Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért viselnek szakállat a...

Miért viselnek szakállat a legtöbb vallási közösség tagjai?

Figyelt kérdés

Az ortodox keresztényektől kezdve az amish neo-protestánsokig rengeteg keresztény vallási közösség férfi-tagjai viselnek szakállat. Tudom, hogy pl. a katolikusoknál még papoknál sem jellemző, de van ennek valami oka? Esetleg egy bibliai utalás, mondjuk az Ószövetségben??? (Mivel az ortodox zsidók is viselnek egytől egyig)


A korrekt válaszokat előre is köszönöm!


2011. okt. 9. 20:21
 1/8 anonim ***** válasza:
úgy tudom az ószövetség pl tiltja a haj és a szakáll nyírását.
2011. okt. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
ugye, hogy neked is feltűnt? A szakállas bácsik, akiket néhány éve emlegettek a parlamentben.
2011. okt. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az Ószövetségben van valami olyasmi, hogy a férfiak ne csúfítsák el szakálluk végét. Ne kérdezd, hol van "vége", vagy hogy mit jelent az elcsúfítás, ezt nem tudom :)
2011. okt. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Na, most lehet ám, hogy hülyeséget írtam, és ez nem az Ószövetségben van, mindenesetre ez a zsidókra vonatkozik. Lehet, hogy mások is innen vették ezt át, de kétlem. Az amisoknál pl. csak a nős férfiak viselnek szakállat.
2011. okt. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
2011. okt. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én egyszer olyasmit hallottam, hogy a zsidók előtt élt valami barbár (?) népség, akik simára borotválták az arcukat, és tőlük akarnak különbözni. De nem biztos... :)
2011. okt. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
„Ne nyírjanak kopaszságot a fejükön, szakálluk szélét le ne messék, és a testükbe vágásokat ne vágjanak.” (Mózes III. 21:15 )
2011. okt. 9. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ez csak a saját gondolatom de nem lehet hogy azért viselnek sokan szakállt, mert ez az ember természetes állapota amilyennek Isten teremtette és ezért sokan akik vallásosak nem akarnak ettől az Isten által adott állapottól eltérni.


Katolikus papoknál tudtommal tilos is volt egy ideig szakállt viselni (kivéve ferencesek) mert ez hivalkodásnak számít. :)

2011. okt. 10. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!