Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan érjem el hogy teljesen...

Hogyan érjem el hogy teljesen át tudjam magam adni Istennek?

Figyelt kérdés
Csak akkor tudjuk átadni magunkat valakinek ha megbizunk benne.Ahhoz hogy meg tudjunk bizni benne eléggé kell hogy ismerjük.Ha eléggé ismerjük és igy is szeretni tudjuk akkor átadjuk magunkat .Ez igy oké de mii kell még ehhez mert valami miatt mégsem megy.
2011. okt. 5. 13:40
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
73%

Kedves kérdésfeltevő!


A válaszod benne van a kérdésedben: "Ahhoz hogy meg tudjunk bizni benne eléggé kell hogy ismerjük."


Ezt a lehetőséget kínálja a Szentírás amelyet Istn azért adott, hogy meg tudjuk ismerni Őt. Ahogyan a 119. Zsoltár is mondja:


"A te beszéded megnyilatkozása világosságot ad, és oktatja az együgyűeket." (Zsolt 119,130)


Ha megismered Istent, hogy valójában milyen, akkor át fogod tudni magad engedni neki akkor, ha te is szeretnéd. :-)

2011. okt. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
60%
Egykis javítás: "amelyet Isten azért adott" ^^
2011. okt. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

Nem tudom hogy mi az amit ebből megtettél már (gondolom keresztelkedés, bérmálkozás/konfirmálás már megvolt neked):

- Bocsáss meg mindenkinek aki valaha is megbántott téged, imádkozz ezekért az emberekért

- Ajánld fel az életedet Jézusnak, kérd hogy Ő vezesse az életedet vagy újítsd meg a keresztségi fogadalmadat

- Menj el egy Élet a Lélekben szemináriumra hogy megkaphasd a Szentlélek-keresztséget

- Imádkozz (esetleg böjtölj és virrassz) azért hogy Isten segítsen hogy jobban megismerhesd

- Törekedj rá hogy a legkisebb bűnt se kövesd el, végezz gyakran lelkiismeret-vizsgálatot

- Ha katolikus vagy akkor áldozz gyakran és menj szentségimádásra

- Olvasd sokat a Bibliát, főleg az Újszövetséget

- Menj közösségbe, keress egy lelki vezetőt

- Kérj jelet Istentől

- Légy türelmes mert Isten fog válaszolni, de nem akkor amikor mi elvárjuk vagy követeljük hanem amikor úgy dönt hogy az idő erre megfelelő


Mivel nem ismerem a helyzetedet ezért nem tudom hogy a fentiek közül melyiket van lehetőséged megtenni és melyiket nem.

2011. okt. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Úgy tudom hogy meg vagyok keresztelve elsőáldozó is voltam és bérmálkoztam is.Római katolikus vagyok és részt szoktam venni egy ifjúsági csoport beszélgetésein ahol az atya választ egy témát és mi kibeszéljük.
2011. okt. 5. 14:19
 5/22 anonim ***** válasza:
Hát, nem tudom, te hogy vagy vele, kérdező, de legalábbis a magam részéről nem hogy magamat, de egy lyukas fityinget sem adnék át egy olyan "Istennek", aki annyi borzalmas tömegmészárlást vitt véghez önkezűleg és a népe által is, mint a Bibliáé. A 20. század legnagyobb diktátorai együttvéve sem érnek a közelébe se népirtás tekintetében. És akkor még higyjük el, hogy ő a szeretet "istene"? Na persze, én meg Barack Obama ikertestvére vagyok.
2011. okt. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Az Isten megengedi a bűnt de nem követi el.

Isten áldjon és vigyázz magadra.

2011. okt. 5. 14:46
 7/22 anonim ***** válasza:

"Római katolikus vagyok és részt szoktam venni egy ifjúsági csoport beszélgetésein ahol az atya választ egy témát és mi kibeszéljük."


Az jó akkor közösséged már van. De azért próbálj keresni lelki vezetőt is akivel négyszemközt lehet beszélgetni érzékenyebb témákról. Ez lehet mondjuk a gyóntatód is és akkor praktikusan a lelki vezetés és a gyónás mehet egyszerre.

2011. okt. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

A teljes önátadás már a természetben megtörtént, amiképpen a teremtett és az isteni valóság egymással a Fiúban összekapcsolódott, úgy a keresztény ember is benn van a keresztség kegyelme által a Fiúban. Az Egyház az egész évet harmonikusan berendezte, hogy mikor mit csináljon a nyáj.


Jézus Krisztus keresztáldozatát azért hozta, hogy benne meghaljunk (keresztség), Isten Szentlelkét vegyük (bérmálás), és hogy a keresztáldozat újra meg úrja hétről hétre valóságosan megjelenjen és benne folyamatosan megújulhassunk. Nem kell sokat erőlködnünk hozzá, mert a természetest természetfelettibe emelte Krisztus.


Elsősorban fontos, hogy elsősorban olyan írásokat olvass, amelyek ezeket explicite kitárgyalják, és szembesülj mélyebb igazságokkal. Ez a legfontosabb, amíg a gyökérzet ki nem fejlődik, addig nem kell gyümölcsöt teremni. Azután pedig belevágódhatsz az Egyház vérkeringésébe, a böjtbe stb.stb.

2011. okt. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
72%

csakis kizárólag tapasztalati úton ismerheted meg Istent.

a Biblia szép és jó, de csak a helyénvaló viselkedésre tanít.

Istent megtapasztalni meditáció útján lehet.

2011. okt. 5. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=YYnzL5IuK3M&feature=related


Ja, így meditálva... Ne röhögtessük ki magunkat, kérem. Az igazság nélkül az önsanyargatás semmit nem ér. Sőt igazsággal is csak eszköz bizonyos esetekben.

2011. okt. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!