Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ateisták! Nektek az iszlám...

Ateisták! Nektek az iszlám vagy a kereszténység tetszik jobban? Miért?

Figyelt kérdés
2011. aug. 12. 23:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
58%
Be kell valjam nekem egyik sem tetszik. Mindkettő miatt csak rengeteg ártatlan ember élet kioltás történt. Inkább buddhizmus párti vagyok, de amúgy ateista lényegében.
2011. aug. 12. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
46%

Egyik sem.

A vallás a legnagyobb agymosás.

2011. aug. 12. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
60%
Mivel ateista vagyok így egyik se tetszik. Ez a kérdés meg olyan mintha egy Ku Klux Klánost kérdeznél meg hogy melyik a kedvenc NBA csapata...
2011. aug. 12. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
76%

inkább nem hívőnek mondanám magam, és egyik sem, nem igazán tetszenek a hódító/térítő jellegű vallások, amik egy homogén, jól kezelhető/irányítható masszává igyekszenek gyúrni minél több embert.

Jelenlegi állapotukban a kereszténység annyiban szimpatikusabb, hogy az már túljutott azon a totál elvadult totalitárius korszakán, amiben most az iszlám jellemzően van csomó helyen, de ettől még maga a kereszténység nem szimpatikusabb igazán, csak pont most azzal mégiscsak jobb együttélni. 1000éve fordítva volt, 1000 év múlva meg meglátjuk

2011. aug. 12. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Nem vok kifejezett ateista, de nekem az iszlám, nem az nem élnék úgy, mint ők, csak érdekesebbnek tartom a történeteket, szokásokat, de biztos csak azért mert a keresztény szokások megszokottak!
2011. aug. 13. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
52%
Egyik sem. Inkább a Buddhizmus, mert annak a nevében még nem nagyon öltek. És az is érdekes, hogy a buddhista szerzetesek tényleg tudnak sok gyakorlás után olyan dolgokat, amit a többi ember nem. Azt hiszem voltak is kísérletek velük, de linket most nem nagyon tudok adni, mivel fél
2011. aug. 13. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
-háromkor már aludni kéne (lemaradt a vége :P).
2011. aug. 13. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
87%
Én ugyan nem vagyok ateista, hanem agnosztikus, de egyértelműen a kereszténység. Bár vannak annak is hibái (pedofíl ügyek). Az iszlámban vannak csonkítások becsületgyilkosságok(saját lányát képes kinyírni, mert hozzáment egy más vallásúhoz), terrorizmus, fanatizmus... Láttam olyat is, hogy konkrét vita volt valamelyik adójukon, hogy most akor a Föld lapos-e vagy kerek. A szellemi sötétségük miatt nem találtak fel semmit a 20-21. században. Az egyetemeiken nem a tananyag a fontos, hanem a Korán kívülről fújása. Undorító egy világ.
2011. aug. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Kérdező, teljesen logikátlan a kérdésed, hiszen egy ateistának hogy tetszene bármelyik vallás.

Az ateista nem hisz Istenben, és nem fogja magát elkötelezni magát egyik vallás mellett sem, hacsak valami különleges, rendkívüli esemény nem történik az életében, ami arra készteti, hogy egy vallás mellett elkötelezze magát.

Üdv: Annazara

2011. aug. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
37%
"Minden embernek szüksége van valakire, vagy valamire, amihez tartja magát, vagy ragaszkodik. Nincsen Isten nélküli ember. Az ateistáknak, az istentagadóknak, a bűnözőknek is, akármit mondanak, mindnek van istene. Csak nem az Úr az Istene! Istene van, mert Isten nélkül nem lehet élni. Csak erre a Biblia azt mondja, hogy bálvány. Nem Isten az istenem, hanem magamnak csinálok egy istent."
2011. aug. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!