Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A házasság előtti petting is bűn?

A házasság előtti petting is bűn?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy a szex bűn, de a petting is?(ezalatt ugyebár a pénisz behatolásán kívül mindent értek, mindent!). Segítségeteket kérem, mert hívő ember vagyok és ezzel nem vagyok tisztában.

2011. szept. 10. 13:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
58%
Az is szex.
2011. szept. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
54%
Az a bűn, ha nem védekeztek. És ha az ujjazás nálad belefér, akkor mégis mi különbség van? Semmi.
2011. szept. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
44%

Boldognak lenni is bűn.

Szenvedni viszont Istennek tetsző dolog.

2011. szept. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Tetszik a ***** válasza:
100%

Római Katolikus vallásra gondolsz? Én református iskolába jártam és ott nem az egekben van Isten, hanem az emberekben. Ha boldog vagy és mást is boldoggá teszel, azzal csak Isten javát szolgálod.


Talán a katolikusoknak már a gondolat a szexre is bűn, ezt nem tudom megmondani... Mondjuk én nem látom jónak se a törvénykönyvekben se a vallásban ezt a hatalmas szétcsavarást, hogy milyen apróságokra kell figyelni és hogy te hogy tudod kijátszani és kicentizni azokat a bizonyos szabályokat.

2011. szept. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
A középkorban, kutya pózban szexelni is bűn volt, mert úgy csak az állatok csinálják. Ördögtől való. Az idők változnak...
2011. szept. 10. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
37%

Ha az Ige alapján nézed, akkor a bűn a fejben kezdődik, a gondolattal, a kívánással.

"Ha kívánsággal tekintesz egy asszonyra, már paráználkodást követtél el vele a szívedben" vagy valami hasonló van az Igében, de olvasd el az egyik evangéliumot és megtalálod benne a választ.


Tehát a petting is bűn, hiszen kívánság van benne, vágy.


De, hogy létezik-e bűntelen ember, arra is meg van a válasz a Bibliában: Nem!


Aztán meg... a petting egyszer továbbfejlődik. És már nem lesz visszaút. (tapasztalat...)


Ha követni akarod a hited, Istent, akkor hagyd abba a pettinget amíg még nem késő és várj az Igazira, akivel már lehet szabadon bármit.

2011. szept. 10. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
78%

ha Jézusban vagy, valóban Krisztust követed az életeddel, és Isten Szent Lelke a szívedben van, akkor bízzál a lelkiismeretedben.


ha megteszed, de utána bűntudat van benned, akkor valószínűleg bűn


egyébként én az önkielégítést is bűnnek látom, a saját életemben legalábbis Isten azt mutatta meg. amikor megtettem, utána sose tudtam Istenre figyelni, bűntudatom volt, mindig többet és többet akartam a "kívánságból", és egyre távolabb kerültem Istentől..


"mindent szabad nekem a Krisztusban, de nem minden használ"


és ami nem használ, sőt egyenesen árt, azt le kell tenni akkor is ha nehéz, de Isten segítségével sikerülhet

2011. szept. 11. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
66%
és amikor nehéz a kísértésnek ellenállni, gondolj a CÉLRA, az örök életre Jézus Krisztusban
2011. szept. 11. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
56%

utolsó kettő vagyok:


természetesen ha valamiről felismered, hogy bűn, mielőtt még megtennéd, akkor ne tedd ez:


"ha megteszed, de utána bűntudat van benned, akkor valószínűleg bűn "


hanem állj ellen a kísértésnek, fojtsd el a gyökerét mielőtt még megtennéd . szal ne várd meg míg eljuts odáig h bűntudatod legyen miatta, inkább meg se tedd ha tudod h rossz

2011. szept. 11. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
81%

Ajánlom ezt a tanítást Paul Washertől:


http://www.youtube.com/watch?v=OwJ0P0oUEOc


Üdv.

2011. szept. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!