Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy van a szombat a baptisták...

Hogy van a szombat a baptistáknál?

Figyelt kérdés

A kérdésem arra vonatkozik, hogy a baptistáknak be kell-e tartaniuk azt az egyes gyülekezetekben szokásos szabályt, miszerint szombaton semmit sem dolgozhatnak.

Kérem, csak baptisták válaszoljanak, vagy aki biztosat tud.


2011. aug. 24. 11:54
 1/7 anonim válasza:
0%
náluk asszem keddenként szokott lenni
2011. aug. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Sághegyi Csaba ***** válasza:
100%

Én ugyan Golgota gyülis vagyok, de teológiánk megegyezik a baptikkal, és minden héten megyek hozzájuk is. A baptik nem ügyelnek a szombatra, és más nappal sem helyettesítik azt. Istentiszteletet tartanak minden vasárnap, de a nyugalmat nem egy naphoz kötik, hanem Krisztushoz:

Máté Evangéliuma:11:28 Jőjjetek én hozzám mindnyájan, akik megfáradtatok és megterheltettetek, és én megnyugosztlak titeket.

2011. aug. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
97%

Szia!


Erről a baptista hitvallás 17. pontjában van szó:

"A nyugalomnap

Hisszük, hogy Isten a nyugalomnapot lelki és testi felüdülésünkre ajándékozta. Ezen a napon időnk javát igetanulmányozásra, istentiszteleteken való részvételre, imádságra, a közösség gyakorlására és a testvéri szeretet ápolására szenteljük. A nyugalomnapon az irgalmasság cselekedeteit és az elkerülhetetlen közérdekű munkákat kivéve, minden köznapi, fáradságos tevékenységtől tartózkodunk. A nyugalomnapot – az Úr Jézus Krisztus föltámadására emlékezve, és az apostoli gyülekezet gyakorlatát követve – a hét első napján, vasárnap ünnepeljük."


Üdv. Péter

2011. aug. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én baptista vagyok, és úgy van ahogy a 2. válaszoló írta.
2011. aug. 27. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Pontosan, mi a vasárnapot ünnepeljük
2011. aug. 28. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A Baptisták a vasárnapot ünneplik,a bibliának megfelelő módon.Tehát lehetőségekhez képest nem dolgoznak vasárnap,illetve akkor mennek templomba.
2011. okt. 28. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én baptista vagyok, elvileg a vasárnap ez a nap nálunk, mivel akkor van az istentiszteleti alkalom is nálunk. De nem olyan szigorú, mert például van olyan hogy utána együtt ebédelünk a gyülekezetben és akkor mindenki segít asztalt teríteni és főzni. Van olyan is, akinek sajnos ezen a napon is dolgozni kell menni, de nincs semmi következménye. De pl a nagymamám igyekszik előző nap főzni ekkorra, hogy ne vasárnap kelljen, de vele is előfordul hogy nem jön össze, tehát ez nem egy "véresen komoly" dolog. Amúgy az előttem írók már leírták a lényeget, csak gondoltam hozzáteszek egy személyes tapasztalatot. 19 éves lány vagyok amúgy.
2011. nov. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!