Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az adventisták és a jehova...

Az adventisták és a jehova tanui mire alapozzák Isten nevét?

Figyelt kérdés
Úgy tudom csak a mássalhangzók vannak meg konkrétan Isten nevéből. Akkor ez a két vallás mi alapján mondja, hogy az ő magánhangzókkal való kiegészítésük a valós? ( azért írtam ezt a két vallást, mert csak ezekről tudom "hogyan nevezik" Istent )
2011. szept. 15. 22:24
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

@Freya:

Javítsd magad gyorsan, légy szíves, mielőtt ebbe is beleköt a tisztelt 39%-os JT válaszoló.

eric_one Jánost írt, nem Józsit. :)


Bocsi, de ha már hiába próbáltam megelőzni a ~ 100. ugyanolyan vitát, akkor mindegy... :)

2011. szept. 16. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
28%

Ezek emberi okoskodások és nem bibliaiak. A Szentírás élő példája mutatja, hogy nem helytelen az isteni név tiszteletteljes hétköznapi használata, úgyhogy aki leragad egyfajta névpótlónál, végsősoron Isten ihletett igéjével vitatkozik.


Ahogy írtam, az isteni név használata elleni hamis érvek egytől-egyig ismertek és az Írások alapján cáfolhatok.

2011. szept. 17. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
83%

És ti mikor fogtok figyelni arra amit mások mondanak? Senki nem azt mondja: helytelen, csak felesleges "katekizmust"csinálni belőle, mint amit ti csináltok. Ébredjetek már fel! Miért hamis érv, ha én Krisztusra hivatkozva Atyának hívom? Miért nem látjátok be végre, hogy több helyre indok nélkül toldották be névtelen fordítóitok Isten nevét?

Miért kell nektek mindig ítélkezni mindenki felett, aki keresztény, nem keresztény, szülinapot ünnepel, vért ad, olvas, gondolkodik, vagy csak egyszerűen NEM Jehova tanúja? Miért?

2011. szept. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
0%

"Miért hamis érv, ha én Krisztusra hivatkozva Atyának hívom?"


Bocsi, de nem Jehova Tanúi csinálnak "katekizmust" abból, hogy használják Isten nevét, hiszen ők használják egyéb más neveken, címeken is (amiken ti), hanem pont azok, akik hamis indokok alapján nem hajlandók a JHVH néven nevezni Istent, a Mindenhatót, sőt Jézust nevezik Mindenhatónak. A Tanúk nem kirekesztőek egyetlen formával kapcsolatban sem, ellenben ti igen.


"Miért nem látjátok be végre, hogy több helyre indok nélkül toldották be névtelen fordítóitok Isten nevét?"


Egyetlen helyen sem indok nélküli!

A másik, gyakran félremagyarázott téma: Jehova Tanúi nem csupán a saját Bibliafordításukat csinálták név nélkül, hanem gyakorlatilag minden munkájukat, mely szerte e földön megjelenik. Még az énekes könyvekben lévő daloknak sincs szerzője. A Tanúk nem emberekre irányítják a figyelmet - mint ahogy máshol ez teljesen megszokott -, hanem Istenre és szándékára. Ennek ellenére mindenki vállalja a felelősséget, azért amit csinál.


"Miért kell nektek mindig ítélkezni mindenki felett, aki keresztény, nem keresztény..."


Jézus és a követői ezek szerint "ítélkeztek", mikor nem fogadtak el mindenféle hazugságot maguk körül?!

2011. szept. 18. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
85%

Hézagosak az ismereteid. Te vagy a zsidó vallással kevered a kereszténységet (ott nem lehet Istent JHVH-nak nevezni)vagy más esetekben egyenlőséget teszel a katolicizmus és a kereszténység közé.


Sok tanú jött már hozzám. Állításod szerint az evangéliumot hirdetitek. Soha még az evangéliumot nem hallottam egyikőtöktől sem. MINDIG azzal kezditek, ismerem-e az Úr nevét. (Igen) Aztán az jön, szeretnék-e örökké élni a paradicsomban.(Jó, nincs ellene kifogásom) ezek után jön a magazin szemléltetése és a havi témába vágó kérdést is felteszitek. Itt már akadnak nézetkülönbségek.


És soha, egyetlen szó sem esik Jézus Krisztus haláláról, amit értünk vállalt, a bűneink eltörléséről és arról amit Ő nekünk a feltámadása által szerzett. Milyen evangélium ez? És hogy állíthatod, hogy a keresztények a kirekesztők? A Károli fordítás is használja a Jehova nevet, a pünkösdiek is megemlítik a Jahve nevet. Néha Jahvénak is nevezzük, de nekünk elsősorban Atyánk.

2011. szept. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
3%

"Soha még az evangéliumot nem hallottam egyikőtöktől sem. MINDIG azzal kezditek, ismerem-e az Úr nevét."


Számtalan bevezetőt hallhatnak az emberek, ez tény. Pár percben pedig nem lehet elmondani mindent Ádámtól Armageddonig és tovább.

2011. szept. 21. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de az evangélium, az örömhír nem Ádámtól Armageddonig tart. Az evangélium lényege Krisztus élete, halála, feltámadása és az általa szerzett üdvösség. Minden más körítés.

Tudom, azt hiszed, bántani akarom a tanúkat. Nem akarom. Tisztelem a hitüket, az energiát amit belefektetnek a munkájukba, és általában becsületes, jószándékú embernek tartom őket. De itt vége is a pozitív kritikának. Tőletek én még nem hallottam semmi meggyőzőt sajnos. Ez esetben (Isten neve) is szőrszálhasogatásnak tartom amit csináltok.

2011. szept. 21. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

A tanúk jönnek és kérdeznek. Beszélgetnek.


Miről is?


1. Isten neve

2. Az örök élet lehetőségei

3. A Bibliájuk hitelessége, tökéletessége

4. A kiadványaik hirdetése, osztása


Hol is hirdetik Krisztust? Hol az evangélium? Hol van Krisztus megváltó halála? Hol van Krisztus első eljövetelének fontossága, második eljövetelének körűlményei?


Akik jönnek az én nevemben....Hát ők nem Krisztus nevében jönnek. Biztos szeretetreméltó, kedves, jóra törekvő, Isten-félő emberek sokan közülük, de nem az evangéliummal járnak házról-házra. Sajnos, pedig de jó lenne...

2011. szept. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!