Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen vallású lehet az a nő,...

Milyen vallású lehet az a nő, aki? (többi lent)

Figyelt kérdés
Kihangsúlyozta, hogy nálunk nem állítanak karácsony fát és még a feszülettől is rosszul van ha azt mondjuk valakinek a nyakában látja meg nyaklánc formában.
2011. okt. 18. 10:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
94%
Jehova
2011. okt. 18. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
jehovista
2011. okt. 18. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
94%
Lehet muzulmán is.
2011. okt. 18. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Andizsuzsi ***** válasza:
79%
Bármilyen nem keresztény vallású, de ez a merev elzárkózás és "rosszul levés" valóban a Jehova Tanúira jellemző.
2011. okt. 18. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
58%

Sziasztok!


Elárulom, hogy nem csak a Jehova tanúi (mint magukat kereszténynek vallók) nem foglalkoznak a karácsonnyal vannak más keresztények is.


Sokan nem is tudják, valójában hogyan alakult ki a karácsony...


"A karácsony története


Amióta az emberiség földműveléssel, állattartással foglalkozik, a napfénynek, a meleg tavaszi és nyári hónapoknak óriási szerepük van az emberi társadalmak életében. Az emberek táplálékukat a meleg időszakokban tudták megtermelni, ilyenkor bőség és jólét jellemezte a közösség életét, szemben a hideg téli napokkal, amikor az éhezés, a hideg és a sötét kerítette hatalmába az embereket.

Érthető tehát, ha az ókori népek hálaadó, köszöntő rítusokkal ünnepelték a téli napfordulót, amely időponttól kezdve a nappalok egyre hosszabbodnak, átvitt értelemben a fény győzedelmeskedik a sötét éjszaka felett. Ezeknek a rítusoknak az is a szerepük volt, hogy az elcsigázott emberekbe reménységet, hitet öntsenek, hogy könnyebben viseljék azt az időt, ami a tavasz beköszöntéig hátravan.


Az ókori Rómában a december 17-24. közötti időszakban tartották a Szaturnália ünepeket. Szaturnusz a földművelés, a paraszti munkák istene a római hitvilágban. Az emberek nagy lakomákkal, ivászatokkal, tánccal, zenével ünnepelték Szaturnuszt, szokásban volt a szolgák megajándékozása, és bizonyos munkák tiltva voltak. A házaikat örökzöld borostyánágakkal díszítették.

A naptárreformig a Római Birodalomban az új év kezdete is ekkorra esett.


Egy római almanach szerint már Kr. u. 336-ban megünnepelték Rómában a karácsonyt. A Római Birodalom keleti részén azonban január 6-án emlékeztek meg arról, hogy Isten megjelent Jézus születésekor és megkeresztelésekor, Jeruzsálemben pedig csak a születést ünnepelték. A IV. század során a legtöbb keleti egyház átvette Jézus születésének ünnepéül a december 25-i dátumot.


Az ellenállás Jeruzsálemben tartott a legtovább, de végül ott is elfogadták az új időpontot. Az örmény egyház azonban a mai napig ragaszkodik a január 6-i karácsonyhoz. Miután keleten is december 25-én rögzült a karácsony, Jézus keresztelésére január 6-án emlékeztek. Nyugaton viszont ezen a napon ünnepelték a háromkirályokat, akik felkeresték a gyermek Jézust.


A karácsonnyal összekapcsolódó hagyományok így többféle forrásból erednek. A római világban a Saturnalia (dec. 17.) a vidámság és az ajándékozás napja volt. December 25-ét az iráni isten, Mithra születésnapjának is tartották, akit az Igazságosság Napjának neveztek. Ezekhez a szokásokhoz járultak a germánok és kelták téli napfordulóhoz kapcsolódó rítusai, amikor a teuton törzsek behatoltak Galliába, Britanniába és Közép-Európába.


A mai értelemben vett, keresztény karácsonyról a IV. század óta emlékezünk meg. December 25-e Jézus születésnapja, az előző este karácsony böjtje vagy Szenteste, 26-a pedig az ünnep második napja.


Karácsony napjával egy újabb ünnepi szakasz veszi kezdetét, a karácsonyi tizenketted, mely 12 napig, január 6-ig, vízkereszt napjáig tart. Ez a nap egyben a vizek megszentelésének és Jézus megkeresztelésének ünnepe is. Vannak országok (pl.: Spanyolország), ahol e napot a háromkirályok napjának nevezik, és nagyobb ünnep, mint maga a karácsony.


Miért pont december 25?


Jézus születésének pontos dátuma nem maradt ránk. Az ősegyházat teljesen lefoglalta a húsvéti eseménykör, a megfeszített és feltámadott Úr ünneplése. Eleinte több jeles hittudós tiltakozott Jézus születésének az ünneplése ellen, mondván, hogy a Bibliában csak pogány vagy elvetemült uralkodók tartottak születésnapot.


Amikor az ősegyház visszanézett Jézus működésére, először megkeresztelkedését látta jelentősnek, hiszen ez nyilvános működésének nyitánya, ekkor jelent meg népe előtt, s ekkor hitelesítette őt a mennyei szózat. Így a legrégibb keresztény ünnep – húsvét után – a vízkereszt lett január 6-án, görög nevén az Epiphania ünnepe, amely hirdeti: „Megjelent (epephané) az Isten üdvözítő kegyelme minden embernek". Már a II. században ünnepelték, és az egész Keleten elterjedt. Ám nyugaton úgy érezték: külön kell választani az Úr születésének és megkeresztelkedésének ünnepét. Ezért a születés ünnepét december 25-re tették. Miért? Erre két magyarázat is van:


1. ősi elképzelés szerint a világ teremtése tavasszal kellett történjék, s március 25-e lehetett a teremtés első napja. Akkor pedig az új teremtés kezdetének is ekkor kellett lennie. Viszont, ha Jézus március 25-én fogantatott, akkor december 25-én kellett megszületnie.


2. A vallástörténeti magyarázat szerint egy pogány ünnep kiszorítása volt a cél ezzel a dátummal. A Római Birodalomban a Napisten ünnepét ülték e napon a téli napforduló után (dies invicti Solis = a győzhetetlen Nap ünnepe). A Circus Maximusban nagyszabású kocsiversenyek szórakoztatták a tömegeket – e látványosság az égbolton vágtázó napisten mítoszának a megjelenítése volt, éjszaka pedig álarcos vígassággal, lármás áldozati lakomával hódoltak a Napnak. Kézenfekvőnek látszott, hogy ezen a napon ünnepeljék „az Igazság Napjának” megjelenését. Az ünnepnek ez a kialakulása Nagy Konstantin alatt (306–336 között volt császár) ment végbe. ő maga is a napkultusz hívéből lett a kereszténység támogatója. A december 25-i ünnep – a meggyőző analógiának köszönhetően – Nyugaton igen hamar elterjedt."



Sokan úgy gondolják, még akkor is miért ne lehetne megemlékezni Krisztus születéséről, mikor valóban nem lehet tudni, mikor volt, de azt viszont tudhatjuk, hogy karácsonykor eredetileg a napfordulót ünnepelték.


Elég érdekes Krisztust ünnepelni egy hazugsággal...


Én nem vagyok tanú! Soha nem is lennék! Véleményem szerint nagyon messze állnak Krisztus követésétől.


Megtért keresztényként mondom, hogy számomra nem fontos a karácsony, mint ünnep. Az, hogy a család együtt van az egy jó dolog, pláne, ha esetleg még tényleg Krisztusról is beszélgetnek...


Azért elgondolkodtató, hogy miért nem tudhatjuk, hogy mikor (melyik nap) született Krisztus! Mert nem ez a fontos, hanem az, amiért jött és amiért meghalt!!!!


A tanúk ha valóban "rosszul" vannak a feszülettől az véleményem szerint csak azért lehet, mert szerintük nem kereszten halt meg, hanem kínoszlopon.


Én mikor megtértem leszedtem a feszületet a falról, hogy képletesen fejezzem ki magam leszdtem a keresztről, mivel már feltámadt...


De természetesen mindenki úgy ünnepel és úgy próbálja megtalálni (keresni) Isten szeretetét, ahogy jónak látja.


Minden jót.

2011. okt. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
75%

Kedves utolsó! Ha elolvastad volna rájöhettél volna, hogy nem vagyok tanú!


Én nem kötekedtem veled ellentétben hanem csak leírtam, hogy lett összekapcsolva a karácsony Krisztussal. Képzeld én is állítok fát csak nem rajongom körül, sőt még a gyerekeim is kapnak ajándékot, csak engem nem érdekel ez a felhajtás, amit az emberek csinálnak karácsonykor.


Mit jelent az, hogy más jehovásként?


Akit nem érdekel az nem olvassa, akit meg érdekel az úgy is elolvassa, mi közöd hozzá?

2011. okt. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Nem hittem volna, hogy ennyien írni fogtok :) Lehetséges jövendőbeli munkaadóm az illető...azért kérdeztem, hogy tudjam mire számítsak :)
2011. okt. 18. 14:17
 8/17 A kérdező kommentje:

Tudnátok erre is választ adni nekem??



Start kártya igénylő lapot hol lehet letölteni? Az apeh.hu oldalon belül hol? Én nem találom!

2011. okt. 18. 14:17
 9/17 anonim ***** válasza:

Szia!


Még az eredeti kérdésedre válaszolnék annyit, hogy az is lehet, hogy full ateista a hölgy.

Ha zavar a téma, akkor kerüld, de úgyan úgy állnék hozzá mint bárki máshoz...


Nyugodj meg, ha tanú akkor nem fog vele zaklatni (szerintem). Úgy vettem észre, hogy a környezetüket nem "zaklatják". Szomszédunkban laktak, de soha nem beszéltek róla. Most, hogy máshol lakunk (nem tudták, hogy hol)hozzánk is becsengettek, de nem mentem ki, mert nem akartam "összeveszni" velük, és nem akartam kellemetlen helyzetbe hozni sem őket, sem magamat...



Az utóbbi kérdésre válaszolva, nem tudom, hogy sikerült-e letölteni, ha nem, próbáld meg itt:



Az apeh honlapján a keresőbe írd be: 11T34START letöltése


Vagy itt:

[link]



Remélem tudtam segíteni.

2011. okt. 19. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező

Miért lenne "rosszul" egy Tanú (ha Tanú) a kereszttől? Csak nem használják és nem akasztják a nyakukba ezt a kínzó és kivégzőeszközt, ennyi. Mi ezzel a baj?

De ha én ezt másoknak elmondom, akkor az "zaklatás"? Az miért nem zaklatás, ha ugyanezt mindenki megteszi, mert valamikor mindenki beszélget másokkal a világnézetéről, alapvető emberi tulajdonság és jog? Mielőtt én Jehova Tanúja lettem, az én munkatársaimmal is is beszélgettünk a saját meggyőződéseinkről, teljesen hétköznapi és természetes dolog. Sőt, sok világi ember ezt tényleg durván és különösebb tolerancia nélkül adja elő. Az nem baj? Miért "csak" a Tanúk "erőszakosak", ami nem is igaz?

2011. okt. 21. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!