Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten mindenható és mindentudó?

Isten mindenható és mindentudó?

Figyelt kérdés
2011. okt. 20. 20:54
1 2 3 4 5 6
 11/58 anonim ***** válasza:
48%

"azért paradoxon, mert.

Ha Isten mindentudó, akkor előre tudja, hogy később hogyan fog mindenhatósága révén beavatkozni a jövőbeni dolgokba. Viszont ebből kiindulva később már nem tud ezen változtatni, hiszen akkor előre tudnia kellett volna, hogy majd változtatni fog. Szóval ez paradoxon."



Isten nem változtat, pontosan úgy tervezett el mindent, hogy te azt hidd, ő változtatott. Istent nem lehet emberi ésszel felfogni, a végessel a végtelent...

2011. okt. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/58 anonim ***** válasza:
48%
egyébként a mindenható meg a mindentudó csak nagy szavak, nem kell szószerint venned őket. nyilván könnyű ilyen szavakba belekötin.
2011. okt. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/58 A kérdező kommentje:

Gondolkodj:)

Tehát. Isten mindentudó. Ergo előre tudja, hogy később mindenhatósága révén hogy fog cselekedni a jövőben.

Viszont később már nem tud ezen változtatni, hiszen ha változtatni akarna, akkor már azt is előre tudnia kellett volna. Ergo nem mindentudó.

Például:

Előre tudta, hogy 10 év múlva lesz egy gyermek, aki leukémiás lesz, és meg fog halni, anélkül, hogy ő közbeavatkozna. Megszületik a gyerek, leukémiás lesz, és ő úgy dönt, hogy a sok imára válaszolván mégis megmenti a gyereket. Így tehát mindenható, de nem mindentudó, mert előre tudnia kellett volna, hogy később beavatkozik.

szóval mindent ő sem tud.

"Már miért kellene ezen változtatnia? "

Nem kell, lehet, hogy ő nem is akar. De nem is tudna. és ez a lényeg.

2011. okt. 20. 21:42
 14/58 anonim ***** válasza:
49%

Szia!


Szerintem a gondolatmeneted hibás. Ugyanis, ha Isten látta a jövőt, akkor azt is tudta, hogy a kisgyermek imádkozni fog a gyógyulásáért, és eldönthette előre azt, hogy erre az imádságra hogyan fog reagálni.


A próféciáknak is éppen Isten előre ismerése a lényege, pontosan tudja, hogy mikor mi fog történni. Éppen ez különbözteti meg a Kereszténységet a többi vallástól.


Üdv. Péter

2011. okt. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/58 anonim ***** válasza:
92%

"Tehát. Isten mindentudó. Ergo előre tudja, hogy később mindenhatósága révén hogy fog cselekedni a jövőben.

Viszont később már nem tud ezen változtatni, hiszen ha változtatni akarna, akkor már azt is előre tudnia kellett volna. Ergo nem mindentudó."

Hibás eszmefuttatás. Elmondom miért.


Megyek egy autóval, én vezetem, pontosan ismerem az utat. Elindulás után tudom, hogy 2 km múlva jobbra kell majd kanyarodnom. Ennek a tudásnak a birtokában kanyarodhatnék én most is, de akkor beleborulnék az árokba. Tehát tudom, hogy mit kell majd tennem, de megvárom az idejét annak, hogy tegyem azt amit kell. Odaérek a kanyarhoz és lefordulok jobbra. De ez a részemről csak filozófia volt. Igazából én nem hiszek a determinizmusban. A világ sokkal inkább úgy működik, ahogy a kvantumfizika is. A részecskék egyénileg igazából nem számítanak. Ami számít, az az, hogy rendszerként hogyan hatnak egymásra, és ebből kifolyólag rendszer szinten mi lesz majd a végeredmény, mert ez az ami meghatározható. Hogy melyik részecske igazából mit tett, az teljesen mindegy, dobd ki az egyiket, a helyére van millió és millió másik, az összes viselkedése határozza meg a végeredményt.

Istent abban a megközelítésben soha nem értheted meg, ahogyan az egyszerű emberek hisznek, hiszen te nem hiszel, hanem gondolkodsz. Ami téged képtelenné tesz a hitre, az az, hogy nem megérteni akarod magad körül a világot, hanemcsak szeretnéd cáfolni azt, amit nem is akarsz igazából érteni.

2011. okt. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/58 anonim ***** válasza:
..megérteni intuitíve, nem racionális okfejtéssel
2011. okt. 20. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/58 anonim ***** válasza:
34%

"Előre tudta, hogy 10 év múlva lesz egy gyermek, aki leukémiás lesz, és meg fog halni, anélkül, hogy ő közbeavatkozna. Megszületik a gyerek, leukémiás lesz, és ő úgy dönt, hogy a sok imára válaszolván mégis megmenti a gyereket. Így tehát mindenható, de nem mindentudó, mert előre tudnia kellett volna, hogy később beavatkozik."


Egyrészt nagyon rossz az elképzelésed Istenről. Ne egy szakállas bácsinak képzeld a hegyről, aki teljesíti a kívánságainkat....


Másrész(belemegyek a játékodba) Isten azért teremtett egy leukémiás gyereket, akinek 0%a van a 'túlélésre', hogy kezdjen el hinni Istenben. Vagyis Isten előre látta, hogy az a gyerek, csak akkor fog hinni benne, ha úgy születik meg, hogy csak isteni csoda segíthet rajta.

2011. okt. 20. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/58 anonim ***** válasza:
43%

Egyébként meg nagyon fiatalnak és éretlennek tűnsz ahhoz, hogy megcáfold Isten létezését.

pl. Stephen Hawking érvei elég meggyőzőek, de szerintem még ő maga is tudja, hogy hibásak.... szóval kicsit még gondolkozz.

2011. okt. 20. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/58 anonim ***** válasza:
29%

"Vagyis Isten előre látta, hogy az a gyerek, csak akkor fog hinni benne, ha úgy születik meg, hogy csak isteni csoda segíthet rajta."


Jól értem? Isten azért teremtett egy leukémiás kisgyereket, hogy legyen valaki aki hisz benne? Ez nem önzőség?

Egyébként ha már itt tartunk: a biblia szerint a homoszexuálisoknak halál a büntetésük. Akkor isten miért is teremt melegeket?


...

2011. okt. 20. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/58 anonim ***** válasza:
48%

"Jól értem? Isten azért teremtett egy leukémiás kisgyereket, hogy legyen valaki aki hisz benne? Ez nem önzőség?"


Nem jól érted. leírtam, hogy rosszul képzelitek el istent.

2011. okt. 20. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!