Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Közöttetek ki az ateista, de...

Sunrise kérdése:

Közöttetek ki az ateista, de mégsem evolucionista?

Figyelt kérdés
Le is írhatnád hogy akkor mi az elméleted.
2011. okt. 4. 17:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
43%
Isten teremtette a világot :)
2011. okt. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
69%
Én ateista vagyok de nem az evolúcióban hiszek, hanem az Intelligens Tervezettségben. Ez egyfajta kreacionizmus.
2011. okt. 5. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
69%

Boccs, ez kimaradt:


[link]

2011. okt. 5. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
00:56-osnak: És szerinted ki végezte az intelligens tervezést?
2011. okt. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
54%
Egy intelligens tervező... :) De az már más dolog h számomra ez nem a keresztény isten. Bár hívhatjuk akár annak is, de én nem hiszem h olyan formában tette volna, ahogyan azt a Biblia leírja, vagy ahogy a keresztények elképzelik... Ott vannak például a sumér vagy dogon eredetmondák... Hihetőbbnek tartom mint egy keresztény istent. :)
2011. okt. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
2011. okt. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Amit linkeltél abban istenekről van szó. Ha ebben hiszel akkor nem vagy ateista.
2011. okt. 5. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Igen, de kérdés h azok az istenek mik voltak. Ahogy már írtam, egy intelligens és fejlettebb létformát is lehet isteneknek nevezni. Az isten szó csak egy "meghatározása egy bizonyos értelemnek" nem pedig egy konkrét Bibliai isten.
2011. okt. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Azt kifelejtettem, hogy a linkelt cikkekben, és korabeli mondavilágban az "isten" szó nem olyan értelemben szerepel, mint ahogy azt ma használjuk. Ezekben a történetekben egy fizikai testtel rendelkező, jóval fejlettebb intelligens faj képviselői, míg napjainkban egy elméleti síkon létező, fizikai testtel nem rendelkező "tudat". Éppen ezért a cikkben szereplő isteneket nem érdemes a napjaink istenéhez hasonlítani.
2011. okt. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
És akkor ezek a lények amiket ott istennek neveznek hogyan jöttek létre?
2011. okt. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!