Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért pont egy alma volt a...

Miért pont egy alma volt a bűnbeesős gyümölcs?

Figyelt kérdés
a banán sokkal bűnösebbnek tűnik. de a legbűnösebb kaja a csoki:) de most tényleg, miért pont egy retkes alma??
2008. aug. 22. 20:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

NEM alma volt. Azt, hogy a középkorban egyes művészek miért annak ábrázolták, kérdezd meg tőlük.


Minden esetre a Biblia nem almáról beszél, hanem a jó és rossz tudása fájának gyümölcséről. Ez egy kép arról, hogy a bűn lényege az, hogy az ember Istentől függetlenül saját maga akarja eldönteni, hogy mi a helyes és mi a helytelen.

2008. aug. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előttem szólóval. A Biblia nem beszél arról, hogy a gyümölcs alma lett volna. Gyümölcs és kész.

Bár egy kicsit komolytalan a kérdező, de a kérdés jogos.

2008. aug. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Még annyi hozzá, hogy bizánci és még korábbi ábrázolásokon fügeként jelenítették meg ezt a bizonyos gyümölcsöt, később a dél-európai képeken gránátalmaként. (Közös jellemzője mindkettőnek a rengeteg mag.)

De Európa jelentős részén ezeket nem ismerték, ott - szerintem a gránátalmás képek hatására - almát festettek.

2008. aug. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
23%
Sztem meg egy nagy kigyouborka ugy 30-40 centis čr min 50-60 mm ätmčrövel ezt szeretik a nök
2008. aug. 23. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
pontosan erről van szó:D
2008. aug. 23. 20:12
 6/16 anonim ***** válasza:

Miről is van szó?

Neked nem egy erotikus oldalra kellett volna írnod?

2008. aug. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
komolyan kérdeztem egyébként, csak nem tudtam jobban megfogalmazni. köszi a válaszokat!
2008. aug. 23. 21:36
 8/16 anonim válasza:
Tényleg nem alma volt.
2008. aug. 30. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Van egy olyan feltevés a zsidó hagyományban, a Midrás irodalomban, hogy ez a gyümölcs füge volt. De igazából ezt biztosra nem lehet tudni.
2008. dec. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Az eredeti iratokban nem szerepel milyen gyümölcs volt a bűnbeesős gyümölcs. Nincs megnevezve. Egyszerűen gyümölcs volt.
2008. dec. 31. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!