Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan tereljem Istennek...

Hogyan tereljem Istennek tetsző mederbe az életem?

Figyelt kérdés
Egy pár hete úgy voltam vele, hogy elég. A gimikoleszba füveztem, most a koliba hetente más lánnyal voltam együtt, meg az előző szokásomhoz is még vissza-visszatérek, ha alkalom van. A szüleim küldenek havonta apanázst, de annak a fele piálásra megy el, a másik fele meg így-úgy elfolyódik az is. Nagyon durván bántam az emberekkel, egyszer megvertem egy csövest, mert pénzt kért. Meg akarok változni. Tudna valaki segíteni, hogy hogyan szabadulhatnék meg ezektől a bűneimtől, és hogy hogyan tudnék Isten felé fordulni? Nagyon-nagyon sokat segítenétek!
2011. okt. 17. 22:29
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Add át az életedet a názáreti Úr Jézus Krisztusnak! Ő vár téged,vár arra,hogy átadd neki az életedet ha átadtad neki akkor Ő meg tud téged szabadítani sőt hiszem,hogy meg fog! Jézus azért (is) halt meg a kereszten,hogy az emberek bűneit magára vegye Ő a te bűnödet is magára vette. Szívből bánd meg ezeket(látom már megbántad,hiszen nem írtad volna ezeket) Kérj bocsánatot Istentől az eddigi viselkedésedért és add át neki az életedet! Isten megbocsájt neked ha kéred és nem emlékezik meg arról,hogy mit tettél!

Soha nem fogja neked felemlegetni,Ő megbocsájt neked ha tiszta szívből kéred!

Ha már Jézusé vagy akkor Ő tud téged formálni,sőt fog formálni már akkor amikor bocsánatot kérsz a bűneidért, Kérd Istent,hogy változtasson meg Téged! "Aki kér az mind kap"

Kövesd Krisztust,olvasd a Bibliát(Ha nincs akkor itt a neten - itt van :D) és Jézus legyen a legjobb barátod az életedben! Hidd el emberekben lehet csalódni,de Krisztusban soha nem fogsz csalódni!

2011. okt. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

Mit mondott Isten?


„Szaporodjatok és sokasodjatok, és töltsétek be a földet és hajtsátok birodalmatok alá; és uralkodjatok a tenger halain, az ég madarain, és a földön csúszó-mászó mindenféle állatokon.”


Ehhez tartsd magad!

2011. okt. 17. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
73%

Ha úgy érzed csak ő segíthet, akkor járj rendszeresen egy gyülekezetbe (szerintem mindegy, hogy melyikbe), olyanba, ahol jó a pap, ahová sokan járnak, (mert nem véletlenül járnak oda sokan).

De szerintem az is elég, ha a lelkiismeretedre hallgatsz, lám, megszólalt az. Te is érzed, hogy rossz úton jársz. Szóval szerintem elég, ha az ember tisztességes, becsületes életet él. Nem néz le másokat, nem ítél elsőre stb. Van empátiája, és próbál jóakaratú lenni. Biztos a szüleid is ilyen emberek. Téged szeretnek, és jót akarnak. Ne élj vissza a bizalmukkal, fordítsd tanulásra az idődet. És adj hálát az Istennek, hogy ilyen szülőket küldött neked. Kezdetnek ezek is megteszik.

2011. okt. 17. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Tisztelt Kérdező!


Amikor Jézus Krisztus a földön járt a következőt mondta:


"Jézus pedig felelvén, monda nékik: Tévelyegtek, mivelhogy nem ismeritek sem az írásokat, sem az Istennek hatalmát." (Mt 22,29)


Jézus Krisztus tehát felhívta a figyelmet a Szentírás tanulmányozására. Nem csak itt, hanem mindig arra nevelte az embereket hogy tanulmányozzák a Bibliát. Mert a Biblia tulajdonképpen Isten nagy Megváltási tervéről szól. Én azt tudom neked javasolni, hogy olvasd a Bibliát, úgy, hogy Isten segítségét kéred hozzá. Én minden Szentírás olvasás előtt, és utána is imádkozom.


Azok a tanítások, amelyek abban a könyvben találhatóak, képesek arra, hogy teljesen átformáljanak egy embert, hiszen ahogyan Pál apostol is mondja:


A teljes írás Istentől ihletett és hasznos a tanításra, a feddésre, a megjobbításra, az igazságban való nevelésre, Hogy tökéletes legyen az Isten embere, minden jó cselekedetre felkészített. (2Tim 3,16-17)

2011. okt. 17. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Olvasd el ezt az oldalt, ez sokaknak segített már, remélem neked is:

[link]

2011. okt. 17. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Először is, dicséretre méltó, amit leírtál. Kifejtem miért:

Rossz dolgokat tettél ez tény. De ebből a leírásból, az derül ki, hogy MEGBÁNTAD a tetteidet, és tényleg megszeretnél változni.

Na, akkor kezdjük az elején, egy történettel a megbocsátásról:

’ Az étkezés alatt, miközben a vendégek asztalhoz telepednek, hívatlanul egy nő lép halkan a szobába. A városban erkölcstelen életéről ismert. Valószínűleg hallott Jézus tanításáról, többek között arról a meghívásról, hogy ’jöjjenek hozzá enyhülésért bátran mindazok, akik megfáradtak’. És mélyen meghatva a látottaktól és a hallottaktól felkeresi most Jézust.

Az asszony Jézus háta mögé lép az asztalnál és lábaihoz térdel. Lábára hulló könnyeit hajával törli le. Illatos olajjal teli szelencéjét is előveszi, és Jézus lábát gyengéden csókolgatva ráönti az olajat. Simon rosszallóan nézi. „Ha ez a férfi próféta volna — okoskodik —, bizonyára tudná, miféle asszony az, aki megérinti őt, s hogy az egy bűnös.”

Gondolatában olvasva, Jézus ezt mondja: „Simon, van valami mondanivalóm számodra.”

„Mondd, Tanító!” — válaszolja neki.

„Egy hitelezőnek volt két adósa — kezdi Jézus —, az egyik ötszáz dénárral tartozott neki, a másik ötvennel. Mivel nem volt miből megadniuk, mind a kettőnek elengedte. Vajon melyikük szereti őt jobban?”

„Úgy gondolom — mondja Simon, talán a kérdés látszólag oda nem illő volta miatt közömbösséget színlelve —, hogy az, akinek többet engedtek el.”

„Helyesen ítéltél — mondja Jézus. Azután az asszony felé fordulva ezt mondja Simonnak: — Látod ezt az asszonyt? Bejöttem házadba; te nem adtál vizet a lábamra. Ez az asszony pedig könnyeivel áztatta lábamat és hajával törölte meg. Te nem csókoltál meg; ez az asszony pedig, attól az órától, hogy ide beléptem, nem szűnt meg gyengéden csókolgatni lábamat. Te nem kented meg fejemet olajjal; ez az asszony pedig illatos olajjal kente meg lábamat.”

A nő ezzel bizonyítékát adta, hogy szívből megbánta erkölcstelen múltját. Jézus így fejezi be: „Ezért mondom neked: Az ő bűnei, bármilyen számosak, bocsánatot nyernek, mert nagyon szeretett; akinek pedig keveset bocsátottak meg, az kevésbé szeret.”

Jézus semmiképpen nem menti vagy nem nézi el az erkölcstelenséget. Ez az eset inkább együttérző megértését tárja fel azok iránt, akik hibákat követnek el életükben, de aztán kinyilvánítják, hogy megbánták ezeket a bűnüket és ezért Krisztushoz jönnek enyhülésért. Jézus igazi felüdülést nyújtva a nőnek, ezt mondja: „Bűneid bocsánatot nyertek . . . A te hited megmentett téged; menj el békességgel!” Lukács 7:36–50; Máté 11:28–30. ‘

Az IRGALOM Isten legfontosabb tulajdonsága. Mivel a Fia, Jézus Krisztus kimutatta, hogy mennyire megbocsátó, biztosak lehetünk benne, hogy az Atya is kész megbocsátani.


Zsoltárok 103:

3 Őt, aki megbocsátja minden vétkedet,

Aki meggyógyítja minden betegségedet,


4 Aki megváltja a veremtől életed,

Aki szerető-kedvességgel és irgalommal koronáz meg téged,


14 Mert ő jól ismeri formáltatásunkat,

Megemlékezik róla, hogy por vagyunk.


Nehémiás 9:17

De te a megbocsátás Istene vagy, könyörületes és irgalmas, lassú a haragra, olyan, aki bővelkedik szerető-kedvességben.



Ha van kérdésed, írj nyugodtan privátban, és szívesen válaszolok bővebben neked.

2011. okt. 18. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Néhány kis mondat, amin ha elgondolkodol, mikor ilyen kísértésekbe esel, talán Neked is segíthet:

Én ezeket használom:

pl. ha megbántanak, vagy megaláznak (ez elég kínos, de ha nem öntesz a tűzre olajat, akkor a megbántónak lesz kínosabb a dolog, mint amikor te megverted azt a hajléktalant.. Látod, most magad vádolod, nem hagy a lelkiismereted nyugodni, hogy valami nagyon rosszat tettél..)

Mit tenne Jézus az én helyemben?

Vagy: Ettől én több vagyok, minthogy: drogozzak, könnyűvérű lányokat szedjek fel,vagy szüleimet, akik annyira szeretnek és bíznak bennem így megbántsam.


Aztán van egy idézet, ami nekem nagyon tetszik:


Egyformán fogadom az örömet, vagy a fájdalmat, dicséretet vagy a megaláztatást, mert tudom, hogy mindegyik mulandó. (Maria Faustyna Kowalska)

Az életed lényege és legfontosabb része kell, hogy legyen, hogy érezd, többnek kell lenned lelkileg.


Nem tudom nyitott vagy-e rá, de szerintem neked valamiféle lelkigyakorlat kellene. Amikor napokra elcsendesülsz, magad maradsz és visszatérsz az igazi "minőségi" értelmes élethez. Látod kerested a boldogságot ebben-abban és nem találtad meg..

Keresd a boldogságot az igazi, örök értékekben.

Pl.:felkeresed nagyszüleidet, segítesz nekik valami apróságot, nagyon hálásak tudnak lenni ám! :)

Bárhol meglelheted a lehetőséget, hogy segíts valakinek, vagy örömet okozz. A szeretet találékony.

Sok boldogságot az új életedhez!

2011. okt. 18. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Mulder614 ***** válasza:

(János 17:3) "Az pedig az örök élet, hogy ismeretet szerezzenek rólad, az egyedüli igaz Istenről, és arról, akit elküldtél, Jézus Krisztusról."


Ez az első lépés amit meg kell tenned. Ismeretet szerezni.

Olvasd a bibliát naponta és elmélkedj.

2012. febr. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!