Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az oroszlánok pokolra jutnak,...

Az oroszlánok pokolra jutnak, ha nem hisznek Jézusban?

Figyelt kérdés

Bocsánat ha nem vagyok elég jártas a témában, de épp azon tűnődtem, hogy vajon az állatoknak van-e lelkük, mert ha igen, akkor az oroszlánok például akik húsevők, megölik a felebarátaikat, és nem hisznek a megváltóban, ezért pokolra kerülnek a hitetlenségük miatt!

Létezik olyan keresztény irányzat, ami az állatok megmentéséért munkálkodik?


Olvastam a Bibliát, de nekem ebből egyértelműen nem jött ki hogy most az állatoknak van-e lelkük. Ha nem lenne akkor nem mentette volna meg a bárkán Isten az állatokat ugye?


2011. szept. 11. 18:40
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim ***** válasza:
52%
Az állatoknak természetesen nincs lelkük, csak robotok a keresztény hit szerint, tehát tárgytalan a kérdés.
2011. szept. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 reptoid tudós 2 ***** válasza:
24%
Istenben kell hinniük, nem Jézusban.
2011. szept. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/58 |Orfeusz| ***** válasza:
52%
az állatok nem jutnak pokolba/mennyországba a Biblia szerint.
2011. szept. 11. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/58 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem, ha tegyük fel, létezik Mennyország, az állatok mind oda jutnak, mert ők nem tudatosan követik el a rosszat. Pl a ragadozók sem gonoszságból ölnek, hanem ösztönből.
2011. szept. 11. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/58 anonim ***** válasza:
100%
Nem látom be, hogy a préda elejtése miért számítana rossznak. Még nem hallottam senkitől, hogy disznóvágás után ment volna gyónni.
2011. szept. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/58 A kérdező kommentje:

Azért bűn, mert megöljük felebarátunkat. De valóban csak úgy logikus ha az állatoknak nincs lelkük ezért aki állat, az bármit megtehet és azzal bármit tehetnek.

Mitől számít valaki állatnak? A kutyáknak sincs lelkük? A kereszténységben például legális az állatkínzás vagy a kutyaevés?

2011. szept. 11. 19:01
 7/58 anonim ***** válasza:
32%

Isten az embernek adta az összes állatot és növényt.

És szerintem az állatok nem kerülnek sem a pokolba, sem a mennybe.



Egyébként a kutyaevéssel mi a bajod? Ha szigorúan vesszük ugyanúgy táplálék, mint a csirke.

2011. szept. 11. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/58 anonim ***** válasza:
32%

A vita olyan kérdés körül forog, amiről sajnos nagyon hamis kép alakult ki a kereszténynek nevezett világban. A "lélek" szó jelentését kellene pontosan tudni, de különböző egyházak vagy emberek szerint, hanem a Biblia tiszta szava szerint!


A lélek szó egyformán vonatkozik a Bibliában az emberre és az állatra, de nem abban az értelemben, mint ahogy azt kapásból a legtöbb hívő ember gondolja. Röviden és egyszerűen (mert egyáltalán nem bonyolult!) a "lélek" (héber 'nephes', görög 'pszüché') maga az ember, illetve az állat, vagy azok "élete".


Ezt a Biblia világosan tárgyalja, ezért is nyilvánvaló, hogy nem lehet ez a lélek egyúttal az emberben lévő, a halálkor továbbélő, halhatatlan és láthatatlan valami.

A lélek szó egyébként a Szentírásban soha sincs a halhatatlansággal párosítva, ha valaki talál ilyent a Szent Bibliában, akkor az alaposan átírta.


Így a kérdésre válaszolva: az oroszlánok is lelkek, vagyis "élőlények", csakúgy mint az ember. Ha a Biblia úgy fogalmaz, hogy az embernek vagy az állatnak "lelke van", akkor azt értelemszerűen úgy érti, hogy "élete van" (már csak azért is, mert ez az állatokra is igaz - nekik is "lehet lelkük, vagyis "életük").


De ennek a Bibliai igazságnak semmi köze sincs ahhoz a későbbi, pogány filozófiákból átvett mítoszhoz, mely az emberben lévő valamiféle halhatatlan valamiről mesél.

A Bibliában az ókori hűséges zsidóknak (és az első keresztényeknek is) a feltámadás volt a reménységük, mely csak jóval később, a Biblia megírása után lett összekombinálva a 'lélek halhatatlanság' filozófiájával. Méghozzá azon egyház részéről, mely akkorra már erősen elhajlott a krisztusi tanoktól.


Biztos vagyok benne, hogy ez egyeseknek nagyon nem tetszik, de ettől, vagyis az általános emberi véleménytől függetlenül, ez a bibliai igazság.

2011. szept. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/58 anonim ***** válasza:
52%

És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét. Így lőn az ember élő lélekké. I Mózes 2:7


Az emberben benne van egy kis rész Istenből. Ennyivel biztosan többek vagyunk, mint az állatok. Ők minket szolgálnak, de ez nem jelenti azt, hogy kegyetlenkednünk kellene velük. Állatok lesznek a mennyben is, de hogy azok-e amik itt a földön - nem tudom. Majd kiderül :)


Előző válaszolónak: Ha nyitott szemmel jársz a világban, és látod a Földet, és nem az emberi tökéletlenséget, hanem azt, hogy a világ milyen tökéletesen meg van alkotva, érzed, hogy van Isten. Ugyan úgy, ahogy van lelkiismereted is, és ösztönösen érzed mi a helyes és a rossz. A vallás nem egyenlő Istennel. Nem hiszel a túlvilágban? Volt már olyan ember akit igazán szeretsz/szerettél? Ha ő meghal akkor nincs tovább? Volt egy különleges ember - egyszeri és megismételhetetlen, aki ezentúl nincs? És mindegy mit teszel a rövidke életed alatt? A hit több mint a szabályok betartása meg babonaságnak tűnő dolgok.

2011. szept. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/58 anonim ***** válasza:
40%

Közben jött még egy válasz. Előző előttinek szólt :)


Előző:

Egyébként érdekes filozófiai gondolatmenet. A "halhatatlanság" nem pont Jézus feltámadásával került a képbe?

2011. szept. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!