Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mit tennétek, ha kiderülne,...

Mit tennétek, ha kiderülne, hogy Jehova tanúi az igaz vallás?

Figyelt kérdés
ez csak egy feltételezés, az eddigi hozzászólások miatt kérdezem! hiszen ezt a lehetőséget sem lehet 100%-osan kizárni.
2009. dec. 5. 13:57
1 2 3 4
 1/38 fhenrir válasza:
40%
Én ugyebár ateista vagyok ami nem egy vallás, hanem tulajdonképpen a hit tagadása. Mivel nem hiszek semmiben, ellenben (majdnem) mindent tudni akarok, tőllem akármi lehet az igazi vallás.
2009. dec. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
16%

Nincs olyan, hogy "igaz vallás".

Abban higgy, amit igaznak tartasz!

Isten nem aszerint ítél meg, hogy milyen vallást követtél, hanem aszerint, hogy valóban hittél-e benne és aszerint éltél-e.

2009. dec. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
32%
Semmit,úgyis az a lényeg,amit te odabent érzel,hiszel,lényegtelen milyen vallásról szerint
2009. dec. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
0%
-ról nélkül:)
2009. dec. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
0%
Gondolom ezzel együtt az is kiderülne, hogy van Isten és ez az isten a zsidók által kitalált isten. Már többször hallottam azt, hogy ha kiderülne, hogy nincs Isten, akkor lenne csak igazán baj. Én ezt most megfordítanám. Ha kiderülne, hogy van Isten, akkor lenne csak igazán baj. Mert bármilyen bűnt el lehetne követni, úgyis Isten tehet róla. Ez egyenlő az anarchiával. A másik az, hogy egy ilyen kiderülések nem biztos, hogy a többi vallást követők számára üdvözítőek lennének. Esetleg elkezdenék kiírtani a tanúkat? Ebbe bele sem merek gondolni.
2009. dec. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
11%

Nincs igazad.

Mert Isten egy van. Csak másképp nevezik.

2009. dec. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
31%
A Földön mind az 500 (vagy még több) vallás egyedüli igaznak tartja magát. Ami egyúttal azt is jelenti, hogy szerintük a másik 499 vallás követői (és természetesen a nem hívők is) mindannyian tévednek. Én megpróbálok a magam esze alapján gondolkodni és hinni abban, amit én a legvalószínűbbnek (még csak nem is mondom, hogy igaznak, mert mindenkor fenntartom a saját tévedésem lehetőségét) tartok, nem pedig elfogadni azt, amit mások hirdetnek. Tisztességesen, az emberség törvényeit betartva élek, és tenném ezt akkor is, ha netán kiderülne bármelyik vallásról, hogy az az igaz. De ez ebben a földi létben nem fog kiderülni, hanem legfeljebb csak a halál után.
2009. dec. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
26%
Hát senki se néz itt South Parkot? Már rég kiderült, hogy a mormon vallás az igaz vallás, a Jehova tanúi is a pokolra mennek!:D
2009. dec. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
29%

Igen, és isten egy törpeelefántszerű valami. :D

Amúgy meg kötve hiszem, hogy bármelyik isten is azért teremtette volna az embereket, hogy imádják. Most képzelj el egy számítógépes programot, amit azért csináltál, hogy folyton téged dicsérjen... kicsit sem lenne beteges. Azért ekkora agybajt ne nézzünk már ki egy mindenható lényből.

2009. dec. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
5%
Végül is C3PO is mindig azt mondja, hogy "tervezőm!" :)
2009. dec. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!