Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Most bűn csókolózni, vagy nem?

Most bűn csókolózni, vagy nem?

Figyelt kérdés
Elolvastam az ezzel kapcsolatos kérdésekre a válaszokat, de én konkrétan arra lennék kíváncsi, hogy ha van egy barátom akivel együtt vagyok, de nem vagyunk házasok akkor szabad vele csókolóznom? Mivel én úgy tudom, hogy csak a házasságon kívüli nemi élet paráznaság, és a csókot én nem venném olyan komolyan. Csak félek mivel egy 14 éves lány vagyok, és nagyon szeretem Istent, de nem tudom elképzelni, hogy ne csókolózzak a barátommal, már csókolóztunk, és csók után nem volt lelkiismeret furdalásom...nem éreztem úgy, hogy bűnt követnék el.
2011. szept. 14. 19:26
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
57%
Miért lenne bűn az érzéseid kimutatása?
2011. szept. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
66%
a csok szerintem nem bun mivel szerintem az nemszámít paráznaságnak a paráznaság sztem ott kezdodik hogy beléd rakja a cuccost...és szerintem tudod mi? Isten ugy is szeret ha paráználkodsz !!! én ugy "beszélek"Istennel mint egy jo haveral/barátal :)
2011. szept. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
34%

A szenvedés Istennek tetsző dolog.

A földi javakat és örömöket meg megvetendőek.


Ezek után remélem el tudod dönteni.

2011. szept. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
66%
Az utolsónak annyit hogy nem vagy valami okos a biblia és a vallás terén, az hogy kiemelsz egy töredéket a bibliából és úgy állítod be mint ha isten rosszat akarna az embereknek, nem azt jelenti hogy igazad van. A kérdésre felelve pedig azt tudom írni hogy nem bűn az igaz szerelem csókja, ameddig ártatlan, tehát nem megy át buja vágyakba, ezért csak mértékkel csókolózzatok és ne igazán avatkozzanak bele az ajkak dolgába a nyelvek is.
2011. szept. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:
köszönöm! : )
2011. szept. 14. 20:10
 6/35 anonim ***** válasza:
100%
az Enekek Enekeben ha jol emlekszem, akkor a csokolozasrol is van irva es az nem szamit bunnek. De lehet rosszul emlekszem :).
2011. szept. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
100%

Na, rogton utana is neztem es az Enekek Eneke igy kezdodik:


"1.

Énekek éneke, mely Salamoné.

2.

Csókoljon meg engem az ő szájának csókjaival;

mert a te szerelmeid jobbak a bornál."


Szoval nem, a csokolozas szerintem nem bun. Persze a csokolozas neha mas aktivitasokba torkollik, amik mar bunnek nevezhetok.

2011. szept. 14. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
100%
Velemenyem szerint viszont akkor mar bun, ha a naponta massal csokolozunk.
2011. szept. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 eric_one ***** válasza:
80%
Minden szexuális kapcsolat, amely az egész életre, egyetlen, másnemű személlyel kötött házasság szövetségén kívül történik az paráznaság akkor is, ha a szexuális aktus nem megy teljesen végbe, sőt akkor is, ha akár csak a szívben, a szemben elkezdődik.
2011. szept. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
100%

Legelso valaszolo:


"Miért lenne bűn az érzéseid kimutatása?"


Ez ugy ahogy van butasag. Erezni sokfelekeppen lehet. A te teoriad szerint akkor nem bun pl. megverni valakit, mivel haragot erzek iranta? Erzes es erzes kozott is van kulonbseg, de te altalanossagban kijelentetted, hogy nem bun az, ha kimutassuk az erzeseinket.

2011. szept. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!