Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha vki meleg a pokolra kerül?

Ha vki meleg a pokolra kerül?

Figyelt kérdés
Jó pár hónapja irtam ki hasonló kérdést és mondtam megpróbálok átállni vagy leállni ezzel mert akkor igaz többen mondtátok hogy nem bűn, de mégis ilyenkor arra a 3 emberre hallgatok hogy változzak meg mert a pokolba kerülök. Nem tudok átállni, nem megy :S Kell a boldogság, de lánnyal nem tudok az lenni :S
2011. szept. 22. 19:16
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
33%
igen. az első jele, hogy nehezebben tudsz leülni, a második jele az, hogy könnyebben kicsúszik a szar...
2011. szept. 22. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
53%
csak ha keresztény
2011. szept. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
54%
Á ez baromság ! Attól lehetsz jó ember....
2011. szept. 22. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
46%

Nem MELEG, hanem HOMOSZEXUÁLIS. Vagy esetleg vannak kevésbé szalonképes kifejezések, tehát válogass. Ne sajátítsátok ki a szép szavainkat ilyen csúfságok miatt.


Egyébként elvileg igen. Gyakorlatilag nem tudok nyilatkozni. Viszont ne törd magad, hiszen úgy látszik te ezt betegségnek fogod fel, nem pedig ,,normális" dolognak. Ez pedig helyes felfogás, becsülendő. Legalább nem szaladgálsz madártollal a seggedben a fővárosunk közepén.

2011. szept. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 Sághegyi Csaba ***** válasza:
78%

Sajnálom, hogy ezzel szenvedsz, pokoli kemény lehet :S Magát, a homoszexuális cselekedetet bűnnek mondja a Biblia, de ez csak arra mutat rá, hogy az olyan genetikai változások, amelyeknek te is áldozata vagy, olyan tébolyultaktól erednek a régmúltból, akik lázadásból, meg hasonló okokból tették, amit tettek.

Figyelj ide. Istent illetően ne edd magad. A keresztáldozat miatt nem változik a szeretete feléd, semmi hatására sem! Ez a legfontosabb, bármerre is mész ezt az egyet ne feledd soha!

Embereket illetően már más a helyzet, az emberek nagyon gonoszak...

2011. szept. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
72%
Figyelj befelé a szívedbe,és tedd fel magadnak a kérdést:Milyen Istennel éreznéd jól magad? olyannal,aki elítél téged,és félned kell tőle? ilyennek képzeled? megnyugtató és szeretetteljes érzést ad ez a felfogás? vagy inkább olyannal,aki tudja,hogy nem vagy tökéletes,és ezt nem rója fel neked,mert végtelen szeretetének tengeréből nem sajnál tőled egy cseppet sem? Ne tévesszen meg az emberek felfogása,mert bizony mondom nem minden jön a szeretet tiszta forrásból,még akkor sem,ha a Bibliára hivatkoznak.
2011. szept. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
45%

Kedves Kérdező!


Egy régebbi válaszomat másoltam be amelyben hasonló témához szóltam.

Isten mikor megteremtette az embert,tökéletes és bűntelen állapotba teremtette meg és azt mondta az egész alkotására hogy jó:


1 Mózes 1,31: És látá Isten, hogy minden a mit teremtett vala,íme igen jó.És lőn este és lőn reggel,hatodik nap.


És a teremtéskor megalapítja a házasság intézményét amelyhez két különböző nemű ember együttélése szükséges.

Valamint a szaporodás és sokasodás parancsa megvalósítható legyen.


1Mózes 1,27-28:


27.Teremtette tehát az Isten az embert az ő képére,Isten képére teremtette őt:férfiúvá és asszonnyá teremtette őket.

28.És megáldotta Isten őket,és monda nékik Isten: Szaporodjatok és sokasodjatok,és töltsétek be a földet és hajtsátok birodalmatok alá;és uralkodjatok a tenger halain,az ég madarain,és a földön csúszó-mászó mindenféle állatokon.


Ez egy téves vélekedés amikor is azt gondolják a szexuális deformálódás genetikai eredmény nem hanem gonosz szellemi erők okozzák !

Pál apostol a bűnök között sorolja fel.

Valamint leírja az embernek az állapotát hová jutott Isten nélkül,mivé lett és hogyan torzult és torzul el.

Római levél:1,21-32


21.Mert bár az Istent megismerték, mindazáltal nem mint Istent dicsőítették őt,sem néki hálákat nem adtak;hanem az ő okoskodásaikban hiábavalókká lettek, és az ő balgatag szívük megsötétedett.

22.Magokat bölcseknek vallván,balgatagokká lettek;

23.És az örökkévaló Istennek dicsőségét felcserélték a mulandó embereknek és madaraknak és négylábú állatoknak és csúszó-mászó állatoknak képmásával.

24.Annak-okáért adta is őket az Isten szívük kívánságaiban tisztátalanságra,hogy egymás testét megszeplősítsék;

25.Mint a kik az Isten igazságát hazugsággá változtatták, és a teremtett dolgokat tisztelték és szolgálták a teremtő helyett, a ki mind örökké áldott. Ámen.

26.Annak-okáért adta őket az Isten tisztátalan indulatokra; mert az ő asszonynépeik is elváltoztatták a természet folyását természetellenesre:

27.Hasonlóképen a férfiak is elhagyván az asszonynéppel való természetes élést, egymásra gerjedtek bujaságukban, férfiak férfiakkal fertelmesedvén, és az ő tévelygésüknek méltó jutalmát elvévén önmagokban.

28.És a miképpen nem méltatták az Istent arra, hogy ismeretükben megtartsák,azonképpen oda adta őket az Isten méltatlan gondolkozásra,hogy illetlen dolgokat cselekedjenek;

29.A kik teljesek minden hamissággal,paráznasággal, gonoszsággal,kapzsisággal,rosszasággal;rakván, irigységgel, gyilkossággal, versengéssel, álnoksággal, rossz erkölcscsel;

30.Susárlók,rágalmazók,istengyűlölők,dölyfösek, kevélyek, dicsekedők, rosszban mesterkedők, szüleiknek engedetlenek,

31.Balgatagok, összeférhetetlenek, szeretet nélkül valók, engesztelhetetlenek, irgalmatlanok.

32.Kik jóllehet az Isten végzését ismerik,hogy a kik ilyeneket cselekesznek,méltók a halálra, mégis nemcsak cselekszik azokat,hanem az akképpen cselekvőkkel egyet is értenek.


Ez a torzulás és negatív változás az ember életében a bűnbeesés következménye,amit Isten visszafordít egy hosszú folyamaton keresztül.

Először is elküldte fiát Jézust és ő elvégezte az engesztelést hogy az emberek visszatérjenek hozzá.

Megváltozzon az életük,és megtalálják Istent.

Van szabadulás a problémádból kívánom találd meg Isten és szabadítson meg, a homoszexuálisok valamint a leszbikus emberek a pokolra kerülnek.

Mint ahogy azok is akik Isten tökéletes törvényei ellen cselekszenek akár a test vagy a gonosz vezetése alatt.

Azért nem vagy képes normális nemi életvitelre mert fogva vagy tartva, de a jó hír az Jézus meg tud és meg akar szabadítani.

Ő a részét megtette a többi rajtad áll a szabaduláshoz kell még a te döntésed is.

Ha tudok még segíteni valamiben emailt is írhatsz.



Shalom.

2011. szept. 22. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
82%

21.30- Remélem megfogadod a tanácsát, mert szerintem Ő fogalmazta meg a legjobban és legkeresztényibben a választ!

Szeretném ha még nagyon sok ilyen ember lenne, aki nem ítélkezik és nem bújik idézetek mögé, hanem "emberien" reagál a feltett kérdésekre.

2011. szept. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
46%

Kedves ma 10:26, ezzel csak az a gond, hogy ha a magunk e kornak a szelleméhez "jobban megfelelő" felfogását az "idézetek", azaz a Biblia tanítása elé helyezzük, ezzel relativizálva a bűn fogalmát, attól még nem lesz jobb senkinek, mert Isten törvénye és a bűnökhöz való hozzáállása nem változik.


A keresztényi szeretet és "keresztényi megfogalmazás" nem azt jelenti, hogy ráhagyjuk a vétkező emberekre, hogy csináljanak amit akarnak, azzal hitegetve őket, hogy Isten majd automatikusan mindent megbocsát nekik, hanem azt jelenti, hogy elmondjuk az igazságot!

Egyúttal figyelmeztetlek, hogy ha Isten azt akarja üzenni valakinek, hogy térjen meg a bűneiből, és mi nem adjuk át az üzenetet, vagy ráadásul tévesen azt mondjuk Isten nevében, hogy nyugi nem kell megtérni, jó leszel így is, akkor az illetőnek a vérét a félrevezető információt adó személyen kéri számon. (Ezékiel 33:8-9.)


A Shalom aláírású válaszoló leírta az igazságot. Annyiban egészíteném ki, a kérdező kedvéért, hogy ebből a problémából nem tudsz a saját erődből, elhatározásod, akaratod erejével megszabadulni. Ezért elengedhetetlenül szükséges, hogy felkeress egy olyan keresztény közösséget, ahol hisznek az Isten ereje általi gyógyulásban és szabadulásban, és lelkipásztori segítséget kérj. Mert a szabadulásnak előfeltétele a hitből való megtérés Istenhez.

De mivel ilyen mélyen foglalkoztat téged ez a dolog, hiszem, hogy Ő szól a szívedhez, és meg fogja mutatni neked a helyes utat, a szabadulás útját. Imádkozom érted, hogy sikerüljön!


Üdv, (Tp.)

2011. szept. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
77%

Kedves Kérdező,

Én magam is meleg vagyok, és hasonló keserűségekkel küzdöttem / küzdök, mint Te. Én sem tudtam átállni sose, így már régesrég lemondtam a változtatás "lehetőségéről", mert rájöttem: mivel én erről nem tehetek, engem Isten teremtett ilyennek, nekem ez a "keresztem". A melegség nagyon sok szenvedéssel jár, kezdve azzal, hogy milyen megterhelő az egész életen át tartó titkolózás, milyen nehéz a munkatársak előtt eljátszani, hogy "agglegény" vagyok, holott párkapcsolatom van, amit titkolnom kell.

Továbbá a fiú-fiú kapcsolatokat is nehéz hosszú távon megtartani, hiszen nincsenek külső tényezők, amik összekötnék a kapcsolatot (házasság, gyerekek születése, rokonság, nászasszonyok stb.)


A végtelenségig sorolhatnám, hogy egy meleg férfinak mennyi szenvedésen kell keresztülmennie, ezért írtam, hogy nekünk ez a "keresztünk", amit türelemmel viselnünk kell.

2011. szept. 23. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!