Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kíváncsiak vagytok, a 2011-es...

Kíváncsiak vagytok, a 2011-es népszavazás eredményére?

Figyelt kérdés

Értem ez alatt, a vallási és felekezeti arányokat. Itt sokat hallom, hogy egyre több ember tér meg. Szerinted ez kimutatható lesz? Melyik vallás javára?

Az interneten fogod kitölteni a kérdőívet? Mert, az titkosabb.


2011. szept. 9. 14:11
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
23%

előző, Emese.."Nem tudom, miért érzem úgy, hogy egy ateistával, [...] több közös pont van

- én tudom miért van. két ok lehetséges:

1.nem hiszed, hogy Jézus a Krisztus. Ígg sok közös pont van

2.És nem érted az archaikus szakrális szertartást.

Akik hiszik, hogy Jézus, a Krisztus - azoknak össze kellene tartozniuk. De nem tudnak összefogni és egymást támogatni. Kár.

2011. szept. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
90%

A válasz írója 71%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 21:57


:))


De, hiszem, hogy Jézus a Krisztus. Úgyhogy nem ez a megoldás. A szertartásokat viszont nem vallom, nem hiszem, stb.


És igen, sajnálatos ez az egész helyzet; de én is nemrég döbbentem rá erre, miután tizenvalahány oldalon keresztül próbáltunk többen értelmes párbeszédet folytatni, de sajnos eredménytelenül. Az alapoktól kezdve a tanításokon át akkora teológiai különbségekre derült fény, továbbá olyan nagy kommunikációs szakadék húzódik közöttünk, hogy nincs értelme folytatni.

Amúgy érdekes, hogy más katolikusokkal meg egész jól elvagyok...

Na, mindegy. Isten áldjon! :)

2011. szept. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 A kérdező kommentje:
Kedves Berta Wooster köszönöm a választ. Valahogy bennünk is vannak közös dolgok. Én írtam ki múltkor, hogy halál után nem szeretnék máshogyan élni. :) A jelen vitában is úgy érzem neked van igazad. Meglepően értelmesen lehet veled beszélni, nem úgy mint sok katolikussal.
2011. szept. 9. 23:06
 24/39 anonim ***** válasza:
93%

Jéé, szia! :)


Gyorsan visszakerestem a kérdést, hogy képben legyek. De az volt, amire gondoltam. :)


Köszönöm az "elismerést". Mondjuk, én úgy gondolom, hogy egy vitában egyik félnek sincs soha 100 % - ban igaza...

De ez egy hosszú és bonyolult téma.


És szerintem majdnem mindenki tud találni közös pontokat majdnem mindenki mással... Ha akar. :)

Nekem pl. van olyan ateista barátosnőm, aki eleinte lehülyézett, miután megtértem, és folyamatosan próbált visszaráncigálni a szerinte normális életbe. Én meg folyamatosan próbáltam térítgetni őt. Közben eltelt 16 év, és - bár voltak rövidebb - hosszabb mosolyszünetek - , de még mindig jól megvagyunk. Órákat tudunk beszélgetni mindenféléről; igaz, a kényes témákat általában kerüljük; de ha nem, akkor nagyon toleránsak vagyunk egymáshoz. :)


Am. bocsi az előző offért, csak mostanában - az említett vita után - azt hiszem, nem a nulláról indulok az érintett katolikus válaszolóval, hanem jócskán a pohár tetejéről, ahonnan nem sok hiányzik a beteléshez... :(


Hétfőn indul nektek a suli, izgulsz? Vagy Te már nem elsős leszel?

2011. szept. 9. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
76%

"az érintett katolikus válaszolóval" - nem ua. a válaszoló írt neked most

igen, akkor a szakrális szertartás el nem ismerése miatt nem értünk egyet.

2011. szept. 9. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
90%

A válasz írója 71%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 23:27


Na, tessék. :)

Te ezt honnan tudod, hogy nem ugyanaz? A %-uk ugyanaz, a stílusuk ugyanaz, nick hiányában nekem ez kézenfekvő volt... Ha tévedtem, akkor elnézést.


Viszont akkor is tartom, amit leírtam. Más az alap, más a cél, mások a "módszerek" /bocsi a csúnya kifejezésért/, minden más... Ha nagyon szélsőséges akarok lenni, akkor talán még az Isten is más...


Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de az az Isten, akit én ismerek - legalábbis egy icipicit :) - , az kegyelmes és igazságos Isten; szerintem nagyon "jó fej", akinek még a humora is eszméletlenül jó... :)

És nem lehet bezárni mindenféle teológiai elképzelések közé... A teológia csak a szűk emberi agy határai közé szorítja Őt, aki végtelen...


Gondolom, akkor te is katolikus vagy. Legalábbis nekem az "archaikus szakrális szertartás" olyan katolikusosan hangzik... :)

2011. szept. 9. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
76%

(nekem most válaszoltál először, abből gondoltam, de mindegy)én ezt írtam, és ez fontos:

(Róm.1,16)

„Mert nem szégyellem az evangéliumot,

hiszen Isten ereje az"


"Az egész Újszövetség lényege az öröm és a szeretet. "

Dr. Prof. Tulassay Tivadar, a SOTE rektora

2011. szept. 9. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
90%

A válasz írója 71%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 23:49


Akkor félreértettél valamit. Nem rád céloztam, hanem a 46 %-os válaszolóra. Ő kezdett bele most itt a "katolikus missziójába", amit egy másik kérdésben említett. Mint ahogy azt is, hogy pl. az evangélikusokat is be kell téríteni a kat. egyházba. Vagy azt, hogy ugyan a többi keresztény felekezetbeliek is üdvözülnek a kat. dogmák szerint, de azért az nem az igazi, mert kimaradunk ám sok dologból... Áh, nem is sorolom tovább...


De visszakerestem az 1. válaszodat. Örülök, hogy Te is nagyra becsülöd Péter válaszait. Én is mentettem már néhány írását... Pedig ő adventista, én meg nem. :)

De sok közös pont van közöttünk; az eltérések miatt pedig nem óhajtok veszekedni sem vele, sem manjuval, sem Stellarral, sem Gábor bátyóval, sem senki mással. Nagyon kedves embernek tartom mindegyiküket, és tisztelem a tudásukat és a kedves stílusukat is. Az eltérések szerintem nem tartoznak az üdvösség szempontjából fontos kategóriákba. Amúgy sem nagyon tudnék vitázni, én nem vagyok teológus. :)


Az idézeteid pedig szerintem állnak. Feltéve, hogy az evangélium valóban Jézus Krisztus tiszta és hamisítatlan evangéliuma, nem más. Továbbá akkor - szerintem -, ha a tisztelt professzor úr az Újszövetség lényegeként megjelölt öröm és szeretet fogalmakba beleérti az evangéliumot is. Merthogy az "euangelion", azaz a "jó hír" az Atya szeretetéből, a Fiú engedelmessége által az, ami: szabadulás, megváltás, üdvösség, boldog, örömteli élet.

Nem vitatkozni akarok a professzor úrral, nem ismerem a szövegkörnyezetet, ahonnan ez a mondata származik; csak nekem így teljesebb a kép. :)

2011. szept. 10. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
76%

o.k.

1.úgy gondolom, aki nem ismeri, nem részese az archaikus szakrális szertartásnak valóban kimarad praxisban, (saját cselekedeteiben) a legfontosabb dologból, teoretikus síkon marad. Ez miden villágvallásra igaz. De ezt máskor, máshogy majd megbeszéljük.

A hit cselekedetek nélkül halott.

Jak. 2,17.

Azonképpen a hit is, ha cselekedetei nincsenek,

meghalt önmagában.


2.Tulassay prof. úr természetesen az egész Újszövetségről beszélt - a ragyogó, tiszta evangéliumokról és a többi részéről.Itt a cikk,a2.riport a mellékletben érdemes elolvasni egy hívő tudós gondolatait:

[link]

2011. szept. 10. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
76%

2 okból kíváncsi vagyok, 2 okból nem.


Igen kíváncsi vagyok, hogy így a netes lehetőséggel hányan lesznek, akik bevallanak olyat is, amit egy hús-vér népszámláló biztosnak nem mernének. Mert sok muszlim ismerősöm tagadta már le, mert ezeket biztosokat nem köti valami Hippokratészi eskühöz hasonló lakat, s könnyen kiközösítetté válhattak volna. Emiatt igen, várom, hogy a muszlim testvérek is megmutassák a számukat.


Várom továbbá azért, mert kíváncsi vagyok, hogy dívik-e még a kulturális kereszténység, azaz, hogy valaki csak azért vallja magát annak, mert az ősei azok voltak, vagy nem. Ha nem, akkor nyilván drámai csökkenés lesz, ami azonban az igazi híveket fogja mutatni.


És NEM várom, mert már látom előre, hogy mire fogják felhasználni az eredményeket. Ha a kulturális keresztények nem ikszelnek keresztényt, csak a hívők maradnak, akkor az jó, mert kevésbé félrevezető az adat, és tényleg csak az igaz hívek látszanak, de a baloldali propaganda esetleg felhasználhatja annak igazolására, hogy Magyarország a 2. Csehország, és csöppet se vagyunk vallásosak, tehát minden szekuláris-szakrális vitában az elsőnek kell igazat adni. A jobboldali propaganda pedig szintén felhasználhatja, hogy na látjátok, 8 év ballib kormányzás után ide süllyedt az ország, tenni kell valamit. Magyarul, nem kérek abból, hogy a politikai vezetők más emberek vallásából bármilyen hasznot kovácsoljanak maguknak. Továbbá még azért nem várom, mert ismerek nem egy rendesen iskolázott és értelmes romát, akit elutasítottak, hogy biztos legyen. Ez nem helyes. Ha azt akarjuk, hogy honfitársainkat Felvidéken megfelelően kezeljék, akkor nekünk is megfelelően kell kezelni a saját kisebbségeinket.


Béke veled! السلام عليكم

__________


U.I.: a fentiekhez kapcsolódón csak azt szeretném mondani, hogy ugyan eltérés van köztetek, de emlékezzetek arra, hogy Jézus Krisztus mindkettőtök, és mindannyitok Messiása. Ez egy olyan pont, melyhez minden egyes vitában visszahúzódhattok, hogy innen újrakezdhessétek az érveken alapuló vitát. Mind az iszlám, mind a kereszténység áldozatul esett olyan embereknek, akik így vagy úgy magyarázták, és a saját felekezetüket tették egyedül üdvözítőnek. Én ilyenkor arra gondolok, hogy csak hihetem, hogy az enyém a helyes, de soha nem tudhatom száz százalékig, így minden ezt célzó vita felesleges, hacsak nem az a célja, hogy ismét összehozza azt, amit ember szétszakított. Béke veletek!

2011. szept. 10. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!