Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért pont az alma volt a...

Miért pont az alma volt a tiltott gyümölcs?

Figyelt kérdés
Ház ifeladatnak feladták hogy nézzünk utána, miért pont az almát mondják hívők, mai emberek tiltott gyümölcsnek.. Sajnos a neten semmit nem találtam e dologgal kapcsolatban.
2011. okt. 8. 15:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A Bibliában szó sincs almáról. Nem tudom, miért az terjedt el. :)
2011. okt. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Annyi bizonyos, hogy a Biblia sehol sem nevesíti a gyümölcsöt.


Az angol Wiki szerint a latin malum szó félreértéséről van szó. Ugyanis ez a szó jelenthet rosszat is, és almát is. A Vulgáta szövegében a jó és rossz tudásának fájáról van szó. Ez lehetett a forrás. Egyébként más értelmezések is vannak, a szócikk ezeket is felsorolja.

Szőlő, füge, narancs, paradicsom (!).


[link]

2011. okt. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha pontosítanák ezt a dolgot, tuti acerola lenne, nem alma :D Valami mindenki által ismertet akartak, gondolom
2011. okt. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
na igen épp ez az. mindig tiltott gyümölcsként említik... éppen ezért kell utána néznünk hogy miért pont almaként terjedt el...
2011. okt. 8. 15:32
 5/12 anonim ***** válasza:
73%
talán azért, mert almát már mindenki látott, mint egyéb, egzotikus gyümolcsöt nem nagyon- mármint a középkorban
2011. okt. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Itt magyarázatot találsz.

2011. okt. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

valahol olvastam, hogy..

faluhelyen, amikor télen eljátszották a paradicsombéli kiűzetés történetét, nem volt más: fenyő(ág) jelképezte a tudás fáját és a télire eltett almát akasztották rá, az lett a tiltott gyümölcs.

2011. okt. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez csak azért terjedt el, mert képeken, festményeken, illusztrációkon mindig almával, vagy valami hasonlóval ábrázolják. Nem fognak egy mértes görögdinnyét Éva kezébe adni...


Sehol nem említik, hogy alma lett volna, mint ahogyan az előttem szólók is írták.

2011. okt. 8. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Gyümölcsről szólt a rege,nem almáról.
2011. okt. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Azért egy kókuszdióba nehezen haraptak volna bele, még akkor most is ott lennénk :D
2011. okt. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!