Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Gyóntatótoknak milyen gyóntatá...

Gyóntatótoknak milyen gyóntatási szokásaik vannak?

Figyelt kérdés
Az egyi atya kómába vágja magát néha azt hiszem hogy már nincs is a gyóntatószékbe olyan csendbe van .A másik meg folyton dörzsöli a térdét és nagyokat nyel bólogat és azt hajtogatja igen .
2011. szept. 15. 00:23
 1/3 anonim ***** válasza:
44%
Hamis. :)
2011. szept. 15. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
minek kell gyónni ha Jézus megbocsájt anélkülis? FAKE-az egyház részéről! :)
2011. szept. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A falumban én sem gyónok sose a plébánosnál, mert egy betokosodott, szófukar mogorva ember, akinél a gyónás abból áll, hogy el kell mondani az előírt imákat, majd elsorolni címszavakban a bűneinket (de ha valaki részletesebben el akar mesélni valamit, akkor már rászól, hogy "a bűneit mondja!!"), majd miután elsoroltuk, utána rögtön mondja, hogy "Elégtételként imádkozz el 3 Miatyánkot és 3 Üdvözlégyet" (általában), majd jön a többi gyónási ima és Viszlát! Esetleg ünnepek alkalmával mond a bűnök felsorolása után egy nagyon rövid prédikációt az ünnepről és ennyi.


Én olyan papnál szeretek gyónni, aki közben kérdezget engem, és minden felsorolt bűnömet igyekszik jobban kivesézni, elmondani az adott bűn veszélyeit, tanácsot adni az adott bűn elkerülésére. És aki elégtételként nem 3 Miatyánkot ad mint egy automata, hanem valami életbevágóbb dolgot, pl. hogy az énekeskönyvből a legkedvesebb, ünnepre vonatkozó énekemet imádkozzam el és elmélkedjek a szövegén, vagy például hogy a következő héten próbáljam a felebaráti szeretetet jobban gyakorolni, és valaki rászorulónak segítsek valami nagyobb munkában stb.

2011. szept. 16. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!