Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan kerhetnem Istentol...

Hogyan kerhetnem Istentol azt, hogy vigyazzon valakire, ha kozben tudom, hogy ha Istennek celja van azzal, hogy vele tortenjen valami, akkor ugyis tortenni fog?

Figyelt kérdés
..mert ugye minden miertnek megvan az azert-je.. de van valaki akit nagyon szeretek es ezzel egyutt nagyon feltem.. ha csak lemegy valahova vagy elmegy a boltig mindig oan erzesem van h tortenik vele valami rossz. Regen nem volt ilyen... de mit tehetnek? Csak minden hetvegen latom, igy nem lehetek vele akkor amikor szeretnek, es meg csak hivni sem tudom, nem hogy vigyazni ra.. igy pedig minden hetkoznapom aggodassal telik
2011. szept. 29. 11:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%

Imádkozással és hit által kerülhetsz Istenhez közelében!

Istennek nem az a célja, hogy bárkinek is ártson még ha úgy is adódik, hogy valakinek bántódása esik.

Ajánlom figyelmedbe Jób történetét. Nagyon tanulságos történet.

2011. szept. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Vree ***** válasza:
100%

^Jó nagy baromságot írtál.


Kérd.-nek teljesen igaza van, az isteni terv és a isteni döntés befolyásolása látszólag üti egymást.


Én inkább azt a gondolatot ajánlom a figyelmedbe, hogy ha hiszel ebben az isteni terv dologban, akkor a te imádságodnak is lehet helye a tervben. Ez most ilyen van-e szabad akarat dolog kicsit, de ha te kérsz valamit akkor azzal nem az eldöntöttet változtatod meg, hanem beteljesítesz valamit ami nem jöhetett volna létre a te imádságod nélkül.


Vagy hihetsz abban hogy Isten több módon is eljuthat ugyanahhoz az eredményhez, tehát lehet hogy a kedvedért másik utat választ.

2011. szept. 29. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
koszi szepen, mostmar megvan a hianyzo lancszem a tovabblepeshez
2011. szept. 29. 16:46
 4/11 anonim ***** válasza:

:))


Hát ez eszméletlen: egy ateista nemhogy nem köpköd, hanem még egész jó választ is ad egy hívő kérdésre... :)


Részemről csak annyit tudok mondani, hogy ne aggódj feleslegesen. Úgysem tudsz tenni semmit az imádkozáson kívül. És bízz Istenben, mert Ő sokkal jobban tudja, hogy kinek mi a jó, mint mi.


Ha pedig nem tudsz megszabadulni ezektől a negatív gondolatoktól, akkor imádkozz magadért is... Vagy kérj segítséget abban a közösségben, ahova tartozol, mert ez nem normális dolog, ha ennyire leuralnak a negatív gondolatok. Üdv.

2011. szept. 30. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nem vagyok ateista, de a masodik valasz jobban tetszett :D..

Amugy nem ertem miert lenne az ateista aki a bokron tul nez :)

2011. szept. 30. 14:54
 6/11 anonim ***** válasza:
Bocsi, félreértettél: A 2. válaszolóra gondoltam, mint ateistára, nem rád. Merthogy te kérdeztél, ő válaszolt. Nem?:)
2011. szept. 30. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Igen.. es en is ra gondoltam.. :D nem magamra.. azert is kerdeztem h ez a felfogas miert valna ateizmusra?
2011. szept. 30. 18:30
 8/11 A kérdező kommentje:
csak kicsit burkolva :)
2011. szept. 30. 18:31
 9/11 anonim ***** válasza:

Jaaa... Hát pont ez az, hogy nem vall arra; pedig Vree köztudottan ateista. Ha már olvastad más válaszait is, akkor tudhatod. De ezek szerint még nem olvastad.


Na, szóval ezért lepődtem meg annyira hajnalban. Merthogy tőle nem ehhez vagyok szokva. :)

2011. szept. 30. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Elég szomorú, hogy a második válaszolónak tetszik jobban neketek a válasza, ez megalkuvás. Az első hitről beszélt, a második okoskodást mondott, meg hogy Isten megváltoztatja blablabla.. Igeellenes. Biztos vagyok benne, hogy az első tanács tetszik jobban Istennek, úgyhogy bátorítom az első hozzászólót, hogy nem az emberek véleménye a fontos!
2011. okt. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!