Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Azt mondták nem lehetek vele...

Azt mondták nem lehetek vele boldog?

Figyelt kérdés
A barátom Koszovóban született, muzulmán a vallása, most itt él velem Magyarországon, viszont az én vallásom római katolikus. Az egyik ismerősöm azt mondja, h én soha nem lehetek boldog egy muzulmán férfi oldalán. Miért van ez? Szerintetek is így van, h egy magyar lány nem lehet boldog egy muzulmán férfival?
2011. aug. 30. 14:11
 1/7 anonim ***** válasza:
65%

nem. az ismerősöd hülye. ha vallásosak is vagytok, de nem szekáljátok egymás vallását, semmi gond nem lesz. ha nem vagytok vallásosak, pláne.

az ismerősödnek előítéletei vannak.

2011. aug. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%

Kedves Kérdező!

Az első válaszolónak teljesenigaza van.

Ha nem kényszerítitek egymásra egymás vallását, akkor semmi gond nem lehet.

Ha te pl. arra próbálnád rávenni a fickót, hogy legyen keresztény, biztosan nem örülne neki, ugyanígy sztem te sem örülnél annak, ha ő arra próbálna rávenni téged, hogy te legyél muszlim. Ha valameliykőtök mégis úgy dönt, hogy felveszi a másik vallását, az az ő döntése, de ha nem piszkáljátok egymást a vallás miatt, akkor nem lehet gond sztem. Gond csak később lehet, ha már megszületnek a gyerekek: ezt úgy lehet kiküszöbölni, hogy előzetesen megbeszélitek, hogy melyik nemű gyerek milyen vallású legyen, vagyis ha fiú lesz, akkor milyen vallású legyen, ha lány lesz, akkor ő milyen vallású legyen.

Ennél jobb ötletem sajnos nincs.

Üdv: egy lány

2011. aug. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
81%
Én úgy tudom, hogy ha a gyerek nem a muszlim vallást követi az igazán nagy gond lehet. De hallottam olyanról is, hogy a házasság után a muszlim vallású pár hazájába költöztek és onnantól jött az asszonykának a csodor, a bordánrúgás és a pofabe. De nem kell messzire menni, ott volt régebben a tv-ben egy magyar nő esete, aki törökhöz házasodott, a gyerekét el kellett rabolnia, stb... Aztán a saját gyereke fordult ellene, annyira átmosták az agyát. A muszlim vallás egy komplett náci ideológia, ha nem hiszed nézz utána! Az egyiptomi - mellesleg befolyásos - főmufti jóbarátja volt a náciknak annó és ez befolyásolta az egész muszlim világot. Szerintem szenvedni fogsz. Bár kivételek vannak... Remélem tévedek.
2011. aug. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
71%
A harmedik nem téved. Ez biza úgy is van. És azt, hogy ketolikus vagy, szerényen elhallgattam volna.
2011. aug. 30. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem is boldogok lehettek, az csak rajtatok múlik. Ha senki nem terjeszti a saját hitét "erőszakkal", akkor nem lesz probléma. Az én barátom is muszlim, semmi gond nincs ilyen téren. El kell fogadni a másikat és tisztelni. Az meg hogy náci ideológia a sült bolondság. Akik visszaélnek vele, mármint a vallással, azt el kell ítélni akár keresztény, akár muszlim.
2011. aug. 30. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Sághegyi Csaba ***** válasza:
77%

Ha ő hisz is a vallásában, akkor garantáltan tönkrementek. Az is problémás lehet, ha te hiszel, míg ő nem. Ha meg mindketten hisztek a magatokéban, akkor lesz a leghamarabb nagy baj.

De ha ez a vallás csak amolyan címke mindkettőtöknél, akkor nincs hatással kettőtökre. Akkor csak mások tudnak szekálni titeket, azt meg magasról le kell sajnálni.


Magam példája más téren. Itthon ugye jelenleg egymásnak feszül a rasszizmus, és az ún. "cigánybűnözés". Én fehér bőrű magyar vagyok, a menyasszonyom pedig cigány. Mindkettőnk családjából hangzanak el aggódó félelmek, míg a mi szemünkben egyszerűen más bőrszínről van szó. Mindketten komoly hívő, keresztény rockerek vagyunk. Probléma nincs. Az, hogy mások oda képzelik, nem érdekel bennünket.

2011. aug. 30. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
45%

Ha mind a ketten jó fejek vagytok és a szüleitek se kavarnak be akkor szerintem nem lesz baj, hiszen mindketten ugyanazt az Istent imádjátok, csak ő Allahnak hívja. De azért kérdezd meg erről, mert lehet hogy a barátod másképp látja.

De a szülőket szerintem előtte fontos megnézni hogy támogatnak-e vagy ha nem akkor ha akadályoznak akkor az mennyire lesz majd zavaró.

Még egy dolgot muszály hozzátennem, azt hogy ha együtt éltek házasság nélkül (én így értelmeztem a kérdést, bocsánat ha tévedek) akkor ezzel Istennek hátat fordítotok.

2011. aug. 31. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!