Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A kutya ivartalanitasat...

Timtimi kérdése:

A kutya ivartalanitasat bunnek titulalod?

Figyelt kérdés
Szeretnem a kutyamat ivartalanitani....es persze sok egeszsegugyi szempontbol tudom, hogy hasznos lenne...de valamiert van bennem egy nyomaszto erzes, hogy nincs ez rendjen....nem tudom mit tegyek.
2011. szept. 20. 22:17
1 2
 1/11 kzs ***** válasza:
79%

Ezzel kapcsolatban megoszlanak a vélemények.

A Biblia azt írja, hogy uralkodj az állatokon.

Innentől kezdve megengedett (vagyis nem bűn).

2011. szept. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
53%

igen persze és mindössze párezer egyéb vallás maradt >.<

egyébként szentem nem az

2011. szept. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Dehogyis bűn! Nyugodtan csináltasd meg, vigyázz szegény kutyádra.
2011. szept. 20. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Akkor tedd fel magadnak a kérdést így: ha szuka kutyusod van, vállalnád a felelősséget egy alomnyi kiskutya iránt? Tudnál tiszta lelkiismerettel aludni, ha nem találsz nekik gazdit, vagy akinek elajándékoztad, meggondolja magát? Az ő életükért is felelős leszel..

Ha kan kutyusod van, az annyival egyszerűbb eset, hogy nem a Te válladon lesz a felelősség nagyobb része.. Viszont nem tudhatod, hogy az, akié az anyakutya, mit tesz.. megöli a kicsiket, kidobja..


Elég egy óvatlan pillanat, vagy egy gyengébb kerítés, és tüzelési időszakban bármi megtörténhet.

Inkább az ivartalanítás, és egy imádott kutyus, mint sok kiskutya, akiknek a sorsa bizonytalan.

2011. szept. 20. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon egyetértek az előttem szólóval!!!!
2011. szept. 20. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
29%

Hát ha a kutyát kérdeznéd ő biztos azt mondaná hogy bűn. Nekem volt olyan kan kutyám amelyik nem volt ivartalanítva és nem volt ezzel semmi gond. Mondjuk az igaz hogy párszor megszökött és akkor ki tudja hol járt :)

De egyébként szerintem se bűn.

2011. szept. 21. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Gondolj bele, egy sertés levágása nem sokkal rosszabb? És mégse bűn az se. Igaz, a sertés esetében ételszerzés miatt kell levágni, de az ivartalanítás is lehet hasonlóképpen indokolt. Nem vagy köteles 101 kiskutyáról gondoskodni. :)
2011. szept. 21. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem, nyilvan nem szeretnek en sem folosleges almokat, amugy kan kutyus, de a felelosseg ettol meg ugyanugy megvan....az a gondom ezzel, hogy ugye mindannyiunknak megvan az elkepzelese, es valamilyen logika alapjan azt gondoljuk, hogy elkepzelesunk helyes, vagyis az az "igaz"...de lenyegeben nem tudhatjuk, hogy igy van-e...en csak semmikepp nem szeretnem a rossz dologt cselekedni...koszonom a valaszokat.
2011. szept. 21. 09:17
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp ivartalanítsd. A jövendőbeli almok miatt. Azokkal a kutyákkal mi lesz? Ez így előrelátó. És nem is gyilkosság, csak óvatosság.
2011. szept. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
77%

Az ivartalanítás a következő logika alapján helyes:


Ő nem képes önálló döntéseket hozni. A kutyusod nem tudja felmérni a helyzetet, miszerint a szomszéd kutyusra nem szabad rámászni, bármilyen csábító a tüzelése, mert abból kiskutyák lesznek, akikről az emberek fognak ítélni.

Neki nem létszükséglet a szaporodás, nem szerelemből csinálja, mint az emberek (jóesetben), így nem fosztod meg őt semmitől.


Ebből kifolyólag Neked, a gazdának kell tenni a nem kívánt almok ellen.


Az egészségügyi előnyök, és a nem kívánt kiskutyák mellett még egy érv: a kutyák hatalmas százaléka (nemtől függetlenül) tüzeléskor szökik meg. Szerintem, a kérdésedből vonatkoztatva, Te szereted annyira a kutyusodat, hogy nem akarod elveszteni, nem akarod, hogy sintértelepre, menhelyre kerüljön egy esetleges szökés után, vagy ami még rosszabb: autók kereke alá.


Kíváncsi lennék az ellenérveidre az ivartalanítás ellen. Ha azon aggódsz, hogy (témakörből kiindulva)Isten joga ítélni a leendőbeli életek felett, akkor erre csak annyit mondanék, hogy ez így volt igaz mindaddig, míg az ember nem háziasította őket, és nem szakította ki őket a természetes közegükből. Innentől a Te dolgod eldönteni, hogy felelősséggel viseltetsz-e az keletkezett életek iránt, vagy rábízod a sorsra/Istenre/amiben hiszel, hogy jó életet biztosít nekik valamelyik embernél. De a kóbor, menhelyi és megölt kutyákat látva a felelős viselkedés ilyenkor az ivartalanítás, és a maximális szeretet és gondoskodás aziránt az élet iránt, akit Ő Rád bízott.


"Egyszer, s mindenkorra felelős vagy azért, amit megszelidítettél."

2011. szept. 21. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!