Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szabadidődben elmennél idegen...

Szabadidődben elmennél idegen embereknek beszélni a bibliáról?

Figyelt kérdés
vajon látjuk az embereket az ajtókban, vagy csak az előítéletünknek engedünk?
2010. dec. 1. 00:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
25%
Persze. Elmondanám nekik, hogy hazugság az egész.
2010. dec. 1. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
31%

A kevés bölcsnek nem kell beszélni a Bibliáról, mert nekik nincsen szükségük rá. A sok ostobának pedig hiába is beszélnél, felesleges.

Maradj otthon ebben a hidegben, és olvasd magad.

2010. dec. 1. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
49%
meghagyom a jehovásoknak
2010. dec. 1. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
75%

Szia!


Én látom az embert a Tanúkban - hogy akkor konkrétak legyünk - de nem a legjobb módszernek tartom ezt a megoldást. Volt tanú kollegám, és nagyon rossz tapasztalataim vannak. Egy keresztény Krisztus követő ember ne csak a szabadidejében legyen mosolygós, kedves, szeretetreméltó térítő, hanem mindig az legyen, az élete sugározza Krisztus szeretetét. Lám a térítési kényszer visszaüthet. A kollegák nem keresték a társaságát, én próbáltam vele beszélgetni, és igen furcsa volt...


Tudod az "alkalmatlan idő" nem a másoknak alkalmatlant jelenti, hanem a neked alkalmatlant. Ez az erőszakos térítősdi sok jót nem szül. A Jehova név nem megdicsőült a Tanúk által, hanem lejáratódott. Ne haragudj, hogy őszinte voltam.


Üdv. Péter

2010. dec. 1. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
58%

Jehova tanúi szó szerint veszik a bibliát például a vérrel kapcsolatos kérdésekben. Viszont nagyon lazán kezelik a hit terjesztésének kérdését, hiszen sehol nincsen az leírva, hogy vasárnap esténként vadidegen lakásokba kell becsengetni.

Krisztus tulajdonképpen még a közös imát sem javasolta, hanem azt mondta, hogy mindenki menjen be a belső szobába, csukja magára az ajtót, és úgy imádkozzon.

Ez helyett népünnepélyt csinált belőle minden "igaz" követője.

Gratulálunk.

2010. dec. 1. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem egy igaz keresztény Krisztust követi, és nem az egyházat. Miért követne bárkit, ha követheti KÖZVETLENÜL is Krisztust? Krisztus sem tett mást, mint hogy korának egyházi előírásait megszegte. Ebben a tekintetben forradalmár volt.

Szerintem az igaz keresztény, aki Krisztus követője, az ruhát ad a fázóknak, és ételt az éhezőknek amikor csak teheti.

A Bibliamagyarázattal mg senki nem lakott jól, senki nem melegedett meg.

A keresztény tanítás számomra együttérzés, és jóindulat. Másokhoz hívatlanul becsengetni pedig udvariatlan, és felesleges. Akit ez az "út" vonz, az majd elmegy oda, ahol ezt megtalálja, a többi pedig úgysem megy majd, hiába győzködik.

2010. dec. 1. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
00.54-es válaszolóval értek egyet.Annyi buta,hülye,ember van(már nem mint ha én olyan okos lennék)de semmibe se néznének ha elkezdenék a bibliáról beszélni,sőt elküldenének a ... oda!
2010. dec. 1. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
56%

Nem kell itt sokat beszelni, itt csak cselekedni lehet, mivel igy fogod bebizonyitani azt, hogy Te Jezus kovetoje lettel. Gyakorold Jezus tanitasat!

Nagyon sok ember jarja a hazakat, az utcakat, s magyaraznak, eroszakosak, de ezt Jezus ezt nem tanitotta, hogy ezt igy kellene.

Szeresd az embertarsaidat, imadkozz ertuk, es segitsd Oket ugy, ahogyan mododban all, de Te ne legyel a tanaruk!

2010. dec. 1. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Buta? Mi nem buták vagyunk, csak realisták és a tudomány hívei. Mi toleráljuk, hogy ti egy szerintünk nem létező lényben hisztek, ti viszont nem vagytok képesek tolerálni azt, hogy mi meg nem hiszünk olyan dolgokban, aminek nem hogy tudományos, de még logikai úton nyerhető bizonyítéka sincs. Ti ezt sem felfogni, sem megérteni nem tudjátok, és még mi vagyunk a buták??? Na látod, ezért küldünk el sokszor a búsba! Meg azért, mert az én házamba ne jöjjön el senki megmagyarázni egy tök jó kis mesekönyvet! Mert amúgy nekem a Biblia az: egy tanulságos mesekönyv. Azért, mert ti többet akartok látni benne, még nem jelenti azt, hogy én ne érteném a metaforáit. Értem én, csak nem veszem komolyan! Magyarázhatjátok azt, amit már én is megláttam benne, de akkor sem fogom komolyan venni, és ettől én még nem vagyok buta, úgyhogy kikérem magamnak! Ti vagytok a korlátoltak. Mindkét tábornak üzenem: TISZTELET A KIVÉTELNEK, MERT VAN!


Válasz a kérdésre: Nem mennék még akkor sem, ha hívő lennék. Ez ugyanakkora bunkóság, mint az Amway, Biztosítási cégek telefonhívásai, stb. Az embert csak zavarja, mert jobb dolga is van annál, hogy végighallgassa azt, ami nem érdekli. Még folytatnám, csak most el kell mennem.

2010. dec. 1. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

01:40 egyáltalán nem biztos,hogy azok az emberek,hülyék,ostobák,talán csak tele van a tökük a Bibliával....vajon kik miatt lehet ez? beszélgettem már emberekkel,akikre te azt mondanád,hogy ostobák,és bizony nagyon is érthetően és logikusan elmondták,hogy mi a bajuk a Bibliával meg Jehova tanúival.

kérdezőnek:úgy gondolod,hogy akit tényleg érdekel a Biblia az nem fog érdeklődni utána? nem fog venni magának,hogy olvassa,nem keres fel egyházi személyeket,hogy elmagyarázzák neki mit,hogyan értelmezzen? Ha neked tényleg az a fontos,hogy a te vallásod Istenét találják meg az emberek,akkor bízz az Istenedben,hogy oda fogja vezetni őket,és ne zargasd őket az otthonukban,legyél tisztelettudó,máskülönben téged sem fognak tisztelni,és a vallásodat sem.Ha elküldenek téged melegebb éghajlatra,mert az otthonukban akarod megtéríteni őket,akkor nem bennük van a hiba.

Én nem mennék el idegen emberekhez,beszélni a Bibliáról.

2010. dec. 1. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!