Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Káromkodásnak számít az, , Úr...

Káromkodásnak számít az, , Úr Isten"?

Figyelt kérdés
Parancs: Isten nevét hiába ne vedd! Akkor bűn, ha azt mondjuk, hogy ,,Úr Isten!", vagy ,,Atya ég!"? És a ,,Te jó ég"-gel mi a helyzet?
2011. szept. 9. 20:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
74%
Attól függ mire gondolsz közben.
2011. szept. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
valami szép dologra (kilátásra/ művészi alkotásra)
2011. szept. 9. 20:39
 3/14 anonim ***** válasza:
70%
A "te jó ég" elmegy, talán az "atya ég" is. De szerintem sem szerencsés ezeket használni, így a "Jézus, Máriát" sem. Mondd azt, hogy "azt a rézfánfütyülőjét!". :-)
2011. szept. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nem szerencsés? :D Hát jó... Köszi. :)
2011. szept. 9. 20:54
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Templomban sem egészséges, ha így kiáltasz fel! :)
2011. szept. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
80%
Én nem szeretem egyiket sem. Van rokon értelmű megfelelője, azt használom. Nahát! Pl. ezt
2011. szept. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem káromkodás, de a parancsolat megsértése.
2011. szept. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
69%
Miután az Úristen nem Isten neve hanem isten voltának elismerése, én nem tartom károsnak. Az Úr neve JHVH, ami káromláshoz eléggé nyelvtörő lenne. Viszont hiába való felvételnek minősülhet nyakló nélküli, úton-útfélen való hangoztatása.
2011. szept. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Viszont a 10parancsolatban benne van, hogy ne mondd ki feleslegesen Istened nevét.
2011. szept. 9. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem csak tiszteletteljesen használandó az Isten, Úristen megnevezés, még ha nem is névnek tekintjük. Feleslegesen nem jó emlegetni.


Ha már mindenképp használni akarsz valamilyen szót vagy kifejezést (bár egész jól meg lehet lenni ezek nélkül), akkor használj valami teljesen semlegeset.


Nem javasolnám a franc, fene, nyavalya stb. szavakat sem, ugyanígy "a rézfánfütyülőjét" vagy az "Azt a rézfánfütyülő rézangyalát!" felkiáltást sem; ugyanis ezek régebben bizony erős káromkodások voltak...

2011. szept. 10. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!