Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hívők és nem hívők! Mi a...

Hívők és nem hívők! Mi a véleményetek erről a 2 videóról?

2011. szept. 12. 13:50
 1/9 anonim ***** válasza:
71%
Hogy véleményt lehessen írni, nem elég ezt a két rész megnézni, ugyanis 12 részes a videó. Mindent meg lehet cáfolni és semmi nem biztos.
2011. szept. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Igaz, elnézést a hibáért. Linkelem a további részeket.


http://www.youtube.com/watch?v=qigLsBuGj_I

http://www.youtube.com/watch?v=EXYTKCrrmY4


A film további részében 9.11-ről esik szó, és a világbankról, ezért azt már nem linkelem.

2011. szept. 12. 14:20
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, most nem érek rá végig nézni, de meg fogom tenni, mert érdekes. Előzetesben annyit én hiszek Istenben, de nem tartozom semmilyen felekezethez mivel maga az egyház tevékenységeit elítélem és hidd el Isten sem gondolja másképp. Ezerszer vissza tért már ez a téma itt,hogy Isten van-e nincs-e ha van miért ilyen igazságtalan.
2011. szept. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Sághegyi Csaba ***** válasza:
76%

Először a hibákat mondom: Jézus nem decemberben született, pogány vallások híveinek a kereszténységre csábítására való tekintettel kezdték akkor ünnepelni a születését.

Jézushoz nem három király jött, hanem ismeretlen számú, de egynél biztosan több távol-keleti mágus. Nem merték szó szerint fordítani, így bölcseknek fordították őket. Nem tudom, hogy a királyos mese hogy került a közfelfogásba.

A halról nagyon jól tudják a keresztények, hogy mit jelent, de véletlenül sem azt, amit a videó állít. Íme a hal titka: az ősegyházat üldözték. Gyakori volt, hogy katakombákban gyűltek össze. Ez a hal görög képrejtvény volt, amolyan biztonsági kód. A hal betűi ugyanis egy mondat kezdőbetűinek a mozaikszavát alkották. Ez a mondat a következő: Jézus Krisztus a mi megváltónk. Aki ezt nem tudta, az kémgyanús személy volt, nem engedték a gyülekezetbe.


A többi mondandója a videónak tőlem nagyon idegen, de úgy tűnik, hogy erőltetett összemosása akar lenni a kereszténységnek, és az egyiptomi, meg más egyéb hasonló hitnek. Ez egyrészt a fent említett hibák miatt is abszurdum. Másrészt egyedül Jézus feltámadásáról mondták az azt vizsgáló vezető jogalkotók, akikre épül a mai jogrendszerek alapja (pl. Simon Greenleaf), hogy a rendelkezésre álló tények alapján nincsenek jobban dokumentált történelmi bizonyítékok, mint a Krisztus feltámadása mellett szólók.


Magyarul ha még valaki fel fog támadni legalább 3 nap után, akkor majd érdekel, hogy ő mit mond, addig maradok Jézusnál.

2011. szept. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Sághegyi Csaba ***** válasza:
76%
Ja igen, csak az elsőt néztem végig, de sokat árulkodik a többinek a megalapozottságáról, így a többi nem érdekel, egyszerű időpazarlás.
2011. szept. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

"Először a hibákat mondom: Jézus nem decemberben született, pogány vallások híveinek a kereszténységre csábítására való tekintettel kezdték akkor ünnepelni a születését." Akkor a keresztény egyház miért nem javítja ki a karácsony ünnepét ha ennyire köztudott h "kamu". Nekem ez eléggé illúzióromboló.


"Jézushoz nem három király jött, hanem ismeretlen számú, de egynél biztosan több távol-keleti mágus." Nyílván ezt se a köztudat szívta ki valahonnan hanem így tanítja az egyház. (Biblia?) Akkor ezek szerint ez is megkérdőjelezhető.


"Nem merték szó szerint fordítani, így bölcseknek fordították őket. Nem tudom, hogy a királyos mese hogy került a közfelfogásba." Dettó


Nem kötekedésképpen, csak ebből az jön le, hogy a videó valótlanságokat állít, ezzel szemben a keresztény egyház és hitrendszer (karácsony, 3 királyok) szintúgy...

2011. szept. 12. 15:57
 7/9 Sághegyi Csaba ***** válasza:
100%

Különbséget teszek egyház, és Isten között, ahogy külön dolgok is valójában. A karácsonyról a legtöbb keresztény tudja, hogy pogány eredetű, de ez nem zavarja őket, ahogy engem sem. Akkor csak születést ünneplünk, nem születésnapot.

Lényeg, hogy a Bibliát eddig igaznak találom, míg a fenti első videó tényszerűen, és nem véleményszerűen egy nagyon komoly melléfogás.

2011. szept. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

""Először a hibákat mondom: Jézus nem decemberben született, pogány vallások híveinek a kereszténységre csábítására való tekintettel kezdték akkor ünnepelni a születését." Akkor a keresztény egyház miért nem javítja ki a karácsony ünnepét ha ennyire köztudott h "kamu". Nekem ez eléggé illúzióromboló."


A karácsony egy keresztény ünnep, amelyen Jézus Krisztus születésére emlékeznek. Minden év december 25-én tartják világszerte, habár nem ezt a dátumot tartják számon Jézus születésének. Feltehetőleg vagy azért esett erre a választás, mert egyes keresztény szerzők szerint Jézus szenvedése azaz a húsvét illetve fogantatása az év azonos napján, március 25-én történt, vagy azért, mert ekkor kezdődött el a téli napforduló a Föld északi féltekéjén. EZ A KERESZTÉNY ÜNNEP AZ ELSŐ NIKAIAI ZSINAT HATÁROZATA ÉRTELMÉBEN JÉZUS KRISZTUS FÖLDI SZÜLETÉSÉNEK EMLÉKNAPJA: az öröm és békesség, a család és gyermekség, az otthon és szülőföld ünnepe.


A karácsonyi ünnep szellemiségéhez, és jellegéhez hasonló ünnepek már korábban is léteztek, például a pogányok téli napfordulós ünnepe, a szaturnália ünnepségek. Az ókori Rómában december 17-25 között tartották a földművelés istenének, Szaturnusznak ezt a nagy ünnepét. Ekkor nagy táncos vigadalmakat tartottak birodalomszerte. A fény diadalát ünnepelték a halál és a sötétség felett. A régi pogány ünnep vigasságokkal volt tele, mivel a téli napforduló a régi földművesek körében az újjászületést, a reményt táplálta. A földművesek számára fontos volt a meleg eljövetele, mivel a létük múlott rajta. A meleg időszak a bőség időszaka volt, míg a hideg időszak a sötétség és a nélkülözés időszaka, ilyenkor az isteneket igyekeztek jókedvre deríteni. A szolgák megajándékozása is elterjedt volt. A házakat örökzöld borostyánokkal díszítették.


Miután a kereszténység államvallás lett, hamarosan hivatalos keresztény ünneppé nyilvánították Jézus születését. Ezt az eseményt a 4. századtól kezdték ünnepelni, január 6-án Epiphaneia néven.


A 4. század végétől a keresztény egyházak mindinkább december 25-én kezdték ünnepelni Jézus születését, január 6-án pedig a Jordán folyóban való megkeresztelését (vízkereszt ünnepe). Ennek oka valószínűleg az volt, hogy a december 25-én végződő római szaturnália ünnep helyére állítsák a keresztény karácsonyt. Jézus születésének történetével együtt új vallási tartalommal töltötték meg a pogány ünnepet.

[link]


Ha illúzióromboló, ha nem igaza van az előttem szólónak. Több ilyen illúzióromboló dolog is van, csak utána kell nézni.

2011. szept. 12. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Erre csak ezt tudnám válaszolni amelyet már itt megtettem:


"Én bizonyságot teszek mindenkinek,aki a prófécia eme könyvének beszédeit hallja.Ha valaki hozzá tesz ezekhez,arra az Isten azokat a csapásokat bocsájtja amelyek meg vannak írva ebben a könyvben.Ha pedig valaki elvesz ,e prófétai könyv igéiből attól az Isten elveszi osztályrészét az élet fájából a szent városból és mindabból ami meg van írva ebben a könyvben.

Így szól az aki ezekről bizonyságot tesz :Bizony hamar eljövök.Amen."


Jézus pedig elmondta a tanítványoknak ,ezeknek mind meg kell történniük.Sok hamis próféta támad és megrendülnek hitükben.De aki mindvégig kitart megkapja annak jutalmát.

2011. szept. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!