Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van itt olyan volt-ateista,...

Van itt olyan volt-ateista, aki megtért? Hogyan történt? Miért? Mennyi ideig tartott?

Figyelt kérdés
2011. szept. 22. 14:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
58%
Én ateista vagyok, de egyre jobban foglalkoztat a buddhizmus. Legszimpatikusabb benne, hogy nem hisznek istenben vagy istenekben. Tudom, nem éppen a kérdésedre válaszoltam, de ez is egy vélemény.
2011. szept. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
58%
Jah és még az is, hogy nem próbálnak erőszakosan téríteni, és mindenáron rám erőltetni a vélt igazukat.
2011. szept. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

"Legszimpatikusabb benne, hogy nem hisznek istenben vagy istenekben."


Nem akarlak kiábrándítani mert szerintem a semminél sokkal jobb a buddhizmus de én úgy tudom hogy sok Istenben hívő buddhista van.

2011. szept. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Biztos van, de a buddhizmus alapvetően nem tart számon istent. Keresztény istent meg főleg.
2011. szept. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Kerestem egy statisztikát.

A buddhisták 39%-a hisz abszolút bizonyossággal Istenben

28% hisz és elég biztos a dolgában

8% hisz de nem biztos benne

19% nem hisz

6% nem tudja, nem válaszol, össze van zavarodva :)


forrás:

[link]

2011. szept. 22. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Csak belenéztem a cikkbe, és az eredményekbe, és ha jól olvastam, akkor ez a statisztika csak az amerikai buddhistákra vonatkozik. Amerikáról (USA) pedig tudni kell, hogy világszinten ott a legmagasabb az istenben hívők aránya. Ettől függetlenül azt biztosan tudom, hogy a Buddhizmus, mint vallás, nem hisz semmilyen létező felsőbbrendű isteni személyben,és inkább gyakorlat orientált vallás. Tőlem okosabbak ezt írták:


"Persze egy buddhista is hihet istenben v. istenekben maga ez a vallás/filozófia nem határoz meg ilyeneket (de nem is tiltja a bennük való hitet)."


" buddhista hihet Istenben...mégpedig úgy, hogy valójában önmaga az, tehát magában hisz, azaz nem fogad el maga felett semmit és senkit, de ez nem azt jelenti, hogy önmaga alá rendeli azokat...nem, nem...egyenrangúvá teszi magát a buddhista mindennel. "

2011. szept. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Sághegyi Csaba ***** válasza:
85%
Van. Szimpatikus meghívás miatt tettem látogatást egy gyülekezetben. Átéltem valamit, amit Isten szerető jelenlétének éltem meg. Ezért azonnal bizonyítékot kerestem a kereszténység alapjaira. Ezekre gyorsan rátaláltam, azóta erős hívő keresztény vagyok. Ennek 16 éve, akkor voltam 18 éves.
2011. szept. 22. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én is ateista voltam, és engem is elhívtak egy gyülekezetbe.. amit ott átéltem, azt nem lehet emberi érzésekkel elmondani. Azóta egy csepp kétségem sincs Isten létezéséről.
2011. okt. 18. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Utolsónak: azért megpróbálhatnád mégis leírni emberi szavakkal. Az ilyesmiről tanúságot kell tenni.
2011. okt. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Igen, légyszi írd le mit éltél át. Mi az ami megváltozott benned, mi váltotta ki belőled.

Egyáltalán nem hittél vagy inkább kereső voltál?

(ezt a kérdést az előző megtértnek is szánom)

Köszönöm a válaszokat!

2011. okt. 19. 14:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!