Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondoltok a sátánista...

Mit gondoltok a sátánista vallásról?

Figyelt kérdés

Ami először eszedbe jut amikor mondják hogy sátánista.

Ill. hogy nézel arra az emberre akinek fordított kereszt lóg a nyakába?


2011. okt. 6. 22:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%
Hát...nem sugárzik róluk a szeretet...kerülöm őket.
2011. okt. 6. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
94%

A sátánisták nem istenként tisztelik a Sátánt. A sátánisták a minél teljesebb egyéni boldogságra törekednek, és erre fel szokás használni különféle feketemágiákat, de nem járnak szektákban, fekete csuhákban, stb...


A megfordított kereszt sem valami keresztényellenes démoni dologra utal. Egyszerűen ez épült be a kultúrába. A megfordított pentagramma az, ami jelképezi őket, de ez (ha jól tudom) a szabad kőművesektől átvett jel, az 1500-as években még a pentagramma a lelki tisztaságot, békét jelentette, és az alkimisták számára szolgált védőamulettként. Mikor a kecskefejet rajzolták bele, a sátánistákhoz került át.

Lényegében nem másoknak akarnak ártani, hanem maguknak akarnak jót szerezni. A jelen életet lehetőségnek tartják, amit ki kell élvezni, mondhatni, bármi áron. a minél teljesebb tapasztalás a cél a halandók életében, ők így gondolják. Mivel az egyén kerül a középpontba, így mások érzéseire nem hagyatkoznak, az erőt tisztelik, így tudják, akinek esetleg ártanak, az nem az ő hibájukból fog szenvedni, hanem azért, mert az "áldozat" túl gyenge a védelemre.

2011. okt. 6. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
A köztudatban a sátánisták gonoszak, meg miegymás, a sátánt és az ördögöt tisztelik, de igaziból azért nevezték magukat sátánistának, hogy a keresztényeket bosszantsák. Akikre általában sátánistaként gondolnak, azok igaziból diabolisták, ők imádják a sátánt.
2011. okt. 6. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Ozmium42 ***** válasza:
76%

Nem tudom már, kik a sátánisták, mert mind mást mond. Az alapján, akikkel eddig beszéltem, azt tudom mondani, hogy gonoszak, és az volt a benyomásom, hogy olyasvalamiről győzködnek, amit maguk sem hisznek, csak szándékosan a becsapás miatt csinálnák, mintha a vallásuk előírná, hogy szívasd a keresztényeket. Talán az önmaghatározásuk is azért ilyen kusza. Tiltva van az igazmondás?


Nem tetszik, hogy gátlástalanok, és olyan szinten képzelik magukat felsőbbrendűnek, ami már vallási fanatizmussal sem indokolható.

2011. okt. 7. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
40%
Úgy gondolom hogy a sátán mindenféle hazugságokkal becsapta őket. Nagyon sajnálom őket, imádkozom értük.
2011. okt. 7. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
35%

A válasz írója 78%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 23:20


Részletes magyarázatot adtál, én is így tudom nagyjából, de én önellentmondást látok az elveikben. Nem akarnak másoknak ártani, de a saját boldogulásuk a legfontosabb és az élet gátlástalan kiélvezése.

Tehát ha a sátánista fiatal a metrón leül az egyetlen ülésre, miközben a nyugdíjas néni hat szatyorral álldogál fölötte, ő nem akar ártani a néninek, csak élvezi az életet és elfoglalta az egyetlen helyet a gyengébb elől. Na, én az ilyen kölyköt úgy vágnám pofon, hogy azt megjegyezze.

Persze az ilyet az sem érdekli, hogy a drogot amit használ halott csecsemők testébe varrva csempészték át a kolumbiai határon, vagy az a másik fiatal akit a hülyeségeivel befolyásolt esetleg öngyilkosságot követ el vagy feláldozza a kisöccsét valami sunyi démonnak, mert félreértette a nemes, magas röptű sátánizmust.

A keresztet is csak "véletlenül" fordították meg és nincs vele közölni valójuk, ugye?

Ne röhögtessenek már. Sátánisták, nyugodtan élvezzétek az életet, és pontozzatok le engem!

2011. okt. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
(nem olvastam végig a kommenteket) Én tisztában vagyok a sátánizmussal. Csak kérdeztem hogy mit gondoltok róluk, mert a többség gondolom nem jót, pedig semmi rossz nicns bennük.
2011. okt. 7. 14:51
 8/14 Ozmium42 ***** válasza:
100%
Akkor olvasd végig a hozzászólásokat. Van bennük rossz. De ehhez tudni kell, hogy mi a jó és a rossz.
2011. okt. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

arra gondolok hogy van teista és ateista sátánizmus. az előbbit ördögimádatnak képzelem barbár népség. az utóbbi csak megtagadja azt hogy istennek köszönheti a sikereit és a bántalmakat amiket át él. tehát önerejéből szerez meg mindent és saját maga által bukik el.

mellesleg teljesen egyetértek a sátáni szabályzattal mert abban rengeteg igazság van (kár hogy egyes lépéseket büne a törvény)

2011. okt. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Utolsó: Egyetértek, de ahogy már valaki jól írta előttünk, a sátánimádók az ún. diabolisták. :)
2011. okt. 11. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!