Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Elmagyaráznátok? [Jehova...

Elmagyaráznátok? [Jehova tanúi vallás. ]

Figyelt kérdés

Én úgy tudom, hogy a Jehova vallás, az a keresztny vallás egyik ága.

Azt is tudom, hogy a keresztényeknél a karácsony egy szent ünnep, a szeretet ünnepe, Jézus megszületésének időpontja. Akkor a Jehovák miért nem ünneplik a karácsonyt, sem a húsvétot, sem egyéb ünnepeket?


Ha nem is keresztény vallás, hanem más, akkor is jogos a kérdés, mert ők Istenben hisznek. Vagy nem? :/


2011. szept. 15. 15:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%
a kereszténységgel nem említhető egy lapon, és még csak nem is az ága....
2011. szept. 15. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Hű, pedig egy weblapon olvastam, hogy a keresztény vallás ága.

De ezek szerint nem.


De a kérdés akkor is kérdés: ugye ők is hisznek Istenben, és az a szeretet ünnepe, a szent ünnep. akkor miért nem ünneplik a karácsonyt?

2011. szept. 15. 16:16
 3/12 anonim ***** válasza:
90%

A JT-i tagadnak szinte minden lényeges keresztény tanítást (bár a karácsonnyal kapcsolatban részben kivételesen igazuk van, mert Jézus nem decemberben született).


[link]

[link]


Üdv.

2011. szept. 15. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
KÖSZÖNÖM SZÉPEN
2011. szept. 15. 16:17
 5/12 anonim ***** válasza:
74%

Szia!


Tévedés azt gondolni, hogy minden keresztény felekezet megtartja ezeket a kereszténynek nevezett ünnepeket. Mára ugyanis nyilvánvaló lett, hogy csak a IV. századtól a pogány ünnepek mintájára kezdték ünnepelni ezeket.


Üdv. Péter

2011. szept. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
89%

"Ha nem is keresztény vallás, hanem más, akkor is jogos a kérdés, mert ők Istenben hisznek. Vagy nem?"

Nem csak keresztény Istenben lehet hinni.

2011. szept. 15. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Ha most azt írnám, hogy "akkor Isten istenben", akkor hülyének néznétek, d emindegy is. Már választ kaptam a kérdésemre.

Köszönöm mindenki válaszát, szép napot! :-)

2011. szept. 15. 17:32
 8/12 anonim ***** válasza:
55%

"Mára ugyanis nyilvánvaló lett, hogy csak a IV. századtól a pogány ünnepek mintájára kezdték ünnepelni ezeket."


Az hogy pogányok is ünnepeltek valamit korábban azon a napon, nem jelenti azt Jézus nem születhetett azon a napon. De még ha az időpont hibás lenne, Jézus születését akkor se gondolnám helytelennek megünnepelni.


"Azt is tudom, hogy a keresztényeknél a karácsony egy szent ünnep, a szeretet ünnepe"


A karácsony csak a kommunistáknál és az ateistáknál a szeretet ünnepe (meg fenyő ünnep), így próbálják elterelni a figyelmet Jézus születéséről.

2011. szept. 16. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Ezek fontos infók voltak, köszi szépen!

felpontoztalak titeket. :)

2011. szept. 16. 19:29
 10/12 anonim ***** válasza:
57%

Szia!


Kattints a következő linkre, és választ találhatsz arra, hogy Jehova Tanui miért nem tartanak meg egyes ünnepeket. [link]

2011. szept. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!