Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik apácarendben van a...

Melyik apácarendben van a legtöbb fiatal Magyarországon?

Figyelt kérdés

Sokszor rám tör az érzés, hogy nekem ez lenne a hivatásom, és gondoltam körbenézek a rendek között. Persze nem ez lenne a legfontosabb dolog a választásban, ha tényleg rászánnnám magam (hanem pl. hogy szemlélődéssel, tanítással vagy ápolással foglalkoznak), de nem mellékes.


19/L


2011. szept. 3. 19:02
 1/5 anonim ***** válasza:
38%
jól meggondoltad te ezt?
2011. szept. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

:)

még nincs eldöntve, csak felmérem a terepet.

2011. szept. 3. 19:24
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én Tiszaalpáron élek, itt bencés apácák vannak, a nevük Szent Benedek leányai.

Itt élnek fiatal nővérek is:)

(de azt hiszem azért az idősebbak vannak többen.

Ha valami érdekelne velük kapcsolatban, próbálok segíteni:)

2011. szept. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 nora taylor ***** válasza:
100%

Szia!


Én Győrben élek, Orsolyita vagyok. Magyarországon sajnos nálunk csak én vagyok fiatal, de ezért jó, hogy nemzetköziek vagyunk:-)

Szerintem ma Magyarországon a Domonkosknál van a legtöbb fiatal, de tényleg ne ez alapján dönts:-)

2011. szept. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hahó!


Nem tudom, azóta mire jutottál... :)

Valóban sok fiatal van a domonkos nővéreknél, de sok van a kármelitáknál is eléggé, meg a különféle ferences ágakban is. Aztán. Meglehetősen sok van a segítő nővéreknél is, de ők nemzetközi rend, helyezgetik őket, ha Magyarországon maradnál mindenképp, ez fontos lehet. A kismarosi ciszter nővéreknél is vannak fiatalok. Mit mondjak még... Kalocsai Iskolanővéreknél néhány 30 körüli nővér van.

Ja! Az egyik legnépesebb rend, a Szociális Testvérek Társasága - náluk sok a fiatal, és ami nagyon fontos, és ritka (mivel a kommunizmus alatt a legtöbb rend nem vett fel új tagokat, de ők igen): van középgenerációjuk, elég népes méghozzá! Ez azért jó, mert sokszor lelkileg könnyebb tőlük tanulni, mint egy lépcsőt átugorva korban.

A pálos nővérek pedig kevesen vannak, de arányaiban sok fiatallal.


Hirtelen ennyi. :)


Mi a helyzet azóta Veled? :)

2012. márc. 23. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!