Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Megkérhetem Istent és Jézust,...

Megkérhetem Istent és Jézust, hogy halálom után reinkarnálódjak?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy Mennyei Atyánk "odafent" vár ránk, és hogy a Mennyország csodálatosan szép lehet, de ha belegondoltam abba, hogy halálom után esetleg oda kerüljek... úgy érzem, nem akarom.


Én szeretem a Földet, az embereket, ezt a világot még azzal a sok rosszal együtt is, ami van. Ez az én hazám, ide tartozok a többi ember közé, és ezt el nem cserélném a mennyország összes kincséért sem.


Mert mi van azokkal, akik a Pokolba kerülnek? Akarom hinni, hogy Atyánk tudja, hogy mi a legjobb nekünk, de mégis... hogy legyek boldog a mennyben, ha közben a szeretteim talán nincsenek velem, mert nem részesültek a Megváltásban? Ha tudom, hogy itt ez a rengeteg ember a Földön, akiknek segíthetnék, de onnan nem tehetem? Ha nem itt élek, ahol pedig annyira szeretek lenni...


Vajon, Ha megkérném őket, ha vállalnám az emberi léttel járó minden nehézséget, esetleges mennybekerülése helyett vajon engedik, hogy ismét emberként születhessek meg a Földön?


2011. okt. 8. 22:45
1 2
 11/13 anonim válasza:
Inkább Buddhánál vagy valamelyik hindu istenségnél érdemes próbálkozni :-)
2011. okt. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 kzs ***** válasza:

Teljesen igaza van a "tegnap 09:40"-es válaszadónak.

Ugyanis a Menny az a hely, amit "szem nem látott, fül nem hallott, emberi szív meg se gondolt". Azonkívül Ésaiás és a Jelenések könyve is csodálatos helynek írja le.

Itt az ember már nem érzéki lesz, hanem sokkal inkább szellemi: vagyis másmilyen érzései lesznek.

Neked, kedves Kérdező, valóban nagyon kellene Isten Szellemének vezetése, hogy ne kételyek közt élj, hanem sokkal inkább erre a csodálatos helyre - ahol teljes az Élet -, na ide haladj.

----------------------------------

/"a tegnapelőtt 17:33" válaszadó hozzászólására reagálva:/

Köszönöm hogy írtál erre vonatkozólag. Érdemes ezen elgondolkodni. Csakhogy az általad feltüntetett Máté17/10-13 igehelyek nem arról az Illésnek a visszatértéről szól, aki az 1.Királyok könyvében felemeltetik.


Sokkal inkább célzat arra vonatkozóan, hogy jöttek próféták, és nem hittek a tanításaiknak. Vagyis itt Illés munkásságára utal, aki ilyesformán "eljött": tehát nem újra megjelent itt a Földön, hanem amit tanított, amit képviselt, az jött el újra. A 12.,13.versszakokban a tanítványok meg is értették, hogy NEM személyesen Illésről van szó.


Különben, ha már itt a reinkarnáció témájánál tartunk, ha ez igaz lenne, akkor nem lehetne úgy gondolkodnom nekem, hogy "ha meghalok, úgyis meglátom, hogy van-e Isten, vagy nincs. Ha történetesen a halálom utána pokolba kerülnék, akkor sincs veszve minden, mert a reinkarnáció értelmében majd visszatérek ide a Földre, és hinni fogok"??


HÁT NEM!! NEM! A Szentírás üzenete nem ez, hiszen akkor értelmetlen lenne maga a hit is. Sőt, értelmetlen lenne Jézus áldozata, hiszen akkor enélkül az Áldozat nélkül is bárki megmenekülhetne az örök kárhozattól.


De itt nem erről van szó: a Szentírás több helyen is foglalkozik a megtérés szükségességével: térjetek meg,és keresztelkedjetek meg! Ez a Szentírás üzenete. Pontosan azért, mert a Földön mindenkinek 1 élet adatott meg,és ezzel kell gazdálkodni.

2011. okt. 11. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
nyugodtan kérd meg :)
2011. okt. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!