Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Képes-e felállitani az ember...

Szabolcs1988 kérdése:

Képes-e felállitani az ember olyan kormányzatot, amely valóban biztositani tudja a tartós boldogságot?

Figyelt kérdés
2011. okt. 21. 11:00
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

A "tartós boldogság" nem a kormányzattól függ, hanem tőled.

a kormány maximum a normális anyagi színvonalat, a közbiztonságot, és a jogbiztonságot tudja biztosítani, de a "boldogságot" nem.

Azt te tudod elérni, illetve te tudod megteremteni a saját életedben.

Ebben a kérdésben nem a kormányra kell számítani, hanem magadra.

2011. okt. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Kinek biztosítana tartós boldogságot?

Aki felállítaná azt a bizonyos kormányzatot? Talán.

Mindenkinek? Kizárt.

A boldogság egy lelkiállapot, nem kormányzat kérdése.

2011. okt. 21. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Én ugy gondolom, hogy a jellenlegi kormányzatok eltünnek, és csak egyetlen egy kormányzat lesz. Isten Királysága fogja felválltani a jelenlegi uralmakat. Hiszen a minta imában is ezt kérjük. "Jöjjön el a Te Királyságod"
2011. okt. 21. 11:10
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy milyen "kormányzatoké" a jövő, és, hogy ki tűnik el, vagy ki nem, de az Isten mentsen meg az olyan kormányzattól, aki engem erőszakkal boldogítani akar!

Nem kell!

Azt én tudom, hogy engem mi tesz boldoggá, ez az én dolgom, és nem is szeretem, ha ebbe valaki bele akar szólni.

Ne akarják "központilag" boldogítani az embereket!

Abból úgy sem sül ki semmi jó.

2011. okt. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
33%

Igen, ezért imádkozunk, és valóban jó lenne, ha az emberi kormányzatok végre eltűnnének örökre és valami olyan jönne helyette, ami nem öncélú, nem a harácsolás vezérli, hanem azt is nézik, hogy a nagy többség boldogulását, jólétét elősegítse.

De hiába imádkozunk, úgy tűnik, ez az idő sosem jön el, legalább is nem mostanában lesz.

2011. okt. 21. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Sajnos minden ami emberalkotta hibás és véges. Az emberek ősidők óta próbálják megtalálni a megfelelőt, az elméletek nem is rosszak no de a megvalósítás? Hát ott bejön az emberi jellem mint tényező. Azt meg tudjuk milyen.

Ezt az isten királyságos alternatívát nem tudom értékelni.

2011. okt. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Az imáink biztos, hogy meghallgatásra találnak, abban az esetben, ha szivből kérjük, és vágyunk is rá.

Isten soha nem hagy cserben, ezt abból is tudjuk, hogy már a kezdetek kezdetén mikor vétkezett az első emberpár, már ott a sorsunkra hagyhatott volna, de ennek ellenére elküldte Jézust mint megváltót, azért, hogy nekünk jobb legyen az életünk.

BÁr ugy tünik a jelenlegi világhelyzetét nézve, hogy soha nem lesz jobb, de a Biblia biztosit minket arról, hogy nem sokára eljön az a Királyság, melyről Jézus is beszélt földön létekor. Ha körül tekintünk a világban, tényleg csak, erőszakot, gyülöletet, katasztrófákat látunk és tapasztalunk. A Biblia felhivja a figyelmünket arra, hogy milyen jelek lesznek az utolsó napokban.

II.Timóteusz 3:1-5: Azt pedig tudd meg, hogy az utolsó napokban nehezen elviselhető, válságos idők lesznek. 2 Mert az emberek önmagukat szeretők lesznek, pénzszeretők, önteltek, gőgösek, káromlók, szüleik iránt engedetlenek, hálátlanok, illojálisak, 3 természetes vonzalom nélküliek, olyanok, akik nem készek semmilyen megegyezésre, rágalmazók, önuralom nélküliek, vadak, a jóságot nem szeretők, 4 árulók, keményfejűek, büszkeségtől felfuvalkodottak, inkább gyönyörszeretők, semmint Istent szeretők, 5 akiknél megvan az Isten iránti odaadásnak egy külső formája, de erejére nézve hamisnak bizonyulnak; és ezektől fordulj el.

Máté 24:7 Mert nemzet támad nemzet ellen, és királyság királyság ellen, és lesznek élelmiszerhiányok meg földrengések egyik hely után a másikon.

Szerintem egyet értesz azzal, hogy napjainkra ezek az állapotok jellemzőek.

De van másik bibliavers, amely mindezek állapotok elenére buzditóak, és örömet adnak az embereknek, nekem is. Zsoltárok 37:10-11- Egy kis idő még, és nincs többé gonosz, Nézed a helyét, és nincsen sehol. 11 A szelídek pedig öröklik a földet, És gyönyörködnek majd a béke bőségében.

2011. okt. 21. 12:24
 8/18 anonim ***** válasza:

"Szerintem egyet értesz azzal, hogy napjainkra ezek az állapotok jellemzőek."


Amióta az ember létezik, ezek az állapotok jellemzőek...

2011. okt. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Pontosan, egyetértek veled, viszont ezek az állapotok, jelenleg kerültek a tetőfokára. Soha nem volt ennyire megfigyelhető. Például a terrorizmus 10-20 éve nem volt mindennapos,vagy ott vannak a betegségek, minden nap ujakat fedeznek fel. Aztán a föld kitulajdonitása.

Mindezek azt mutatják, hogy ha sokáig igy menne a Földet elpusztitanák az emberek. De Isten nem fogja ezt hagyni, hiszen Ő teremtette meg, és nem fogja hagyni, hogy az Ő teremtés müvét elpusztitsák az emberek, hiszen nem ez volt az eredeti szándéka.

2011. okt. 21. 13:03
 10/18 anonim ***** válasza:
Az ember nem, Istennek azonban semmi sem lehetetlen.
2011. okt. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!