Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az Adventisták szerint közel...

Az Adventisták szerint közel van Krisztus visszajövetele. Milyen más vallás hiszi, és hirdeti, hogy hamarosan eljön a teremtő Isten? (eljön, és nem itt a Földön alapul, vagy válik jobbá az élet?

Figyelt kérdés
2010. márc. 5. 09:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%
Megígérte, hogy eljön értünk, és felvisz a Mennyek országába, amit most készít. Ez van a bibliában. Ez átmeneti idő, a Mennyek Országa itt lesz a Földön. Később.Nagyanyám szerint, aki adventista.
2010. márc. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%

tudom nem vág a témába de van egy adventista lány ismerősöm és ő azt állítja hogy nekik a tetű az szent állat, és éppen ezért nem is tesznek semmit az ellen ha tetvesek.


ez így van? tényleg szent állat?


*-*

2010. márc. 5. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
0%

Khm.

Erről csak annyit, hogy világvégét, utolsó ítéletet, stb.-t már Jézus életében is közelre várták. Ő maga is azt mondta a tanítványainak, hogy néhányan közülük még meg is fogják érni azt. Egyebek mellett ezért is nem írták le sokáig a tanításait, mert minek, úgyis "mindjárt" vége mindennek. Csak aztán amikor múltak az évtizedek, és csak nem történt semmi, jöttek rá, hogy hát most már talán mégis le kéne írni, mert úgy látszik, a világvége érdeklődés hiányában elmarad, mi meg közben még elfelejtjük a tanításokat...


Szóval ennyit az egész témáról.

2010. márc. 5. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
65%
Krisztus második eljövetele és az Utolsó Ítélet isteni lépték szerint van közel, elvégre már a 2ezer éve írt Biblia is "közelről" beszél, aztán azóta megszületett meg meghalt "egy-két" ember. Nem eszik olyan forrón a kását. Emberi léptékkel mérve ez akár nagyon hosszú időt is jelenthet. A lényeg az, hogy időpontját csak Isten tudja, mi ezt nem tudjuk kiszámolni. A fontos az, hogy készen álljunk rá.
2010. márc. 5. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
69%

Szia!


Nem csak az adventisták szerint van közel Krisztus visszajövetele, bár az tény, hogy a történelmi egyházak igencsak elaltatták ezt a kérdést. Bárki, aki komolyabban tanulmányozza a Biblia próféciáit és Jézus Krisztus beszédét erről a témáról meggyőződhet róla, hogy az idők jelei teljesednek.


Ha Krisztus eljön véget vet a földi történelemnek, és kezdetét veszi az ítélet. Az ítélet után pedig a Teremtő Isten új Földet teremt, amit a világegyetem központjává tesz legalábbis Jelenések könyve szerint.


Üdv. Péter

2010. márc. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
A Bibliában benne van, hogy 6000 év "adatott" (nem tudom a pontos megfogalmazást), akkor ez elvileg igenis közel van...??
2010. márc. 5. 14:35
 7/14 anonim ***** válasza:
Egyrészt nem tudjuk, mitől kell számítani a 6000 évet. talán Jézus születésétől? Másrészt nem biztos, hogy 6000 év; lehet, hogy csak egy történelmi mértékkel mérve nagyon hosszú idő, és a 6000 év szimbolikus jelentőségű.
2010. márc. 5. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Most akkor jól értelmezem, kedves kérdésfeltevő, hogy Jézus Krisztus és a teremtő Isten ugyanaz?
2010. márc. 8. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
61%

Szia kedves utolsó hozzászóló!


A Biblia szerint igen: Jézus Krisztus a Teremtő Isten:

1Kor 8,6 "Mindazáltal nekünk egy Istenünk van, az Atya, a kitől van a mindenség, mi is ő benne; és egy Urunk, a Jézus Krisztus, aki által van a mindenség, mi is ő általa."

Kol 1,16 "Mert Őbenne teremtetett minden, ami van a mennyekben és a földön, láthatók és láthatatlanok, akár királyi székek, akár uraságok, akár fejedelemségek, akár hatalmasságok; mindenek Őáltala és Őreá nézve teremttettek"

Zsid. 1,1-2. "Minekutána az Isten sok rendben és sokféleképen szólott hajdan az atyáknak a próféták által, ez utolsó időkben szólott nékünk Fia által, Akit tett mindennek örökösévé, aki által a világot is teremtette"


Üdv. Péter

2010. márc. 8. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Olvasva János evangéliumát, kedves Péter megmagyaráznád nekem az alábbi 2 verset, mert elég nehéz számomra megérteni, hogy akkor sok helyen Jézus pl. magához imádkozott?

Szóval a 2 írásszöveg:

János 14:28 vége: "Elmegyek az Atyához, mert az én Atyám nagyobb nálamnál."

A 31. vers így folytatja: "De, hogy megtudja a világ, hogy szeretem az Atyát és úgy cselekszem, a mint az én Atyám parancsolta nékem: ..."

Pl. az ilyen írásszövegek teszik számomra kétségessé, hogy Jézus és Isten egy és ugyanaz. Vagy akkor 2 személyiség egyben? Azt hiszem, ez az egyik olyan sarkallatos pontja a Biblia tanításainak, amit nagyon nehéz megérteni.

2010. márc. 9. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!