Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézusnak voltak testvérei?

Jézusnak voltak testvérei?

Figyelt kérdés

Szent Máté evangéliuma említést tesz 4 fiútestvérről (Jakab, József, Simon, Júdás) és még nővérekről is. Ez hogy lehetséges?


Lásd a "Jézus Názáretben" című szakaszt a linknél:


[link]


2011. okt. 23. 17:49
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:
OK. Köszönöm.
2011. okt. 23. 22:31
 22/28 anonim ***** válasza:
22%

Nincs mit.

Más kérdés? :D

Szóval helyesbítek, voltak testvérei, de Máriának nem volt több gyereke.

Amúgy meg még egy apróság, nem neked kérdező, még HA éltek is volna Máriáék nemi életet (én nem hiszem, de ez magán vélemény) akkor se írja sehol a Biblia, hogy több gyereke lett volna (mert nem minden aktusból lesz gyerek, és modern szavakkal, lehet József impotens volt.... +ezer meg ezer magyarázat) és nem is volt.

2011. okt. 23. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
81%

Szia!


Nos a katolikus egyház tanítása szerint Mária is szeplőtelenül fogantatott, és szűz maradt egész életében. A protestáns egyházak nem tanítanak ilyet, mert Máriának nem tulajdonítanak nagyobb szerepet, mint amit a Szentírás tulajdonít. Ezért van ellentét ebben a kérdésben a felek közt.


Én protestánsként természetesen ez utóbbival értek egyet, de nem tulajdonítok ekkora szerepet ennek a kérdésnek, és nem foglalok állást a katolikusok ellen, mert szívük joga azt gondolni erről, amit akarnak. Mindenesetre tény, hogy Jakabot, akinek levele az Újszövetségben található Jézus testvérének tekintették.


Üdv. Péter

2011. okt. 24. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%

Amikor elolvastam a kérdést, rögtön ez jutott eszembe:

"És nem ismeré őt, míg meg nem szülé az ő elsőszülött fiát; és nevezé annak nevét Jézusnak."Mt 1,25

Miért lett volna fontos így írni, ha Mária egész életében plátói kapcsolatban élt volna Józseffel?

A válasz írója 71%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 20:00 válaszával abszolút egyetértek.

Amúgy én is katolikus vagyok, de szeretek gondolkodni, nem dogmák szerint élni.

2011. okt. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
55%

A Biblia több helyen is említi Jézus testvéreit, és konkrétan így nevezi őket a János 7-ben is és itt még azt is leírja, hogy nem hittek benne a testvérei sem. És a Lukács 8-ban is és még többször is az evangéliumokban.

És ezek még az előtt voltak, hogy Jézus a kereszten ezt mondta volna: ""Asszony, íme a te fiad!" Azután így szólt a tanítványhoz: "Íme, a te anyád!" János 19:26-27

Itt Jézus arra utalt, hogy az ő áldozata által, aki hisz benne Isten gyermeke lesz, ezért vagyunk mi is testvérek az Úrban. Egy családhoz tartozunk már, Isten családjához és korkülönbség miatt lehet valaki valakinek fia az Úrban, vagy apja Úrban stb. a lényeg az, hogy Isten családjába tartozunk.

Jézus erre utalt ekkor is: "Egyszer elmentek hozzá anyja és testvérei, de nem tudtak Jézushoz jutni a sokaság miatt. Ezért tudtára adták neki: "Anyád és testvéreid kint állnak, és látni szeretnének." Ő azonban így válaszolt: "Az én anyám és az én testvéreim azok, akik Isten igéjét hallgatják, és megtartják." Lukács 8:19-21

Hogy nevezhettek volna valakit a testvérének és az anyjának azelőtt, mielőtt szokásba jött volna az, hogy a hívőket testvéreknek nevezik, ahogy ma is?


Aki pedig azt írta, hogy Jézusnak volt testvére, de nem Mária szülte, az hogy gondolta? Hiszen Jézusnak nem József volt az apja, így csak féltestvérei lehettek, mert csak az anyjuk volt közös. De ha Józsefnek Márián kívül más nő szült volna az már nem lenne Jézus testvére.

2011. okt. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
22%

Valószínűleg József első házasságából született gyerekeiről van szó, név szerint meg is vannak említve, Jakab, József, Simon, Júdás és lánya is volt kettő.

Akkoriban nemcsak a mai értelemben használták a testvér szót, de az unokatestvérekre (másod-, harmad-, stb.) vagy akár a közeli rokonokra.

Máriának nem volt több gyermeke, ő Isten anyja.

2011. okt. 24. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm az újabb válaszokat is. Most még bizonytalanabb vagyok mint tegnap, amikor már hajlottam egy megoldásra, de ez nem is olyan fontos. Annak örülök, hogy sikerült a kérdéssel gondolatokat ébreszteni, és hogy mindenki logikus, értelmes választ adott. Az nem baj, hogy nem ugyanazt.
2011. okt. 24. 20:12
 28/28 anonim ***** válasza:
76%

Valószínűleg féltestvérek voltak

(József özvegy volt)

2013. dec. 19. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!