Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » De hogyha tényleg Isten...

De hogyha tényleg Isten teremtette a Földet. Akkor mi a helyzet a dínókkal, vagy hogy a majmoktól származunk?

Figyelt kérdés
Mert az tényleg igaz hogy dínó tetemeket találak. Meg egy épeszű ember elöbb elhiszi hogy a majmoktól származna.
2011. aug. 8. 15:38
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
20%
dínókat is teremtett de nem adott nekik lelket. a majmoktól pedig nem származunk, bár ki tudja.
2011. aug. 8. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Lelke minden élőlénynek van. Sőt, egyes vallások szerint a kőzetnek is. A teremtést ne úgy képzeld el hogy hókusz-pókusz, és már kész is. Hosszú éveken keresztül jött létre az emberi faj, a Darwin elmélet szerint. A teremtés mivoltja abban van, hogy pl egy mutáció sem véletlenül jön létre. Amiről azt hiszed, hogy véletlen, az az isteni közbeszólás miatt van.

Ez az én verzióm, más biztos mást ír, de mindenki találja meg a maga igazát. Nem nyitok vitát.

2011. aug. 8. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Nekem a dinoszauruszokról mindig az jut eszembe hogy a tetemeik figyelmeztetik az embert: ha ezek a hatalmas és erős lények nyom nélkül kipusztultak a földről akkor saját magától az ember se fog sokra jutni.

Tudom, persze az ember intelligensebb. De tényleg intelligensebbek vagyunk? (atombomba, világháborúk)

2011. aug. 8. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Nem vagyunk inteligensebbek, csak nézd meg az usát, elhízott disznók, máshol meg irtják az eső erdőket...
2011. aug. 8. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
80%
Szeretnék eloszlatni egy közkeletű tévhitet! Nem a majmoktól származunk az evolúció szerint, hanem a majmoknak és az embereknek közös az őse. Ennyi. Dínók pedig voltak, a leletek korát radiókarbonos vizsgálatok igazolják.
2011. aug. 8. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

"Dínók pedig voltak, a leletek korát radiókarbonos vizsgálatok igazolják."


Ha már kiigazítod az evolúcióval kapcsolatos tévedést, én kiigazítom a tiédet.

Radiokarbonos kormeghatározást nem használnak ilyen régi leleten, a módszer csak maximum 50-60 ezer éves leletekig használható, a dinoszauruszok ennél ezerszer régebben pusztultak ki.

2011. aug. 8. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

A válasz írója 75%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 17:27


Kösz szépen.

2011. aug. 8. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
46%
ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ, ne legyél kedves kérdező ilyen magas lovon, mert látszik, hogy sík vagy mint az Alföld. Az ember NEM a majmoktól származik, ideje lenne felfogni.
2011. aug. 8. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Az a helyzet, hogy sokaknak fáj a tény, de a tudomány a 19. században megcáfolta a keresztény tanokat. Nem véletlenül nem félt először Darwin kiadni a kutatásainak eredményét. Azóta a keresztények két táborba oszlanak, az egyik csoport, szűkebb értelemben kreacionistáknak hívják őket, nem fogadja el a tudomány eredményeit, úgy gondolják az evolucionisták tévednek. Ez a nézet leginkább az amerikai protestánsokra érvényes. A másik viszont nem tagadja magát az evolúciót, csak azt állítja, hogy attól még a világot Isten teremtette, meg az életet is, a Teremtés történet csak példázat. Ennek is van egy még inkább tudományhoz igazított verziója, amely szerint Isten megteremtette a világot, de eleve úgy teremtette hogy így alakuljon, hogy létrejöjjön az élet, majd az értelmes élet, és mindezt csak mi látjuk véletlennek, de ez előre így volt megcsinálva. Tehát ezen verzió szerint Isten már az életet sem közvetlenül teremtette. Szerintem ezek óriási csúsztatások, ez csak önhitegetés, szerintem aki hisz, az fogadja el a Bibliát, a természettudományba ne próbáljon beleszólni, tanulja meg, de ne fogadja el, mert így hiteles.
2011. aug. 8. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

ma 18:14:

Miért, neked nem a testvéreid a szüleid? :-)

2011. aug. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!