Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy tetszik ez a római...

Hogy tetszik ez a római katolikus templom?

Figyelt kérdés
[link]
2011. okt. 24. 18:50
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Eddig mindig csak "elölről" láttam és fekete-fehérben, ezért meg voltam győződve róla, hogy nagyon szép. Most, hogy színesben és hátulról is láttam, elég borzalmas.


Egyébként ilyen megsemmisítő táborra vagy börtönre emlékeztető vörös templomokat eddig csak evangélikusban láttam, meglepő, hogy a katolikusok is felvették ezt a stílust.

2011. okt. 26. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 izidorkata ***** válasza:
80%

nekem van egy alapgondolatom a templomépítésről: csak az tervezzen templomot aki maga is vallásos, szívesen jár templomba, szereti a templomok áhítatos csendjét, megérzi a hely lelkületét, megtapasztalta milyen feltöltődés ad az embernek a templom. Egy templom építésztől minimum elvárnám hogy legyenek kedvenc templomai ahova szívesen elmegy, amihez mély lelki élmények fűzik.

Kiváncsi vagyok hogy az az építész aki ezt a templomot építette el szokott e menni ebbe a templomba, és imádkozni szokott e itt.

Milyen személyes élményekből fakadt ennek a templomnak a megépítése? Ismerte e ennek a városrésznek a lakosait?

remélem nem csak valami kortárs művészi elvárásnak akart megfelelni, nem csak egy buta imponálási intelektuális gőg volt az ihletője.

Hogy ezt a templomot megfogja szeretni a hívőközösség. Segít e abba hogy a hit mély dimenzióit megtapasztalja?

Békét, biztonságot, oltalmat, szeretet tud e adni?

Majd elválik.

Én nem tudnék most véleményt mondani.

Mindenesetre sokfelé felkarolták a papok a modern építészek suta ámokfutását.

2011. okt. 26. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
67%

"nekem van egy alapgondolatom a templomépítésről: csak az tervezzen templomot aki maga is vallásos"


Nem értek ezzel egyet, pl. az egyik legszebb templomot a magát panteistának valló Le Corbusier tervezte.

2011. okt. 27. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Szerintem ez a nagy formai különbség olyan, mint amikor piramist kellene építeni de beérik egy kockával is.
2011. okt. 27. 13:28
 15/19 A kérdező kommentje:
2011. okt. 27. 13:51
 16/19 izidorkata ***** válasza:
Corbusier kápolnája inkább művészi munka, nem szakrális objektum. Egy emlékmű a milió halotnak akik Európa ostoba háborúiba haltak meg, és benne van Európa törekvése egy jobb világ felé. Kiváló emlékmű, de épp úgy hiányzik belőle a szakrális épületek kiegyensúlyozotsága mint. pl. Kumrovec Imre paksi templomából.
2011. okt. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
29%

sehogy!!

telis-tele kissebb nagyobb balvannyal!!!

a zsinagoga ezerszerte szebb belulrol is de kivulrol is!!sokkalta osibb eredetibb is!!

2013. ápr. 12. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Megmondom őszintén nekem nem igazán tetszik.Számomra egyáltalán nem hasonlít templomra.
2014. febr. 6. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 izidorkata ***** válasza:

tényleg tele van bálvánnyal?

nem hiszem hogy megengednék a presbiterek, meg a közösség hogy bálványok legyenek egy keresztény templomba!

Voltál bent és láttál bálványokat? ez elég komoly!

2014. febr. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!