Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Házasság előtt helyes/szabad...

Házasság előtt helyes/szabad összeköltözni?

Figyelt kérdés
1 éves a kapcsolat, és szeretnénk összeköltözni, de nem tudjuk, hogy helyes lenne-e. Keresztények vagyunk mindketten, lefeküdni nem szeretnénk házasság előtt, de az együtt élés szerintem nem lenne buta ötlet, hogy úgy tudjak mellette dönteni, hogy már tényleg nagyon jól ismerem. Mik a tapasztalatok ezen a téren? Azért ide írtam, mert főleg keresztény emberkék válaszát várom:) 20L, 24F
2011. szept. 21. 17:11
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
54%
Ha választani kellene, hogy melyik a fontosabb, a házasság előtti közös lakás, vagy a házasság előtti szex, azt mondanám, hogy az utóbbi. Vallásos emberekként, gondolom, a válás nem jöhet szóba. Akkor hogyan hagyhattok olyan fontos részt, mint a szex ismeretlenül. Felelőtlenség.
2011. szept. 21. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Mert mint embert szeretem, a belső értékeit, és ha most kiderülne, hogy nem jó vele az ágyban, akkor is hozzá mennék. Mivel szeretjük egymást, megoldanánk valahogy, és jóban-rosszban kitartanánk egymás mellett, de nem ez volt a kérdés.
2011. szept. 21. 17:32
 3/25 anonim ***** válasza:
59%

Láttam én már pár keresztény házasságot ahol ez volt az alap, aztán 20 év szenvedés után csak elváltak.

Hogy élnél együtt a pároddal, úgy,hogy nem fekszetek le? Az emberkínzás. Vagy úgy megszokjátok a szexnélküliséget, annyira kiirtjátok az agyatokból, hogy utána sefog menni.

2011. szept. 21. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Igen, ez a gondom, hogy akkor meg nem lehet kibírni szex nélkül. Vagy csak nagyon nehezen.
2011. szept. 21. 17:36
 5/25 anonim ***** válasza:
65%

Nem akarlak elkeseríteni, de ha egy párkapcsolatban nem működik a szex, nem jó a partnereddel az ágyban, akkor ez előbb-utóbb megmérgezi az egész kapcsolatot. Azt írod, ha kiderülne, hogy nem jó vele az ágyban, akkor is hozzámennél. Hát... én 10-szer meggondolnám. A szexualitás is fontos része egy kapcsolatnak. Nyilván nem a legfontosabb része, de nem elhanyagolható akkor sem. Sőt!

Kérdésedre válaszolva pedig, igen, mindenképpen érdemes házasság előtt összeköltözni, együtt élni, mert bizony igaz az a mondás, hogy lakva ismered meg a másikat.

2011. szept. 21. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy nem mindenkivel egyformán passzol össze az ember az ágyban, de azt nem hiszem el, hogy ne lehessen ezt megoldani (akár összeszokni, alkalmazkodni)
2011. szept. 21. 17:43
 7/25 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem semmi akadája! ha keresztények vagytok, és ha már küszöbön a házasság, azt csináltok, amit akartok. Sok boldogságot! :)
2011. szept. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
72%
Pedig elhiheted, hogy nem mindig talál megoldást két ember az eltérő szexuális igényekre stb. Ha pedig nem jó a szex, az előbb-utóbb a kapcsolat más területein is feszültséget eredményez, ez pedig szép lassan a párkapcsolat halálát okozza. Szép az, hogy jaj de szeretem, és akkor is vele maradok, ha nem jó az ágyban, de hosszú évek múlva ez az elmélet úgyis működésképtelen lesz. De én mindenesetre sok sikert és kitartást kívánok nektek, legyetek ti a ritka kivételek. Végül is a kivételek erősítik a szabályt. :) Hátha nektek bejön. Ellenben én megfontolnám.
2011. szept. 21. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
44%
Ne!!! Ha szereted igazán, és a jövőbeli házasságotok az Úrtól van akkor a szex is jó lesz vele! Érdemes várni! Ha összeköltöztök nagyobb a kísértés és ezt az ördög ki is használja! Sokkal áldottabb lesz a házasságotok is ha kivárod!
2011. szept. 21. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
47%
Csak akkor tartom jó ötletnek, ha külön szobában alszotok... De akkor meg inkább már minek...
2011. szept. 21. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!