Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan bánnak a nőkkel a...

Hogyan bánnak a nőkkel a muszlim vallású török fiúk?

Figyelt kérdés
2011. szept. 9. 19:44
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
92%

Nem tudom konkrétan mire gondolsz. Mindenhol vannak jó és rossz emberek. Itt is van aki veri a családját, annak ellenére, hogy keresztény és ott is vannak férfiak, akik tisztelik a nőket. Fordítva is igaz.

Személyes tapasztalatom, hogy volt 3 török csoporttársam egy félévre. 2 fiú és 1 lány. A fiúk mindig megvárták a lányt, ha mondjuk elment mosdóba az órák után és elkísérték. Mondhatni figyelmesek voltak vele.

2011. szept. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Értem, csak olyanokat hallottam, hogy a muszlim vallású férfiak mindig figyelmesek a nőkkel és tiszteletben tartják őt. Olvastam valahol olyat, hogy ha egy fiú szexel a lánnyal akkor feleségül akarja venni. (ez azért elég furcsa nekem...)

Most arra célzok hogy egy muszlim fiú nem akarja egyből lefektetni a lányt? Tehát ha közeledik felé akkor ő azt komolyan gondolja? És nem csinálja össze-vissza más lányokkal..?

Igen, tudom, különbözőek az amberek. De engem az érdekel hogy a vallás mit követel meg tőlük.

Egyébként köszönöm :)

2011. szept. 9. 19:53
 3/23 anonim ***** válasza:
37%
Kérlek. Nagyon hevesen és kitartóan udvarolnak. Aztán amikor elvett feleségül pofozni fog, kutyaként tart, állandóan análisan akar közösülni veled, és nem finoman.
2011. szept. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Hát, elvileg (én így olvastam) a muszlim vallásban a "járás" nem engedélyezett, rögtön el kell jegyezni a leányzót. Tehát, HA tényleg hívő muszlim, akkor lehet, hogy udvarolgat stb, de járni nem fog veled, hanem megkéri a kezed. Persze, lehet rosszul tudom, mert annyira nem vagyok jártas a vallásban.
2011. szept. 9. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
59%

Előző válaszból süt a sötétség. Ne foglalkozz ilyen válaszokkal.

A mai világban már nem annyira követik a vallási előírásokat, mint régen. Igaz, ez a keresztényekre is. Nem mindenki akar elvenni, ha szexelsz vele. Sőt sokan utaznak a könnyű lányokra, mint itt is. Manapság már ők is olyanok, mint itt Európában, hiszen ugyan azokon a filmeken szocializálódunk. Stb. Viszont tény, hogy ott a lányok nem mutogatják annyira, mint itt ezért jobban tisztelik a lányokat is. Szerintem embere válogatja, hogy milyen, függetlenül a vallástól. (Most nem a fundamentalista iszlamistákról beszéltem, hanem az európai kultúrkörhöz kapcsolódó muszlimokról.)

2011. szept. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
40%
* 54%-os válaszolóra gondoltam.
2011. szept. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 kriszti78dk ***** válasza:
96%
Muszlim párom van 7 éve,és elmondhatom a fele sem igaz amit itt írkálnak.Persze vannak szélsőséges népek mint pl az irániak,afgánok,de nem mindegyik rabszolgatartó.
2011. szept. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
97%

Én csak a tapasztalataimra tudok támaszkodni. Egy nyarat kint töltöttem, így némi tapasztalatom akad srácokkal.

Abszolút változó, hogy ki milyen. Kinti ismerősöm szerint a török férfiak a török nőkkel kevésbé segítőkészek, ugyanakkor udvariasak, tisztelettudóak.

Az európai nőkkel segítőkészek, de az utóbbi két tulajdonság kevésbé érvényesül. Imádják az európai nőket és minden vágyuk, hogy megkaparintsák őket... csak hogy egy példát mondjak egy kisváros piacán végigsétálva kb 2 percenként kaptam felajánlkozást arra, hogy a párom lesz, avagy a férjem egy-egy férfi. Ez nekem a tisztelet megadásának teljes hiányát tükrözte, mintha azt hinnék én csak ezért vagyok ott...

Ugyanakkor ez tényleg abszolút változó, mert 90%-ban igaz hogy majd kiestek olykor a szemükön, de tényleg megadták a tiszteletet, előzékenyek voltak, semmi panaszom nem volt rájuk. Megértőek, nagyon nagyon nagyon jót lehet velük beszélgetni (már amelyik normálisabb fajtából való és nem megd*gni akar rögtön mindenkit), őszinték, tisztalelkűek, én imádtam őket.


Kedves török férjjel rendelkező hozzászóló, szerezhetnél nekem kinti férjet! :D

2011. szept. 10. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen : ) Kicsit tisztábban látom a dolgokat..

És most egy személyesebb kérdés: Törökországban megismertem egy fiút, azóta rendszeresen beszélünk de nagyon odaadó, rendes és élőben nem tett illetlen megjegyzéseket, de látszott rajta hogy "udvarol". Mondtam neki, hogy én csak 3 év múlva megyek ismét törökországba, de azt írta vár rám...

Facebook-on tartjuk a kapcsolatot, de úgyjött le nekem, hogy ő teljesen muszlim vallású. Most akkor ő mit akarhat tőlem? (ő 18 éves)

2011. szept. 10. 11:14
 10/23 anonim ***** válasza:
95%

A muszlimokkal kicsit vigyázni kell, már ha tényleg tartja rendesen a vallását (nagyon sokan nem teszik már).

Először is, ha mélyen vallásos családból származik, akkor valószínűleg a szülők nem fogják jó szemmel nézni, hogy nem hogy nem a saját vallásukból valót, de mégcsak nem is török lányt talált magának a fiacskájuk. Értem ezt úgy, hogy egy maradi családnál tényleg elfajulhat annyira ez a dolog, hogy akár kitagadják a gyereküket, de többnyire inkább a fiatal, nem török, nem muszlim pár jelölt szokott előbb eltűnni a képből.

Azért mondtam, hogy vigyázni kell velük, mert az iszlám/muszlim vallás szerint a nő "alacsonyabb rendű", a férfiak állnak mindenek felett és bár én csak szerető muszlim párokat láttam mindenfelé Törökországban szerencsére (bár ki lát a felszín alá?), de olykor előfordul az is, hogy a férj gyakorlatilag használati tárgynak tekinti az asszonyt. Mit is várunk, ha régen egész háremeket tarthatott egy férfi? Ezt elég jól tükrözi szerintem az is, hogy a mecsetekben is külön elkerített rész van a nőknek a mai napig, az hogy fejkendő és hosszú öltözék nélkül nem léphetnek ki az utcára és az, hogy egy muszlim nő nem mehet hozzá más vallású férfihez, míg muszlim férfi elvehet zsidó vagy keresztény nőt.

Egyszóval nem egy rangban van férfi is nő, ami neki lehet természetes, de neked egyáltalán nem lenne az, ha esetleg vele kezdenél.

A modernebb, egyáltalán nem, vagy szinte alig vallásos férfiakkal semmi gond. Én úgy gondolom némelyik sokkal érzékenyebb, odaadóbb és előzékenyebb/ tisztelettudóbb, mint a magyar pasik jó része. No meg van egy ellenállhatatlan sármuk az is biztos! :)


Lényeg a lényeg, nyugodtan megbeszélheted vele a valláskérdést szerintem. 3 években előre beszélni/ gondolkodni szerintem fölösleges, majd alakul valahogy, de ha tényleg mélyen vallásos, akkor az én véleményem szerint jobb ha már most elfelejted. A kérdésre a választ viszont csak is úgy kaphatod meg, ha megkérdezed mennyire tartja ezt a dolgot fontosnak. Én vallásos, muszlim férfival/ fiúval nem jönnék össze, ellenben modern, vallását nem igen tartóval minden további nélkül!

2011. szept. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!