Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Aki ismeri az behatóbban az...

Aki ismeri az behatóbban az iszlámot vagy muszlim vallású az tudna válaszolni?

Figyelt kérdés

A kérdésem az, hogy ha Európában és/vagy az USA-ban többségbe kerülne az iszlám, akkor a tudományos intézményeket bezárnák-e szétzúznák-e?

Azért merült fel ez a kérdés, mert Magyarországnak több kutatóintézete van, mint az iszlám országoknak, egyetlen kivétel Irán. Az iszlám országok egy fehér folt a tudomány területén, miért? Ott van például Szaúd-Arábia, többször nagyobb Magyarországnál, magasabb is az egy főre jutó GDP, de tudományra semmit nem költenek. 6 kutatóintézete van, amiből 5 kórház. Ezzel szemben Magyarországon 60 kutatóintézet van és abból csak 3 egészségügyi intézmény. Ez vicces ez a helyzet például az Egyesült Arab Emírátusokban is, meg az egész iszlám világban. Az egyetlen amit oktatnak az az üzlet, petrolkémia és doktorképzés. Tesznek a tudományra, a nagy gazdagságukból már 3 LHC-t is építhettek volna, de nem, ők inkább a rongyrázásban jeleskednek.

Forrás:

[link]


[link]


[link]


Szóval mi lenne? Lángokban állnának a részecskefizikai intézmények, a biotechnológiai laborok, az evolúciót igazoló leleteket kiállító múzeumok?


2011. okt. 6. 14:35
 1/6 anonim ***** válasza:

Ne azt nézd,hogy hány intézmény van,hanem, hogy ymennyiyt költenek kutatásra. Az európai összegek többszörösét. És rengeteg támogatást fizetnek a világ minden táján dolgozó kutatóknak. (Pont az USA-ban minden ötödik kiirt pályázat köthető arab pénzekhez)

Az iszlám országok voltak aközépkorban az orvostudomány,a matematika központjai. Utána gazdasági okokból ez nem mehetett tovább,de amióta van pénz ismét rengeteket ölnek a kutatásokba

2011. okt. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A válasz írója 85%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 14:55


"Ne azt nézd,hogy hány intézmény van,hanem, hogy ymennyiyt költenek kutatásra."

Na mennyit? E ( [link] szerint nem sokat! Szaúd-Arábia nagyon a végén kullog! A gazdag olajállamok rajta sincsenek a listán! Másik: az, hogy a pénzüket nyugati bankokba teszik be, nem jelenti azt, hogy kutatásokat támogatnának! Azt adott ország fekteti be, magyarán az araboknak ehhez semmi közük nincs!


"Az európai összegek többszörösét. És rengeteg támogatást fizetnek a világ minden táján dolgozó kutatóknak."

Forrást is, ha lehetne!


"Az iszlám országok voltak aközépkorban az orvostudomány,a matematika központjai."

És ez kit érdekel? Azóta amióta a modern tudomány szinte a vallás összes hülyeségét megcáfolta és az élet "legszentebb" dolgait kutatja, elfordultak a tudománytól!


Omár Kalifa:

„ha a könyvekben az áll, mint a Koránban, akkor feleslegesek, ha nem, akkor viszont veszélyesek”

2011. okt. 6. 15:46
 3/6 A kérdező kommentje:
Kifogott mindenkin a kérdés?
2011. okt. 7. 13:12
 4/6 anonim ***** válasza:

Az Iszlám számára fontos a tudomány ha jól tudom. Két érvem van rá.

1: Mohamed próféta azt mondta, hogy értékesebb a tudósok tintája a mártírok vérénél.

2: A 10-11. században az Iszlám kultúra, és tudomány messze fejlettebb volt az európainál.

Az hogy a mai arab államok vezetése miért nem foglalkozik a tudománnyal, és annak támogatásával? Nem tudom, de biztos hogy nem égetnék fel a mi intézeteinket.

2011. okt. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

"1: Mohamed próféta azt mondta, hogy értékesebb a tudósok tintája a mártírok vérénél."

Kiváncsi vagyok Mohamed próféta mit mondana a tudományra, ha az az iszlám legalapvetőbb tételeit kérdőjelezi meg???


"2: A 10-11. században az Iszlám kultúra, és tudomány messze fejlettebb volt az európainál."

És akkor mi van? Az akkori tudomány szerinted megcáfolta az "istenke teremtett minket pár nap alatt" című közröhejt??? A mai tudomány az iszlámot alapvetően fenyegeti. Nem véletlen, hogy ezeregy oldal nyílt "islamic science" címen, ahol az ősrobbanást és az evolúciót alapjaiban tagadják - most kapaszkodj meg! - a Koránban szereplő szúrák alapján! Nincs iszlám-, keresztény tudomány. Tudomány csak egy van és az az igazságot keresi!


"Nem tudom, de biztos hogy nem égetnék fel a mi intézeteinket."

Ha egy olyan nézeted van, amire az egész eddigi életedet alapoztad és a tudomány ezt veszélyezteti, akkor nem pusztítod el a veszélyes elemet?

2011. okt. 13. 19:03
 6/6 anonim ***** válasza:

Én muszlim vagyok, és biztosíthatlak, hogy az iszlám sosem üldözte a tudományokat, sőt mikor az arab világ virágzott a tudomány is náluk volt a legmagasabb szinten, a Koránban nincsenek olyan dolgok, amik kizárnák a tudományt például a 6. szúrában az univerzum tágulásáról van szó, 1400 éve kinek juthatott volna ilyesmi eszébe. ezenkívül vannak még dolgok melyet senki sem gondolt volna akkoriban mára meg már bebizonyította a tudomány. Az iszlám térhódításával általánossá vált az írni-olvasni tudás az egész arab világban az is csak azért mert az iszlámnak ez nagyon fontos. Az meg, hogy a gazdag olajállamok nem költenek sokat kutatásokra megértem, mi szüksége lenne Kuwaitnak mindenféle kutatásra, ha az olajból annyi pénze van, ezért az oktatásban is kevésbé erőltetik az olyan szakokat amik nem fontosak, a legtöbb szak ugyan ezekben is megtalálható, csak általában, BA szinten maximum. Utoljára még annyit hogy a kreációra még mindig több az esély mint a evolúcióra.

Remélem tudtam segíteni.

2011. okt. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!