Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen az Istenképetek? Csak...

Milyen az Istenképetek? Csak hívők válasza érdekel!

Figyelt kérdés
Hogyan gondoltok Istenre, milyen viszonyban képzelitek el a vele való kapcsolatot, és egyáltalán mit gondoltok róla?
2011. okt. 19. 20:41
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
85%

Isten nem igazságos, hanem maga az Igazság. Isten nem szerető, hanem maga a Szeretet. Én így gondolok rá.

Freya

2011. okt. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Istenre úgy gondolok, mint a Teremtőre, aki által létezik minden. Mint mennyei Atyámra, aki ismert engem már születésem előtt. Tudta és tudja, milyen vagyok igazából, nem lepi meg semmi, úgyhogy felesleges lenne titkolózni előtte.

Kegyelmes, irgalmas és hűséges; tehát ha valami butaságot teszek - ami elég gyakran előfordul - , akkor nem vág fejbe a nemlétező botjával vagy egy villámmal, hanem megbocsát; továbbá segít az életben, a harcokban. Sokszor nehéznek érzek dolgokat, és kiakadok, de végül mindig rájövök, hogy Ő akkor is szeret, és nem hagyott el. Fogalmam sincs, hogy ezek a nehézségek, a kemény élethelyzetek miért vannak, mire jók, stb., de már megtanultam, hogy felesleges kapálózni és lázadozni, vádolni Őt, haragudni Rá. Ő Isten, én meg ember vagyok, Ő jobban tudja...


Amikor nagyon csökönyös és makacs vagyok, nem tart vissza erőszakkal; megvárja, hogy nekimenjek a falnak és jól beverjem a fejem; de aztán jön, felemel, és begyógyítja a sebeket.

Igyekszem nem visszaélni a jóindulatával, a szeretetével; igyekszem az Ő útján járni, azaz követni Jézust; hagyni, hogy az Atya olyanná formáljon, mint Ő. Ez gyakran iszonyatosan nehéz, mert a "józan észnek" teljesen ellentmond, de megtanulható, mert az Ő iskolájában nincs végleges bukás... Addig ismétel osztályt az ember, amíg meg nem tanulja.


Hát, más most nem jut eszembe.


Ja, még egy: eszméletlenül jó humora van. :)



@Freya:

Picit javítanálak: "Isten nem csak / pusztán igazságos, hanem maga az Igazság. Isten nem csak / pusztán szerető, hanem maga a Szeretet."


Gondolom, Te is így gondoltad. :)

2011. okt. 22. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Szép válaszok.
2011. okt. 22. 15:02
 14/14 anonim ***** válasza:

@Berta: Igen, így gondoltam.

freya

2011. okt. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!