálisan írta meg a könyvet, ahogy a többit is. Mindnek megvan a maga tanulsága, csak észre kell venni.

Mondom ezt római katolikus hívőként.

2011. aug. 27. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 eric_one ***** válasza:
68%

Az utóbbi években Hollywoodban mostanában egyre népszerűbb célközönséget alkotnak a keresztények. Rájöttek hogy a kb 30-40millió fős fundamentalista és evangéliumi kereszténység nem kis bevételi forrást hozhat. A film története kitaláció, egy keresztény ember hitét nem rengeti meg. Egyébként pocsék film, a könyvhöz képest is, mi sem bizonyítja jobban hogy a cannes-i díszbemutatón kifütyülték a hatalmas sajtókampánnyal meghirdetett filmet. A közönség pedig helyenként nevetett a megdöbbentő leleplezésnek szánt drámai jeleneteken. A kritikusok azt mondták róla: A film nagyon hű a regényhez, de már a regény is egy nagy hülyeség volt, a film még annál is rosszabb. Ráadásul két és fél óra.


Nekem max annyi problémám van az ilyen filmekkel, hogy sok világi, vagyis nem hívő ember számára egy hamis istenképet mutat. Haszna semmi, de romboló hatása annál inkább van. Gondolok itt arra, hogy manapság avatar tanfolyamok, jedi iskolák nyílnak, meg harry potter után sokan varázsolni akarnak megtanulni stb. De igaz ez a passio-c. filmre is.

2011. aug. 27. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat :)

eric_one, a kijelentéseddel csak annyiban vitatkoznék, hogy akkor adna ez a könyv hamis istenképet, ha ez az egyetlen impulzus érne minket istennel és a kereszténységgel kapcsolatba. így viszont, h mindkét oldalról hallunk tényeket, elméleteket, úgy gondolom, mindenki el tudja dönteni, melyiknek hisz. szerintem nincs olyan ember a világon, akit a A da Vinci kód (akér a film akár a könyv) ingatott meg a hitében, vagy vette el azt.

Viszont mit látunk az egyik oldalon: egy ember ír egy könyvet, egy fikciót, egy hipotézist, rejtélyekkel, misztériumokkal és feladványokkal körítve, a többi ember szórakoztatására.

A másik oldal: az egyház szinte ordítja, h ez istenkáromlás, kereszténységtagadás, eretnekség stb. elégeti a könyvet, miegymás. ők hogy reagálnának rá, ha mi, ateisták nekiállnánk Bibliát égetni?

2011. aug. 28. 11:44
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

"harry potter után sokan varázsolni akarnak megtanulni"


Ugyanmár... olvastad egyáltalán?


Nekem semmi bajom nem volt a da Vinci kóddal, van, hogy szét kell választani a hitet meg a szórakozást.

2011. aug. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Tyler913 ***** válasza:
75%
Olvastam a Da Vinci-kodot,es be kell vallanom,nagyon lekotott.Jol megirt konyv,es a korulotte levo (nem kis reszben mestersegesen gerjesztett) felhajtas is hozzaadott az elmenyhez.Bizony hivokent is felmerult bennem a kerdes:mi van,ha igaz? Egyebkent akkoriban Dan Brown meg hatarozottan allitotta,hogy nem fikcio a konyv,az egesz ugy volt talalva,mintha valos alapja lenne.Aztan megkerdeztem az egyik teologiai tanar ismerosomet,mi a velemenye,mi tortenne,ha igaz lenne,amit a konyvben irnak,es Jezusnak tenyleg lett volna csaladja,leszarmazottjai,stb.Megdobbentett a valasz: semmi kulonos nem tortenne.Valojaban Jezus tanitasait,illetve Megvalto munkajat nem kisebbitene,ha kiderulne,hogy volt mondjuk felesege.De mivel a tortenetben nem toltott be fontos szerepet,az evangelistak sem irnak rola,tehat epp ezert lenyegtelen,hogy milyen volt Jezus maganelete.
2011. aug. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
82%

Én hívő katolikusként sosem értettem az efféle felháborodásokat. Olvastam A da Vinci kódot és a Harry Pottert is, mindkettő felháborodást váltott ki az egyházból és én egyik esetben sem értettem miért.

Mindkettő egy kitalált történet, ha tartok tőle, hogy téveszméket ültet el az emberek fejében, akkor legfeljebb arra hívom fel a figyelmet, hogy lehetőleg az olvassa el, aki külön tudja választani a képzeletet a valóságtól. De ez ugyanúgy igaz még sokszáz jó könyvre. Amíg vki nem tudja elkülöníteni a valóságot a mesétől, addig ne olvasson mást, csak dokumentum-könyveket.

2011. aug. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Hoffman József ***** válasza:
68%

Amennyiben a kérdés tényleg érdekel, itt találsz egy alapos elemzést:

[link]

Előadás hangfelvétele + dia.

2011. aug. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia, szerintem elég jól megírt, szórakoztató könyv. Tetszett. A benne leírt elméletben természetesen nem hiszek, de ettől még kalandregénynek jó. Tudom, nem kérdezted, de szóba került Harry Potter is. Én Harry Potter rajongó vagyok (csak könyv és nem film) és keresztény.

Ilyen is van. Valahogy nem keverem a fikciót a valósággal....

2011. aug. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!