Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A melegek tényleg a pokolra...

A melegek tényleg a pokolra kerülnek?

Figyelt kérdés
Hetero vagyok csak kiváncsi vagyok rá.
2011. okt. 14. 20:38
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
82%

Régen homofób voltam. Ma már nem akarom megítélni őket. Bár vannak elég idióta melegek - hogy közismert(?) személyiséget mondjak, ott van például Steiner Kristóf -, akik a viselkedésükkel őrületbe kergetnek, de ilyen van heteroban is, szóval ezt nem írom a rovásukra.

Lényeg a lényeg: Hetero szemmel könnyen mondhatjuk, hogy tartóztassák meg magukat, ne dugjanak, tegyenek szüzességi fogadalmat, menjenek papnak/apácának, stb.

De ez, ha belegondolsz, piszok nehéz ám. Ugyanolyan nehéz, mint egy heteronak. Szóval mielőtt valaki azt mondja egy melegnek, hogy ne légy meleg, először gondoljon bele, ő kibírná-e, ha soha többé nem szexelhetne, nem élhetne párkapcsolatban.

KÜlönben is, a melegek nagy része azért lesz az ami, mert mondjuk gyermekkorában valami olyan hatás érte, ami ezt váltotta ki belőle. Így még nehezebb megítélni a helyzetet.

Ez olyn, minthogy biológiai szempontból sokat ártunk vele, hogy megmentjük a koraszülötteket, meg az egyéb súlyos betegségben szenvedőket a modern technika és orvostudomány eszközeivel, de a természetes szelekciót ezáltal nem hagyjuk működni, és ezek az egyedek ezáltal utódokat hozhatnak létre, tovább örökítve ezzel az amúgy defektes genomjukat (bocs a megfogalmazásért).

Viszont ha belegondolunk, mennyi zseniális elmét sikerül így megmenteni.Ott van például Stephen Hawking, az egyik leghíresebb fizikus-író. Mi lenne velünk nélküle?

Meg hát itt vagyok én:D Ha nincs kemoterápia, 12 évesen meghaltam volna Hodgkinban. Bár ez nem genetikai betegség, de akkor is. A természetes szelekció elvén már alulról kéne szagolnom az ibolyát.

Na de félre a tréfát. Szóval én arra lyukadtam ki, hogy a melegek melegeskedjenek nyugodtan, de ne akarjanak házasodni (amúgy nem tartom magam vallásosnak, de a házasság nálam tényleg "szent" dolognak számít, aminek a célja a gyermekvállalás), és ne akarjanak gyereket vállalni. Meg ne menjenek felvonulni az utcára, provokálni a népet. Amúgy rendben van.

És a pokolban ilyenformán nem hiszek. Ha Isten tényleg olyan jó és tökéletes (mert hát ő a leglegleg), akkor nagyon is tudja, milyen okok miatt lettek ezek az emberek olyanok amilyenek, és hogy nagy részüknek nem könnyű.

Amúgy nekem az istenképem is más, mint keresztényeké, úgyhogy a válaszomat itt úgysem fogják mérvadónak tekinteni.

19/L

2011. okt. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
56%

Utolsó vagyok. Annyit még hozzátennék, hogy a "homokos homokosnak születik" felfogásnak nincs tudományos alapja, szóval ez nem igaz.

Mint azt a válaszomban kifejtettem, ez inkább gyermekkori traumákra vezethető vissza.

2011. okt. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
22%

Isten igazságos és kegyelmes, úgyhogy aki hozzá fordul, az kegyelmet nyerhet gyakorlatilag bármiért. Ha pedig valaki melegnek született, akkor azért nem fog büntetést kapni, mert nem ő a felelős az állapotáért.

Viszont meleg közösség nem lesz a feltámadottak között, mert nemi vágy nélkül semmivé válik az a kultúra, aminek a szex az alapja.

2011. okt. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
24%

"...Mint azt a válaszomban kifejtettem, ez inkább gyermekkori traumákra vezethető vissza...."


Mert ennek van tudományos alapja? :)

Tudsz erre bizonyítékot prezentálni?


Mert én az én állításomra tudok:

[link]

"...

Jóllehet a szexuális orientáció iránti érdeklõdés csaknem egyidõs a pszichológiai tudomány kialakulásával, mégis sok a fehér folt e területen. A nemi beállítottságra vonatkozóan sokáig azt a nézetet fogadták el, miszerint döntõen külsõ, környezeti és szociális tényezõk játszanak szerepet abban, hogy valaki heteroszexuálissá, biszexuálissá vagy éppen homoszexuálissá válik-e. Ezért számított kisebbfajta szenzációnak a közelmúltban az a bejelentés, hogy az egyesült államokbeli Colorado Magatartásgenetikai Intézetben azonosították a homoszexualitás génjét. A molekuláris genetikai vizsgálatban harminchárom homoszexuális testvérpár DNS-elemzését végezték el, és többségükben meg is találták ezt a gént az X kromoszóma hosszú karjának q28-as régiójában. A homoszexuális férfiak heteroszexuális testvéreiben nem fordult elõ ez a gén, és nem lelték nyomát homoszexuális, közismert elnevezéssel leszbikus nõkben sem.

..."


Ezt benyaltad. :)

2011. okt. 14. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
MÁSODIKKAL EGYETÉRTEK!!!!
2011. okt. 14. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
81%

Én a genetikához és a gyerekkori hatásokkal személyszerint nem értek egyet. Kb. 12 éves koromig lányokba voltam szerelmes, aztán valahogy elmosódott a dolog, hogy lányokhoz érzelmileg, fiúkhoz testileg kezdtem vonzódni. Aztán a vége az lett, hogy érzelmileg és testileg is a fiúk jönnek be. Semmi trauma nem ért, minden rendben volt. Mint ahogy a heterók sem döntik el, hogy heterók lesznek én sem döntöttem el, hogy homo leszek, ez a változás mélyebbről jöhetett, amit tudatosan nem tudok vezérelni. De az biztos, hogy lányhoz nem tudnék úgy hozzáérni már, még a hideg is kiráz a gondolattól, pedig régen ahogy említettem... Ez szószerint 180 fokos fordulat.

Egyébként soha nem mondaná meg senki rólam, hogy fordítva vagyok bekötve. Maximálisan elítélem, sőt taszítanak a kézdobálós, figyelemfelkeltős b.zik. Így se vagyunk népszerűek, de sikeresen megtesznek mindent, hogy igazi közellenségek legyünk.

A vallási dologgal kapcsolatban nem tudom mit gondoljak. Azt, hogy leütök kirabolok, kinyírok valakit az tudatosan jön, ezek bűnök. Az hogy valaki homoszexuális az nem gombnyomásra működik ez nem lehet az én bűnöm, én csak az alapján működök ahogy be vagyok programozva, és ha Isten így programozott, akkor ő a hibás.

Én b.ziként olyan társra vágyok, aki egyben haver, barát, bizalmas, társalkodó, aranyos egy olyan igazi mindenesre. A szexualitás..hát, a heteroszexuálisok sem azért dugnak folytonfolyvást, mert annyi gyereket akarnak. Sőt vannak meddő párok is, eredménytelenül dugnak, mert élvezik. Férfi és nő között is létezik anális közösülés.

Elfelejtettem mit kellene még írnom, mert nem látom az előző hozászólásokat, a fenébe...

2011. okt. 14. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
48%
Nincs Pokol, tehát nem.
2011. okt. 14. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
90%

xD

Amúgy elolvastam a sulinetes cikket. Érdekes... Viszony csak annyira nyaltam be mint te, drága:) Ugyanis az az írás is megemlíti, hogy a külső körülményeknek ugyanakkora a szerepe a ferde hajlam kialakulásában, mint a genetikának.

2011. okt. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
58%
A pokollal csak a papok ijesztgetnek, hogy fenntartsák az egyház hatalmát, de ha még lenne is, én heteró létemre is szívesebben kerülnék egy helyre a melegekkel, mint a vallásosok túlnyomó részével.
2011. okt. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
100%

Ugye erre a kijelentésedre írtam, hogy benyaltad:

"...Utolsó vagyok. Annyit még hozzátennék, hogy a "homokos homokosnak születik" felfogásnak nincs tudományos alapja, szóval ez nem igaz...."


Van tudományos alapja, sőt a jelek szerint ez előfeltétele az egész folyamatnak.


Na de azért jók az ilyen viták, mert tanul az ember, voltam már én is hasonló helyzetben. ;-)

2011. okt. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!