Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mennyire tartjátok fontosnak...

Mennyire tartjátok fontosnak a szegény embereknek való adakozást, és mennyire gyakoroljátok?

Figyelt kérdés

Kérném, hogy írjatok indoklást a válaszotokhoz, nemleges válaszhoz is!

Érdekelnének pl. konkrét történetek is, hogy hogyan segítettek valakinek egy konkrét esetben, vagy hogy mi az a legnagyobb segítség, amit elfogadhatónak tartotok megadni?

Ha adtok, mi alapján döntitek el, hogy kinek adtok és kinek nem?

Ja és nagyon érdekelne, ha valakinek van olyan története, amikor tudja, hogy konkrétan egy adott helyzetben "visszahatott" rá az adakozása!

(Luk 6:31 És amint akarjátok, hogy az emberek veletek cselekedjenek, ti is aképpen cselekedjetek azokkal.)

(Máté 7:2 (...)amilyen mértékkel mértek, olyannal mérnek néktek.)


2011. szept. 23. 17:43
 1/5 anonim ***** válasza:
51%

Amilyen mértékkel mértek, olyan mértékkel.....sőt még többel is, de ez a jutalom nem itt lesz. Aki elveszíti anyját, testvérét Krisztusért az kap többet cserébe még ebben az életben. Itt hangsúlyozza ki hogy ebben az életben, a mértékkel lévőnél egyértelmű a nem ebben az életben.

Ne feljts el valamit: miért tudja a jobb kezed, hogy mit csinál a bal? Ha adsz, miért tartod a másik markod, hogy kaphass?


Senki nem cselekedetek által üdvözűl, hogy ne kérkedhessék. Nem a cselekedetek által üdvözűlsz, hanem hit által cselekedve üdvözűlsz. Ha adsz, szeretetből adjál, ne hátsó szándékkal, hogy annak jutalma lesz. Ha nem lesz, nem adsz? Ha azt mondanám, hogy ha adsz, akkor megvernek, leköpnek megutálnak, és semmilyen jutalmat sem kapsz ezért, akkor is adsz? Azért, hogy a másikon a magad módján segítsél? Ha igen, akkor rendben, ha nem, akkor számító érdekből adsz. Nem ez a szeretet, gondolom ezt magad is így gondolod.


üdv: én lászló

2011. szept. 23. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

adtam már ételt, ruhát, pénzt "rászorulónak"

aztán sok esetben kiderült, hogy nem is volt igazán "rászoruló", aki kérte. Ráadásul többször is szembesültem azzal, hogy csak a pénzre hajtottak az illetők - és nm azért, hogy számlát fizessenek vagy gyógyszert vegyenek (netán ételt), hanem alkoholra, cigarettára kellett volna. Vagy a használt, jó állapotban lévő, tiszta ruha nem felelt meg nekik, mert ugye nem az utolsó divat szerinti volt...

mivel magam sem vagyok tehetős, így elhatároztam, hogy az adakozás egy másik formáját fogom gyakorolni: mivel Istennek hála egészséges vagyok, véradó lettem - én így "tudom le" az adakozást. És ezzel egyúttal abban is biztos lehetek, hogy valóban olyan emberen segítettem, akinek szüksége is volt a segítségemre.

illetve a közelmúltban hetekig egy ismerős beteg, idős, segítségre szoruló embert ápoltam, főztem, takarítottam nála - mindig jó volt hozzám, hát most meghálálom.

Én hiszek abban, hogy ezeknek a tetteknek a hozadéka visszaszáll rám. Csak manapság valamiért nem akarjuk észrevenni, ha valami jó történik velünk, hajlamosak vagyunk azt hinni, hogy az nekünk alanyi jogon jár - pedig dehogy.

De nem ezért teszek jót - egyszerűen megfogalmazhatatlanul jó érzés másokon segíteni.

2011. szept. 23. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Csilla66 válasza:

Látom, már nem mai a kérdés, de szeretnék válaszolni. Ez a téma ui. roppant nehéz. Én lelkész vagyok, és ide igen sokan csengetnek be állítván, hogy rászorulók. Fiatalabb koromban nagy naivan adtam pénzt, de hamar kiderült, hogy az illető valóban nem arra költi, amire kéri. Volt pl. egy érdekes eset: Kb 15 éve jött egy fiatalember, hogy stoppal jött Győrből, és az autóban kiesett a pénztárcája, valahogy viszont haza kellene jutnia, természetesen majd megfizeti...Persze nem küldte a pénzt azóta sem. Aztán máshová kerültünk. Hogy történt, hogy nem, egy férfi csenget, ugyanazzal a szöveggel. Felismertük persze.

Rengetegen jönnek, hogy éheznek. Kenyér, krumpli, alma, olaj, cukor.. ilyeneket adunk. Pénzt nem. Ha gyógyszerre kérik, akkor elmegyünk velük a gyógyszertárba, együtt kiváltjuk a receptet. DE: sokszor nem adunk, mert éppen nem tudunk. És a nagy dilemmánk: lehet, hogy éppen annak nem jut, aki igazán rászorul.

2012. okt. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Kedves Csilla!

Nagyon örülök a válaszodnak, sajnos csak most olvastam (nem nézegettem gyakran az oldalt mostanában...), és egyetértek, részben én is azért kérdeztem, mert úgy gondolom, hogy ez egy nehéz kérdés. És nem elsősorban az anyagi vonzata miatt, hanem erkölcsileg/a hit szempontjából is.


Jézus azt mondta a Hegyi beszédben:

"Aki tőled kér, adj néki; és aki tőled kölcsön akar kérni, el ne fordulj attól." (Máté 5:42)

Nekem ez, ha szó szerinti értelmében nézzük, azt jelenti, hogy azt akarta, a keresztények _ne mérlegeljék_, hogy aki tőlük kér valamit, annak mik a szándékai a pénzzel, vagy ha (azt mondja) csak kölcsönbe kér, akkor se mérlegeljék, hogy milyen eséllyel fogja visszafizetni... Vagyis ez esetben akárki kér tőlünk akármit, amit hatalmunkban áll megadni neki, oda kell adnunk?

Érdekes módon ez az elv már az Ószövetségben is le volt fektetve, és a mindennapi életben sokszor szembesülök ezzel az Igével:

"Péld 3:27 Ne fogd meg a jótéteményt azoktól, akiket illet, ha hatalmadban van annak megcselekedése.

Péld 3:28 Ne mondd a te felebarátodnak: menj el, azután térj meg, és holnap adok; holott nálad van, amit kér."


Nagyon érdekes dilemma szerintem, hogy az általad is említett esetben mi a helyzet, amikor tudom, hogy át akarnak verni, vagy sejtem, hogy pl. piára fogja költeni az adományomat? Az egyik típusú feloldásnak megfelel, amit felhozol: megkérdezem, konkrétan mire van szüksége, és természetben adom meg neki. De mi a helyzet akkor, ha az illetőnek konkrétan tényleg pénzre van szüksége? Vagy egyáltalán jogomban áll-e megmondani, hogy mire költheti a pénzt, ha egyszer odaadom neki? A Szeretet nem azt diktálja, hogy amit odaadok, azt teljesen odaadom, függetlenül attól, hogy akinek adom, mit kezd majd vele? Jézus nem így adta értünk a testét, az életét?


A másik oldalról viszont, ott vannak azok, akik - a megítélésünk szerint - jobban rászorulnának, és ha mindenkinek adnánk, akkor nekik kevesebb jutna, egy csomóan csak kihasználnák a lehetőséget, megpróbálnának átverni minket... Akkor a Máté 5:42 dilemmája feloldható azzal, hogy azért nem adunk mindenkinek, mert annak akarunk adni, aki tényleg rászorul?

2013. febr. 9. 17:49
 5/5 anonim válasza:

Ne haragudj hogy leírom az én véleményemet.pár éve mi is adtunk bár pénzt nem szívesen, de 3 család volt aki rendszeresen jött hol ezért hol azért, gyógyszer a gyermeküknek én adtam, nincs mit enniük én adtam ennivalót, ruhát nem keveset, stb...most kb 2 éve mi kerültünk nagyon nehéz helyzetbe.4 gyermekünk van és igyekszünk mindent plusz munkával megoldani de sajnos 2012 novembere óta még rosszabb helyzetbe vagyunk.muszáj volt kérnünk persze nem kaptunk sehonnan:( pedig jól esett volna annyi év segítségnyújtás után.tudom hogy bizalmatlanok az emberek megértem mert sok olyan ember van aki úgy kér hogy nincs is rá szüksége igazán vagy eszébe sincs visszaadni na és az ilyenek miatt általánositanak az emberek.de bízom abban hogy kijutunk ebből a rossz időszakból.bár néha egy kenyérre sincs pénz de nem szeretek kérni.

Szóval a tanulság kis odafigyeléssel megismerhetjük azt aki kér hátha tényleg jó helyre kerül az adomány

2013. márc. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!