Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lehet e még belőlem normális...

Lehet e még belőlem normális ember?

Figyelt kérdés
17/L vagyok,a szüleim elváltak még régebben,van egy nővérem de már saját családja van ,anyukámmal élek,de van egy kis probléma.Nem jó a kapcsolatunk.Kiskoromban volt egy élettársa,aki alkoholista volt,meg dohányzott,és ezért szétmentek.Most kb.egy éve megint van neki egy ilyen ember,de csak fél éve kb hogy mi is ismerjük.Ellenezzük a kapcsolatát,mert az az ember nem dolgozik(roma),szintén iszik és dohányzik,rondán beszél,és teljesen elvette anyám eszét,és elkölti a pénzét.Anyával már minden nap veszekedünk.Amúgy sem volt jó a kapcsolatunk eddig sem,de most mégrosszabb.Lusta volt mindig is,nem főz,nem mos,nem takarít,nem jár a kertbe,nem fűt be,nem vág fát.Nekem kell csinálnom mindent.Azt mondja hogy menjek el innen,nem érdeklem,meg folyton egész nap mondogalódik,az a téma,hogy senki nem kell neki,meg az anyagi helyzetünk.Az a legnagyobb problémám,hogy nagyon rosszul esik,hogy ilyen a kapcsolatunk.Mindig az volt a fejemben,hogy segíteni fogom,nem hagyom el,nem költözök el apához,de már kezdek erősen megingani.Mivel rosszul bánik velem,meg már nem birom elviselni ezt az egészet,hogy folyton bánt lelkileg.Ez mellett zavar az egész világ.Nincsenek barátaim,talán 1/2,de van egy párom.Ha ő nem lenne,akkor nem tudnék minek örülni,ezen kívűl amikor a nővérem kisfiával vagyok,akkor is boldog vagyok.Szóval nem tudok dönteni.Hogy mi legyen anyával,menjek el tőle,vagy maradjak és viseljem el(amit már nem bírok....)?Mint mondtam a világgal is sok bajom van...elvesztettem a hitemet a szeretettel kapcsolatban.Olyan érzésem van mintha belennék zárva egy üvegbe és látnám hogy kint vannak az emberek de nem tudok kijönni hozzájuk!Nagyon rossz ez az érzés.Bánt hogy a többi fiatal hogy viselkedik,más emberek hogy viselkednek,milyen rosszul,remélem értitek mire gondolok.Tudna valaki segíteni,hogy hogyan nyerhetném vissza magam,meg a hitemet,meg azt a tudatot,hogy nincs itt a világvége?Köszönöm! : )
2011. aug. 30. 18:33
 1/10 A kérdező kommentje:
Az is bánt hogy minden a szexről,a pénzről,a tökéletes kinézetről,a külsőségekről szól!
2011. aug. 30. 18:35
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Soha.
2011. aug. 30. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

szegény kicsi lány

az az igazság, hogy pont te vagy a normális.

érett, okos gondolkodásod van.

el kellene menned egy nevelési tanácsadóba, vagy családsegítőbe, hogy tanácsot adjanak neked, mit tegyél

nem tudnál a nővéredhez menni? ott nyugodtabb körülmények között tudnál tanulni, készülni a saját életre.

esetleg kérj kollégiumi elhelyezést. anyádat nem fogod tudni megváltoztatni, te meg legyél egészségesen önző, gondolj magadra, hogy te csak akkor tudsz boldogulni, ha nem hagyod, hogy anyád, meg ez az egész helyzet lehúzzon.

te egy életrevaló lány vagy, merj lépni, később meglátod, jól tetted. értem én, hogy lelkiismeret furdalásod van anyád miatt, de ha rajta segítesz, akkor magadon nem fogsz tudni segíteni, később meg már nem lesz rá lehetőséged, vagy kedved. anyukád sajnos nem tud, vagy nem is akarja, hogy neked jobb legyen, mint neki. talán nem is érdekli.

sok sikert

2011. aug. 30. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Sághegyi Csaba ***** válasza:

Előzőnek teljesen igaza van sajnos. Tudom, hogy nagyon nehéz lépés, de muszáj, hogy előbb neked legyen meg, amire szükséged van. Ha neked van, és gyarapodik, akkor tudsz csak másnak is adni magadból. Ha nem lépsz, akkor mindannyian rá fogtok menni. Nagyon fiatal vagy még, most még bírod valahogy, de a készletek kimerülnek. Ha nem mész el, fennáll a veszélye egy ideg összeroppanásnak, és akkor már nem nagyon fogsz tudni mit csinálni.

Nehéz, de szükséges: menekülj, hogy épülj. Ha épülsz, később segíthetsz, mert lesz erőd. Tudom miről beszélek, hasonlóan kemény helyzetben voltam már, de harmincon túl. A rehabilitálódásom utána egy egész évig tartott. Hallgass a józan észre, pucolás onnan!

2011. aug. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Sághegyi Csaba ***** válasza:
100%
Ja igen, a világgal ne törődj. Lehet úgy is a világban élni, hogy nem vagy a része. Így teszek én is. Ezért én vagyok a hülye sokaknak, de épp onnan tudom, hogy normális vagyok, hogy hülyéznek a hülyék. Mások marhaságai magasról le vannak, csak tedd, ami helyes, bárki szól is ellene.
2011. aug. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy jó közösséget kellene keresned és egy lelki vezetőt.

Az nagyon szép dolog tőled hogy édesanyád kellemetlen tulajdonságait elviseled és még segítesz is neki.

De ha úgy gondolod hogy nem bírod tovább akkor szerintem 1 év múlva (18 évesen) nyugodtan elköltözhetsz otthonról. A Biblia szerint tisztelni kell a szülőket (ez is nagyon nehéz néha) de azt nem kell hagyni hogy az egész életedet tönkretegyék. Ha tudsz akkor imádkozz édesanyádért és az élettársáért. Ez azért is jó mert ha ezt teszed (akár erőltetve is) akkor a haragtól amit feléjük érzel meg fogsz szabadulni.

2011. aug. 31. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Számodra nincs vége az életnek, hisz van egy kapaszkodó akit ha hittel

kérsz meglesz! Hívd segítségül Jézust Ő megszabadít minden gondodtól!

Azt mondja Jézus "gyertek hozzám"! Hidd el segít! Ő ÉL! Személyesen

tapasztaltam az Ő szeretetét!

Én is hasonló problémákkal küzdöttem, de most teles életet élek!

Küldök egy linket! Azt az imát mond el hangosan, persze hittel! És

persze ami a legnehezebb meg kell bocsájtanod Édesanyádnak, és nevelő

szülődnek is! Isten azt mondja, hogy "tiszteld Atyádat és Anyádat,

hogy hosszú életű legyél ezen a földön!"

Még ha roma is a nevelő szülőd az sem baj, hisz Isten sem

személyválogató!

Isten szeret téged, és azt akarja, hogy az életed helyre jöjjön!

Küldöm a linket!

Áldjon az Úr! Imádkozom érted!


[link]

2011. aug. 31. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szegény kislány, nagyon sajnálom.

A kérdezőnek:

Kedves kislány!

Jómagam tizenkét évvel vagyok idősebb nálad, bár én is keresem a helyemet ebben a világban, ha írsz privit, szívesen beszélgetek veled, és talán segíteni is tudok neked.

Egy a fontos: Istenbe vetet hitedet soha ne veszítsd el.

Ha írsz privit, szívesen segítek a további teendőket illetően.

Üdv: Napirai

2011. aug. 31. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nehéz, de a gyermek kötelessége szüleit vagy elöljáróit tisztelnie és az ő gyengeségeik ellen türelmesnek lennie. Édesanyád nehéz helyzetben lehet, talán szükségszerű volt neki az új élettárs, és ha volt kezdetben érzelmi köteléke a jelenlegi élettársával, ez is egy rendeznivaló problémává csorbult mára.

Korábbi válaszadókhoz hasonlóan én is azt ajánlom, hogy keress meg egy tanácsadót a problémáddal. 17/L vagy, gondolom a gimiben van ingyenes tanácsadás, ha nincs, akkor pl. egy tanár/tanárnő is segíthet, ha van bizalmasabb kapcsolatod.


Kívánom gondjaid rendeződését, normális lány vagy!!!


19/F voltam

2011. szept. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

apáááám, megjöttek az önjelölt hittérítők...-.- nincs semmi baj a hitetekkel srácok, csak van aki nem ezzel az áhítattal olvassa amit írtatok mint a hozzátok hasonlók. Dicséretre méltó, hogy ennyire elkötelezettek vagytok valami iránt, csak muszáj figyelembe vennetek, hogy van, aki nem így gondolkodik és egyáltalán nem nyitott erre a Jézus-dologra. Mindennek megvan a maga helye és ideje, a vallásotok "reklámozásának" is természetesen, de az nem itt, és most van.. Erre figyeljetek oda, és sokkal fogadottabbak lesztek az életben.


A kérdezőnek pedig: szerintem költözz a nővéredhez vagy legalább apudhoz. Így nem lehet élni, és ha viszex valamire anyudnak is segíthetsz a pénzből. De ne utáld, ez most ilyen időszak majd elmúlik. És ne aggódj, teljesen normális vagy :) ha gondolod, írj privit. 16 / L vagyok :)

2012. júl. 3. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!