Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Fordítási/kutatási kérdés...

Fordítási/kutatási kérdés (Dániel és a nagy kígyó)?

Figyelt kérdés
Már nem emlékszem pontosan hogyan de gyanús lett nekem hogy a nagy kígyó amit Dániel legyőz a Dániel 14. fejezetben valójában nem kígyó hanem valami más. Rákerestem és kiderült hogy más fordításokban nem kígyó szerepel hanem sárkány. Légyszi segítsetek kideríteni hogy mi lehet az eredeti szöveg és hogy vajon mi volt valójában ez a kígyó?
2011. szept. 19. 09:20
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

A válasz írója 46%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 15:33


Máté 2:23

"És oda jutván, lakozék Názáret nevű városban, hogy beteljesedjék, a mit a próféták mondottak, hogy názáretinek fog neveztetni."


Zak6:12 "És szólj néki, mondván: Ezt mondja a Seregeknek Ura, mondván: Ímé, egy férfiú, a neve Csemete, mert csemete támad belőle, és megépíti az Úrnak templomát!"

Ézs11:1 " És származik egy vesszőszál Isai törzsökéből, s gyökereiből egy virágszál nevekedik."


Názáret jelentése: csemete, ág


Tehát itt (kanonizált) prófécia beteljesedéséről van szó.


Júdás 1:9

Vesd össze Zak 3:2, VMóz 34:1-6, Dán12:1


Mózes székét meg kell magyarázni?


Mert esetleges bibliai tudáshiányt nem kell nem kanonizált fantazmagóriákra helyezni, attól függetlenűl, hogy lehetett a zsidó népnek 2-3-4 ezer évvel ezelőtt olyan irata, melyet ma már nem tudunk. De nem fontos. Ha fontos lenne, Isten nem engedte volna feledésbe süllyeszteni, ebben biztos vagyok.


Üdv

2011. szept. 19. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Az első érvet elfogadom igaznak, de az azutáni három igehely egyáltalán nem épül fel következetesen, végképp nem olyan rendben, amiképp Szt. Júdás apostol leírta. Az egyik beszél Mózes haláláról, a másik igehelyben pedig valóban ugyanazokat a szavakat említi Mihály arkangyal - de nem ebben a kontextusban. A dánieli prófécia pedig teljesen másról, a világvégéről szól.
2011. szept. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

A válasz írója 46%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 18:03


Oké, semmi baj, az sem rossz, ha már egyet is értesz.


Megközelítem máshogy:


Szerinted voltak az úgynevezett ószövetségi próféták és Isten befejezte ezirányú "tevékenységét"?


Ám 3,7 "Mert semmit sem cselekszik az én Uram, az Úr, míg meg nem jelenti titkát az ő szolgáinak, a prófétáknak."


IKor12

4.A kegyelmi ajándékokban pedig különbség van, de ugyanaz a Lélek.

5. A szolgálatokban is különbség van, de ugyanaz az Úr.

6. És különbség van a cselekedetekben is, de ugyanaz az Isten, a ki cselekszi mindezt mindenkiben.

7. Mindenkinek azonban haszonra adatik a Léleknek kijelentése.

8. Némelyiknek ugyanis bölcseségnek beszéde adatik a Lélek által; másiknak pedig tudománynak beszéde ugyanazon Lélek szerint;

9. Egynek hit ugyanazon Lélek által; másnak pedig gyógyítás ajándékai azon egy Lélek által;

10. Némelyiknek csodatévő erőknek munkái; némelyiknek meg prófétálás; némelyiknek pedig lelkeknek megítélése; másiknak nyelvek nemei; másnak pedig nyelvek magyarázása;

11. De mindezeket egy és ugyanaz a Lélek cselekszi, osztogatván mindenkinek külön, a mint akarja."


Nem kell az újszövetségi embereknek idézniük, hivatkozniuk az iratokra.


Te szentnek nevezed Júdást. Miért szent? Mert ismert olyan iratokat, melyet mi nem ismerünk?


Szia

2011. szept. 19. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

"Viszont a második századból visszanézni párszáz évet és utólag megjósolni kicsit olyan, mintha megjósolnám a múlt heti lottószámokat..."


Több ezer évet lát előre a dánieli prófécia.

2011. szept. 19. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy nagyon siettem, és ez a "Ha ez érdekel valakit" mondatocskàt nem a végére szerettem volna...^^"
2011. szept. 19. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

"Megközelítem máshogy:

Szerinted voltak az úgynevezett ószövetségi próféták és Isten befejezte ezirányú "tevékenységét"?"


Nem. :) Az ószövetség nem lezárult, hanem beteljesedett az Újszövetségben. A teremtésben elkezdett terv folytatása. Egyébként Izrael a Jézus Krisztus által megalapított apostoli egyházközösség előképe.


Jézus Krisztus az apostolokba írta a tanítását, de később ezeket az apostolok felügyelete alatt néhány evangelista leírta. Azonban ezeket nem lehet teljesen leírni, és ahogy lentebb említed, a Jézus Krisztus által beleírt tanítás tkp. a Szentlélek volt. Sokan olvasták a Szentírást, de csak őáltaluk értették meg.


"Ám 3,7 "Mert semmit sem cselekszik az én Uram, az Úr, míg meg nem jelenti titkát az ő szolgáinak, a prófétáknak."


Jogos. :)


"Nem kell az újszövetségi embereknek idézniük, hivatkozniuk az iratokra."


Ez még százezerszer jogosabb. :)


"Te szentnek nevezed Júdást. Miért szent? Mert ismert olyan iratokat, melyet mi nem ismerünk?"


Nem teljesen, de azért még egyszer [nem neked, hanem a további olvasonak], nem az iskarióti Júdásról van szó.


Szentnek azért nevezzük, mert átalakult Krisztusban, és ő, mint bárki ilyesféle, a Szentlélek által Isten tervét rajta keresztül megtette. De a lényegi tanítás elsősorban Krisztus tudásában áll fenn, és tudjuk, hogy léteznek magánkinyilatkoztatások is, és ezeknek igazvoltát Krisztus tudásából el lehet dönteni, hogy igaz-e.

2011. szept. 19. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
0%

"Több ezer évet lát előre a dánieli prófécia."


Á, értem, és Nostradamus is próféta volt?

2011. szept. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Én nem vonom kétségbe Dániel könyveinek hitelességét, de azért köszönöm hogy felhívtátok erre is a figyelmemet. Valójában a kígyó/sárkány érdekelne. Pontosabban az hogy ha az eredeti szövegben sárkány szerepel, akkor a zsidók szerint ez miféle lényt jelentett, vagyis a zsidó hitvilág szerinti sárkány milyen lény volt?
2011. szept. 20. 08:38
 19/21 anonim ***** válasza:

Az előző válaszoktól függetlenűl:


Jel 12,9 "És vetteték a nagy sárkány, ama régi kígyó, a ki neveztetik ördögnek és a Sátánnak, ki mind az egész föld kerekségét elhiteti, vetteték a földre, és az ő angyalai is ő vele levettetének."

2011. szept. 20. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Akkor most már megmondom őszintén hogy egy kicsit abban reménykedtem hogy az fog kiderülni hogy ez a bizonyos sárkány amivel Dánielnek nézeteltérése akadt egy dinoszaurusz lehetett. Nem viccből írom ezt, nekem úgy tűnt hogy behemót is az lehetett akkor miért ne lehetne ez a sárkány is az.
2011. szept. 22. 14:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!