Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Apácaruhákról hol találok...

Apácaruhákról hol találok bővebb információt? Mármint hogy melyik része pontosan hogy néz ki, stb?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy több fajta is van, többféle is érdekel.
2011. szept. 8. 19:11
 1/2 anonim ***** válasza:

Maiak vagy régiek érdekelnek? Régiekről talán találsz neten infót, az újabbakról, amiket ma is hordanak a rendtagok, legfeljebb ha a különböző rendek honlapján, vagy magyar kuríron velük készült riportjainál találsz pár szót. Nem nagyon szokták világgá kürtölni, mit hogy hívnak az öltözékükben, mit miért viselnek stb.


Miért érdekel? Ha erre felelsz, talán még tudok közelebbit írni.

2011. szept. 10. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy válaszoltál. Leginkább a maiak érdekelnének. Tulajdonképpen egyéni érdeklődésből kérdeztem. Hogy mégis miről jutott eszembe: Amikor a nyáron Lengyelországban jártam, nagyon sok apáca sétált az utcákon és a hegyekben. Egyrészt elgondolkoztam, hogy vajon a nagy melegben hány réteg ruhát kell hordaniuk, másrészt feltűnt, hogy a ruhájukon egyáltalán nem láttam gombokat, holott a nyakuk eléggé szűk volt. Gondoltam, rákeresek, hogy hogy épül fel, de sajnos nem találtam semmit.
2011. szept. 11. 12:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!