Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A vallás azoknak a célvesztett...

A vallás azoknak a célvesztett elkeseredett embereknek van akik unatkoznak és úgy gondolják, hogy céltalan az életük?

Figyelt kérdés
2011. jún. 30. 11:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem céltalan az életem, nem vagyok megkeseredett, nem unatkozom. Boldog a házasságom, van 3 egészséges gyerekem, jó munkám,bőven elég pénzünk. És vallásos vagyok. És sokkal több ilyen embert ismerek,mint ahány butaságból lenne vallásos.
2011. jún. 30. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
24%
A kereszténység eredetileg a szegény, eltaposott, embereknek lett kitalálva, de nekik nem volt idejük unatkozni.
2011. jún. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
80%

Hiszek Istenben, és elmondhatom, hogy nem érzem magam elveszettnek, sem elkeseredettnek. Pont azért, mert hiszek.

Sokan azt mondják, hogy a vallás csordaerkölcsöt hirdet. No igen...akkor nézz körül a világban, nézd meg az embereket, a viselkedésüket, az "értékrendjüket"...ez talán nem csordaerkölcs?

2011. jún. 30. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
mi az a csodaerkölcs?
2011. jún. 30. 11:33
 5/17 anonim ***** válasza:
Elírtad v. elolvastad, de jól hangzik. A tévedés néha jó...
2011. jún. 30. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

A csordaerkölcsöt úgy tudnám megfogalmazni, hogy minden ember egy irányba megy. Ugye a csordát is tereli valamiféle pásztor.

Na, a vallással kapcsolatban az a szöveg, hogy az egyház meg akarja mondani, hogy az emberek merre menjenek, ne legyen önálló személyiségük, vakon higgyenek valamiben, ami nem is biztos, hogy létezik. Terelni akarja a csordát.

Erre az a válaszom, hogy a világ épp ezt teszi a benne élő emberekkel. "Utánozz másokat, győzd le a másik embert, mert ez a normális!" Ha valaki azt mondja, hogy a kockás szoknya a divat, akkor a lányok 95%-a kockás szoknyába fog járni. Ha valaki azt mondja, hogy sok emberrel kell lefeküdni, mielőtt összeházasodsz valakivel, akkor mindenki más hülye, aki nem ezt teszi, és mondjuk szüzen lép az oltár elé.


Kissé kisarkított példák, tudom. Nem tudom, hogy érthető e így. Annak idején nekem nagyon jól el tudták magyarázni, sajnos átadni már nem tudom olyan jól :)

2011. jún. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
51%
Nem. Az általad jellemzett egyéneknek a materializmust találták ki.
2011. jún. 30. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
50%

Szia!


Léteznek olyan vallások, melyeket az általad jellemzett embereknek találtak ki. Én ide sorolom az ateizmust is, főképp ennek a mai "tudományos világképnek" nevezett változatát, ahol az iskolától kezdve a TV-ig megy az agymosás.


Azonban létezik olyan vallás, amely tükröt mutat az ember elé, ahol megláthatja valós állapotát, és megmutatja azt is, hogy hogyan szabadulhat meg ebből az állapotából, és hogyan élhet a Teremtője által meghatározott céljának megfelelő boldog és teljes életet.


Üdv. Péter

2011. jún. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
69%

Kérdező, valahogy így határozta meg a marxizmus-leninizmus a vallást, persze rohadt tudományosan fogalmazva..

de a vallás a mára csaknem 7 milliárd emberek 99,9% -ánál a létszemlélet része. (ennyien csak nem unatkoznak itt )

[link]

2011. jún. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Vree ***** válasza:

Ez így egyáltalán nem igaz, különösen aki vallásba születik bele annak ez egy világnézet, egy életforma...És a többség ilyen.


Viszont ismertem pár azelőtt nem vallásos embert akire ez igaz. Magukat kereső fiatalokat akik valami nagy igazságot szeretnének maguknak találni, magukra maradt öregeket akik valami célt és közösséget akarnak maguknak a hátralévő hétköznapokba...

2011. jún. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!