Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézusnak voltak testvérei?

Jézusnak voltak testvérei?

Figyelt kérdés

Szent Máté evangéliuma említést tesz 4 fiútestvérről (Jakab, József, Simon, Júdás) és még nővérekről is. Ez hogy lehetséges?


Lásd a "Jézus Názáretben" című szakaszt a linknél:


[link]


2011. okt. 23. 17:49
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan. Szeplőtelenül fogant Mária a Szentlélek által. És megszülte az ő elsőszülöttjét, Jézust a Megváltót.
2011. okt. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
50%

Megszülte Jézust, mint Isten fiát. Oké.

És utána élete végéig élt Józseffel úgy, hogy egymáshoz sem nyúltak?? Na neee!!!

Biztos voltak Jézusnak testvérei és bármennyire fáj, még felesége is volt..

2011. okt. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ. Én most végül is azt fogadom el, hogy voltak testvérei, de ők már normál úton fogantak Józseftől. És akkor Mária szűzsége csak Jézusra vonatkozik. Talán.
2011. okt. 23. 19:41
 14/28 anonim ***** válasza:
100%

Szisztok!


Nem vagyok sem katolikus, sem református, sőt még jt-sem!


Krisztus követő keresztény vagyok, és tanulmányozom a bibliát, ami elég egyértelműen fogalmaz!



"József pedig az álomból felserkenvén, úgy tőn, a mint az Úr angyala parancsolta vala néki, és feleségét magához vevé.

És nem ismeré őt, míg meg nem szülé az ő elsőszülött fiát; és nevezé annak nevét Jézusnak." (!!!)


Igen! Szüzen fogant Krisztus, és szüzen szülte, de miért is nem lehett volna több gyermeke?



Addig nem is merte férfi!


Mi volt Isten parancsa? Sokasodjatok, és töltsétek be a földet? Hol van megírva, hogy Máriának nem szabadott többet szülnie?


Máté.13.55-56 "Nem ez-é amaz ácsmesternek fia? Nem az ő anyját hívják-é Máriának, és az ő testvéreit Jakabnak, Józsénak, Simonnak és Júdásnak?

És az ő nőtestvérei is nem mind minálunk vannak-é?"


Ezen miért kell megbotránkozni?


Attól Mária rosszabb ember lenne a szemetekben, ha embert is mert volna? Kissebbedne az ő Mivolta?


Az én szememben egyáltalán nem!

2011. okt. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:
Egyetértek.
2011. okt. 23. 20:05
 16/28 anonim ***** válasza:
83%

Kedves 18:58-as válaszoló!


Idéznék tőled:


"Kedves utolsó válaszoló! Te melyik szektának vagy a tagja?

Mert én római katolikus vallású vagyok"


Bocsáss meg, de szerintem igazán elgondolkodhatnál azon, hogy mit jelent számodra Jézus Krisztus. Leszektázni azt, aki nem ért egyet a vallásoddal, kicsit sem köthető ahhoz a Krisztusi szeretethez amelyet Ő mutatott be nekünk akkor amikor a földön járt.


Egyébként meg: Képzeld én is Római Katolikus vallású voltam abban nevelkedtem fel, de amikor közelebb megismertem a Bibliát, akkor rájöttem arra, hogy engem gyakorlatilag átvertek, többek közt az is a baj, hogy a Katolikus teológia modernizálja az Isten szavát hogy megfeleljen a mai világképnek, és nem azt tanítja amit Jézus tanított.


Ettől függetlenül nem bántom a Katolikus embereket, mert tudom, hogy vannak köztük is Krisztusnak igazi követői. Tehát értelmetlen szektázni a másikat...

2011. okt. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
28%

Nem voltak.

Amúgy ha már a Bibiára utaltok sokan, akkor a hátterét is tanulmányozni kéne.

A keresztről így szólt Jézus, nem szó szerint idézem:

Fiú (szólt egyik tanítványának) íme az anyád (Mária)

Anya, íme a fiad.

Akkoriban másként értelmezték a testvér fogalmát, mint a mai világban. De látom mindenki a maga igazát szajkózza.


Amúgy meg nem írja sehol, hogy Máriának több gyereke volt, nem is volt amúgy. De mindenki azt hisz amit akar, szabad akarata van.

2011. okt. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
0%
A Biblia hazugság.... ;) Jézusnak testvérei voltak, felesége volt és még talán gyerekei is voltak.. - > Da Vinci kód
2011. okt. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:
21.31: Miért vagy megsértődve? Inkább fejtsd ki, hogy akkor szerinted hogy értelmezték a testvér fogalmát!
2011. okt. 23. 21:59
 20/28 anonim ***** válasza:
28%

Nem vagyok megsértődve.

Egy közösség tagjai nevezték egymást testvérnek.

Mint manapság a templomban:

"Testvéreim!..." - mondja a pap

Pedig nem anyám gyereke, az már egyszer biztos.

2011. okt. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!