Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért kritizálják a kisegyháza...

Miért kritizálják a kisegyházakhoz tartozó emberek a Szent Lélekkel való betöltekezést, és a nyelveken szólást ha ők nem rendelkeznek ilyen megtapasztalással?

Figyelt kérdés

Véleményem szerint akkor lenne rá jogalapjuk ha volna ilyen tapasztalatuk és bizonyítanák az igéből,hogy ez rossz és itt és itt vannak a negatív gyümölcsei.

Én szintén kaptam az Úrtól Szent Lelket és nyelveken is szólok,valamint a gyülekezetünkben lehet szabadon nyelveken szólni mármint a helyünkön.

Miért hozzák fel ellenpéldának az 1 Korintus 14-t ha ők sem igy(ahogy mi) sem úgy

(ahogy szerintük kellene gyakorolni)nem gyakorolják a nyelveken szólást.

Amiről nincs megtapasztalásuk hogyan érthetnék meg és magyarázhatnák azt ?

Ez a rész (14) nem azt mondja egyáltalán ne gyakoroljátok nyelveken szólást ha nincs magyarázó!

Sőt azt mondja hogy gyakoroljátok és azt is hogy hogyan.


2010. ápr. 7. 07:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

"Véleményem szerint akkor lenne rá jogalapjuk ha volna ilyen tapasztalatuk és bizonyítanák az igéből,hogy ez rossz és itt és itt vannak a negatív gyümölcsei."


- Az még véletlenül sem merült fel benned, hogy ők ezeknek az esteknek a hitelességét vonják kétségbe?

Egyébként ötletem sincs, hogy konkrétan kire gondolsz, mint kisegyházak.

2010. ápr. 7. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
25%
a válasz: temporális epilepszia.
2010. ápr. 7. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
57%

Szia!


Én értettem a célzást! ;-)

Szerintem a Szentlélek minden ajándékára szüksége van napjaink kereszténységének, és mind elérhető ma is. A Szentírás azonban azt tanítja, hogy egyes ajándékok fontosabbak másoknál, és mi figyeljünk a legfontosabbakra:

"Igyekezzetek pedig a hasznosabb ajándékokra" (I. Kor. 12:31)

Ha megfigyeled a lelki ajándékoknak a Bibliában talált felsorolásainál a nyelveken szólás általában a végén foglal helyet.

A karizmatikusok többsége azonban a feje tetejére állítja a listát, és a nyelveken szólás ajándékát a kereszténység hangsúlyos pontjának tartja. Én még azt is tapasztaltam, hogy megpróbálták elhitetni velem, hogy a nyelveken nem szóló keresztények "másodosztályúak".

Az azért elgondolkodtató, hogy a karizmatikusok többsége azt állítja, hogy a nyelveken szólás a Szentlélek ajándéka, és az általa betöltött emberek mindegyike nyelveken szól. Miért lehetséges mégis, hogy a Biblia több mint 50 olyan leírásából, ahol Isten népe betöltekezik a Szentlélekkel csupán háromszor(!) fordul elő, hogy ennek következtében nyelveken is szólnak...

Azon is érdekes elgondolkodni, hogy maga Jézus Krisztus is, vagy akár keresztelő János is betelt Szentlélekkel, mégsem szóltak nyelveken!

Az Újszövetség 27 könyvében csupán háromban esik szó a nyelveken szólásról és a 39 bibliai szerző közül csupán három: Lukács, Pál és Márk tesz említést a nyelveken szólásról. Úgy gondolom ez alapján helyezzük mi is ugyanarra a hangsúlyt, amire maga Isten teszi...


Üdv: Péter

2010. ápr. 7. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Akkor talán nekik ezt az Úr Jézusnak kellene megmondani,

/mivel tőle származik/hogy:

Jézus mi ezt úgy gondoljuk nem hiteles !


János evangéliuma 7,37-39:


7,37 Az ünnep utolsó nagy napján felállt Jézus,és így kiáltott:"Ha valaki szomjazik, jöjjön hozzám, és igyék!

7,38 Aki hisz énbennem,ahogy az Írás mondta,annak belsejéből élő víz folyamai ömlenek!"

7,39 Ezt pedig a Lélekről mondta, akit a benne hívők fognak kapni,mert még nem adatott a Lélek,mivel Jézus még nem dicsőült meg.


Hiába ígérted meg és a pünkösdi események után aki hisz benned ez a csoda valóságos lehet az életében.

Nem hisszük el!

Ebből a részből azt állapítottam meg minden hívőre vonatkozik ugyanúgy mint például az hogy bűneink meg

vannak bocsátva vajon erre is azt mondanák,hogy Jézus

ez nem hiteles!

Hiába haltál meg a kereszten és támadtál fel még mindig a bűneinkben vagyunk.

Melyik keresztény egyház vagy gyülekezet tenné meg ezt? Azon kívül a pünkösdi események után nem csak zsidókra hanem a nem zsidókra is kitöltetett a Szent Lélek és a történelem ezt igazolta ha a pünkösdi ébredéseket megnézzük a Péter szavai beteljesednek ezek

(az ébredések)során. (18. vers)


Apostolok cselekedetei:11,2-18:


11,2 Amikor aztán felment Péter Jeruzsálembe,vitatkoztak vele a zsidó származású hívők,ezt mondva neki:

11,3 "Körülmetéletlen emberekhez mentél be, és együtt ettél velük."

11,4 Ekkor Péter sorjában beszámolt a történtekről,és ezt mondta:

11,5 "Én éppen Joppé városában tartózkodtam, és imádkoztam, amikor révületben látomást láttam: valami nagy lepedőhöz hasonló szállt le, amely négy sarkánál fogva ereszkedett le az égből,és lejött egészen énhozzám.

11,6 Közelebbről megnéztem, és láttam benne a föld négylábú állatait, a vadakat,a csúszómászókat és az ég madarait.

11,7 Hallottam egy hangot is,amely így szólt hozzám: Kelj fel, Péter, öld és egyél!

11,8 Én azonban így szóltam: Semmiképpen sem,Uram, mert szentségtelen vagy tisztátalan még soha nem volt a számban.

11,9 De másodszor is megszólalt a hang az égből: Amit az Isten megtisztított,azt te ne mondd tisztátalannak.

11,10 Ez pedig három ízben történt,azután az egész felemelkedett újra az égbe.

11,11 És íme, abban a pillanatban három férfi állt meg az előtt a ház előtt,amelyben voltam, akiket Cézáreából küldtek hozzám. 11,12 A Lélek pedig azt mondta nekem: menj velük, és ne tégy semmilyen különbséget. Eljött azonban velem ez a hat testvér is,akikkel bementünk annak a férfiúnak a házába.

11,13 Ő pedig elbeszélte nekünk,hogy látta, amint az angyal megállt a házában,és ezt mondja neki:Küldj el Joppéba,és hívd át Simont,akit Péternek is neveznek:

11,14 aki olyan igéket hirdet neked,amelyek által üdvözülsz mind te,mind egész házad népe.

11,15 Amikor pedig elkezdtem beszélni,leszállt rájuk a Szentlélek, ahogyan ránk is leszállt kezdetben.

11,16 Ekkor eszembe jutott az Úr szava,aki így szólt: János vízzel keresztelt,de ti Szentlélekkel fogtok megkereszteltetni.

11,17 Ha tehát ugyanazt az ajándékot adta nekik is az Isten, mint nekünk, akik hittünk az Úr Jézus Krisztusban, akkor ki vagyok én,hogy akadályozzam az Istent?"

11,18 Amikor mindezt hallották, megnyugodtak, dicsőítették Istent,és így szóltak: "Akkor tehát a pogányoknak is megadta Isten a megtérést az életre."


És ma is tart ez a korszak.

2010. ápr. 7. 09:22
 5/14 anonim ***** válasza:
35%
Szekták szapulnak szektákat? Huhh, én már csak egy kávét kérek... ;-)
2010. ápr. 7. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Szia Péter!


Nemrég kezdtem olvasni Kenneth E. Hagin: Szent Szellem keresztség c. könyvét.

Ennek kapcsán merült fel bennem ez a kérdés.


Üdv:

Sanyi

2010. ápr. 7. 09:30
 7/14 anonim ***** válasza:
Csak egy kerdes: miert van szuksege egy nyelveken szolo karizmatikus predikatornak tolmacsra?
2010. ápr. 7. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
42%

Ez az a cucc, ahol hörögnek, fetrengenek a földön, rángatóznak, állathangokat adnak és azt mondják, hogy ez az ún. "Szent Szellem" műve?

Hát, annak is gratulálok, aki ezt beveszi.

2010. ápr. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Nem erről írtam,nem jól tájékozódtál ebben a dologban.

Majd akkor írj választ ha tájékozódsz és van normális véleményed.

2010. ápr. 7. 15:43
 10/14 anonim ***** válasza:

Ez az a cucc, ahol hörögnek, fetrengenek a földön, rángatóznak, állathangokat adnak és azt mondják, hogy ez az ún. "Szent Szellem" műve?

Hát, annak is gratulálok, aki ezt beveszi.



szerintem a hit gyülekezetesekre gondolsz a VIDÁM VASÁRNAPON! :d azt én is láttam.. :D


de szerintem ez csak egy nyelv,egy beszéd,ami belülről jön,ugye kérdező?Mert engem is érdekel,sztem nem kell tolmács sem,mert itt a szavak zöngése számít..nemtom jól gondolom e..de nekem tetszenek az ilyen misztikus dolgok,és egyáltalán nem ítélem el..asszem van olyan is,hogy fény egyháza,vagy Jézus szive..nem tom..

2010. ápr. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!