Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen az Istenképetek? Csak...

Milyen az Istenképetek? Csak hívők válasza érdekel!

Figyelt kérdés
Hogyan gondoltok Istenre, milyen viszonyban képzelitek el a vele való kapcsolatot, és egyáltalán mit gondoltok róla?
2011. okt. 19. 20:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
95%
Én úgy képzelem el, mint egy tökéletes Édesapát, aki nagyon nagyon szeret, mindig tudja mi a legjobb nekem, mindig mellettem van, gondot visel rólam.Másrészt Ő a legjobb barátom is, akinek bármit elmondhatok. Szeret, gondot visel,nevel-tanít,vigasztal, erőt ad stb. Ő mindig állandó kapcsolatban akar lenni velem és természetesen minden emberrel az, hogy ez mennyire valósul meg az rajtam/rajtunk múlik. Az állandó kapcsolatot nem úgy értem, hogy reggeltől estig térdelek és imádkozom, hanem egyszerűen beszélhetek hozzá napközben is akármi eszembe jut és őt láthatom bármiben ha körülnézek, hiszen mindenhol ott van, de ezt a "kapcsolat" dolgot nem tudom csak így leírni. :-)
2011. okt. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nagyon tetszik, ahogyan gondolsz rá:)
2011. okt. 19. 21:09
 3/14 anonim ***** válasza:
88%
Isten volt az en menedekem. Nagyon sokszor ereztem a torodeset, de nagyon megbantottam es semmire sem vagyom jobban mint a szeretetere.
2011. okt. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
86%

Isten egy jó Isten. Isten szereti az embert annyira,hogy az egyszülött Fiát adta azért,hogy hozzá juthassunk. Mert Jézus az egyetlen Út az Atyához. Isten Szelleme baráti kapcsolatban akar lenni velünk. Isten meg akar téged gyógyítani ha beteg vagy,ha megkötözött szabadulást akar neked adni.


"Az elveszettet megkeresem, s az elűzöttet visszahozom, s a megtöröttet kötözgetem, s a beteget erősítem; és a kövéret s erőset elvesztem, és legeltetem őket úgy, mint illik." - Ezékiel 34:16


"Kiálts hozzám és válaszolok.."

2011. okt. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Én is megbántottam, ugyanabban a cipőben járunk.

De úgy kell felfogni, ahogy az első válaszoló teszi, és már közelebb leszünk hozzá. Ő mindent megbocsájt, ezt volt nehéz nekem valóban elhinni. Saját magunknak is meg kell bocsájtani, csak akkor tudunk továbblépni. Ő vár minket a szeretetével, de csak akkor tudunk ebből a szeretetből jóízűen meríteni, ha magunkkal is lerendeztük a dolgot.

2011. okt. 19. 21:46
 6/14 anonim ***** válasza:
85%
Féltőn szerető Isten, akire a "gondjaimat" bízahtom. Mindíg velem van, mindíg meghallgat és mindíg megsegít!
2011. okt. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 szabolcs1988 ***** válasza:
Elsősorban Isten egy szellemszemély, aki az égben él. Ennek ellenére, úgy gondolom, hogy Őt érdekli mi történik velünk emberekkel. Hiszen mindegy egyes személyre, külön gondot visel, igy rám és rád is. Ezért bátran fordulok hozzá, az érzéseimmel, gondjaimmal, örömeimmel, hiszen pontosan, ezt várja el tőlünk. A beszélgetésre (imát is magába foglalja) mindenkor nyitott irányunkban. A Biblia lapjain bemutatkozik számunkra, hogy van egy tulajdonneve, amit használva, még közelebbi kapcsolatba kerülhetünk vele. Én mindig használom. Ha van lehetőséged, lapozd föl a Szentírásban a Zsoltárok 83:19, vagy pedig II. Mózes 15:3, II.Mózes 6:3 (Károly Gáspár féle forditás).
2011. okt. 20. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Én úgy gondolok Istenre ,mint Aki Egy Velem és Én Egy Vagyok Vele!

Tehát Mi Egyek Vagyunk!

2011. okt. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
31%
Elhiszem, hogy Isten teremtette a világot. Bár az isten szót nem szeretem. Hívjuk inkább végtelen életnek. vagy hívjuk csak Életnek. Mivel abban hiszek, hogy Isten, vagyis ez a hatalmas energia benne van a világ minden alkotórészében, minden egyes atomban. Ő az az energia, amiből minden felépül. Panteista vagyok:)
2011. okt. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
85%

Így gondolok Istenre:


"Inkább gyönyörködöm a te bizonyságaidnak útjában, mint minden gazdagságban. A te határozataidról gondolkodom, és a te ösvényeidre nézek. Gyönyörködöm a te rendeléseidben; a te beszédedről nem feledkezem el.(Zsolt 199,14-16)



Így képzelem el a Vele való kapcsolatot:


"Vizsgálj meg engem, oh Isten, és ismerd meg szívemet! Próbálj meg engem, és ismerd meg gondolataimat! És lásd meg, ha van-e nálam a gonoszságnak valamilyen útja? és vezérelj engem az örökkévalóság útján!" (Zsolt 139,23-24)


És ezt gondolom Róla:


"mert könyörülő és irgalmas Ő; késedelmes a haragra és nagy kegyelmű, és bánkódik a gonosz miatt." (Jóel 2,13)

2011. okt. 20. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!